J.K. Rowling uderzyła w osoby transpłciowe. Pisarka nie odpowie za kontrowersyjne wypowiedzi

J.K. Rowling
J.K. Rowling
Źródło: Getty Images
Komentarze słynnej pisarki J.K. Rowling wyrażające niezadowolenie z nowych przepisów dotyczących osób transpłciowych w Szkocji nie będą traktowane jako przestępstwo. Pisarka wcześniej napisała sporo kontrowersyjnych wpisów. O co dokładnie chodzi?

J.K. Rowling, czyli Joanne Rowling, to brytyjska autorka znana na całym świecie głównie za sprawą serii książek o Harrym Potterze. W ostatnich latach pojawiło się sporo kontrowersji wokół pisarki. Dużą ich część stanowią jej komentarze na temat praw osób transpłciowych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_07
Warner Bros pochodzą z Polski. Dziś wytwórnia świętuje 100-lecie

J.K. Rowling nie odpowie za kontrowersyjne wypowiedzi

Zagraniczne media podają, że szkocka policja poinformowała, iż komentarze J.K. Rowling nie kwestionują tamtejszego prawa i w związku z tym nie będą traktowane jako przestępstwo. Wcześniej pisarka wyraziła swoje niezadowolenie z nowych przepisów obowiązujących od 1 kwietnia w Szkocji.

Wspomniane przepisy stanowią, iż używanie niewłaściwych zaimków w stosunku do osób transpłciowych jest przestępstwem.

Pisarka upubliczniła kilka wpisów, które sugerują, że nowa polityka szkodliwie wpływa na prawa kobiet i ogranicza swobodę wypowiedzi. W jednym z nowszych postów J.K. Rowling sarkastycznie zaznaczyła, że nie może się doczekać aż będzie aresztowana.

"Mieszkam obecnie poza granicami kraju, ale jeśli to, co napisałam tutaj, kwalifikuje się jako przestępstwo zgodnie z nową ustawą, nie mogę się doczekać, aby mnie aresztowano" - napisała w jednym ze swoich wpisów pisarka.

"Harry Potter" powraca jako serial

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Deadline, rozpoczęto prace nad scenariuszem do nowego serialu o Harrym Potterze. Pracują nad nim aż czterej uznani scenarzyści. Martha Hillier, brytyjska scenarzystka i producentka, znana jest z serialu "Upadek królestwa" i jego filmowego spin-offu "Siedmiu królów musi umrzeć".

Kathleen Jordan to osoba odpowiedzialna za serial "Nastoletnie łowczynie nagród", a Tom Moran to twórca takich produkcji jak "The Devil's Hour" z Peterem Capaldim i "The Feed". Czwartym scenarzystą jest Michael Lesslie, który pracował nad scenariuszem do "Igrzysk śmierci: Ballada ptaków i węży", "Assassin's Creed" i "Makbet" z Michaelem Fassbenderem.

Nowy serial o Harrym Potterze ma opierać się na serii książek, co sugeruje, że twórcy mają zamiar stworzyć projekt na wiele lat z podziałem na sezon dla każdej książki. Nie jest jeszcze znane, kto wcieli się w role Harry'ego, Rona i Hermiony.

"Harry Potter"
"Harry Potter"
Źródło: TVN
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości