Joanna Jabłczyńska rozpoczęła karierę, gdy miała zaledwie 17 lat. Nie zawsze było kolorowo

Joanna Jabłczyńska
Joanna Jabłczyńska
Źródło: MWMEDIA
Serial "Na Wspólnej" już od 1998 roku cieszy się ogromną popularnością widzów. Wielu aktorów wciela się w swoje role niemal od samego początku. Właśnie tak jest z Joanną Jabłczyńską – aktorka i prawniczka gra w serialu od 2003 roku. Gdy zaczynała, miała zaledwie 17 lat!

Przez ten czas właściwie dorastała na oczach widzów. Rozwijała też nie tylko karierę aktorską, ale też prawniczą. Jak wyglądała droga zawodowa Joanny Jabłczyńskiej? Sprawdzamy!

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

PREMIERABARBIE_JABLCZYNSKA_BARBIE (1)
Joanna Jabłczyńska o stereotypach kobiecości. Jak podchodziła do tego w dzieciństwie?

Joanna Jabłczyńska – początki kariery aktorskiej

Joanna Jabłczyńska zaczynała działalność medialną jako dziecko. Gdy miała 8 lat, dołączyła do zespołu Fasolki. Później jej kariera potoczyła się błyskawicznie – prowadziła programy dla dzieci i młodzieży (m.in. "Teleranek"), grała w serialach (m.in. "Trzy szalone zera") i sztukach teatralnych. Ma na swoim koncie także role filmowe, np. w produkcji "Nigdy w życiu!".

Od zawsze sporo pracowała ponadto jako wokalistka i aktorka dubbingowa. Jej głosem mówią takie postaci jak:

 • Kiara z "Króla Lwa 2",
  • Lucy z "Małego ZOO Lucy",
   • Chihiro ze "Spirited Away: W krainie bogów".

    Joanna Jabłczyńska w "Na Wspólnej" – perypetie Marty Konarskiej (Hoffer)

    Joanna Jabłczyńska dołączyła do obsady serialu "Na Wspólnej" w 2003 roku. Rola Marty okazała się prawdziwym przełomem – przyniosła aktorce ogólnopolską rozpoznawalność. Grana przez nią postać, Marta Konarska (wcześniej Hoffer), zmieniała się z delikatnej i spokojnej nastolatki w pewną siebie dziennikarkę.

    W międzyczasie zmagała się zarówno z pozytywnymi, jak i bardzo trudnymi sytuacjami. Wśród nich wystarczy wymienić, chociażby gwałt, podejrzenie choroby dziecka w ciąży, rozwód, alkoholizm, śmierć ukochanego czy prześladowanie przez stalkera… Aktorka doskonale radzi sobie jednak z każdym wyzwaniem na planie, a widzowie wprost uwielbiają graną przez nią postać.

    Joanna Jabłczyńska – kariera prawnicza i sport

    "Chciałam wybrać taki najpewniejszy zawód i w ogóle taki najbardziej ambitny kierunek w moim przekonaniu" – wyznała Joanna Jabłczyńska w rozmowie z TVN. Rozważała również medycynę, jednak ostatecznie zdecydowała się na prawo. Mimo wszystko chciała łączyć drugi zawód z aktorstwem, m.in. grą w "Na Wspólnej".

    Dziś Joanna Jabłczyńska prowadzi własną kancelarię prawną w Warszawie. Specjalizuje się "w obsłudze korporacyjnej i szeroko pojętym prawie mediów". Wiele osób podziwia tę umiejętność połączenia dwóch skrajnych dziedzin. I nic dziwnego, bo aktorstwo i prawo to dwa różne światy!

    A to jeszcze nie wszystko, bo aktorka i prawniczka zajmuje się również sportem – biega, jeździ na rowerze, chodzi po górach, morsuje, pływa… Bez wątpienia prowadzi niezwykle aktywne życie.

    Oglądaj Joannę Jabłczyńską w "Na Wspólnej"

    Joanna Jabłczyńska i grana przez nią Marta Konarska dorastały i zmieniały się na oczach widzów. Aktorka wciąż wciela się w rolę w serialu – śledź perypetie zawodowe, miłosne i rodzinne Marty w TVN i na Player.pl!

    Czytaj również:

    Autor: Agnieszka Łapajska

    Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości