Joanna Kurowska o trudnym dzieciństwie. Mama oddała ją pod opiekę sióstr zakonnych

Joanna Kurowska o trudnym dzieciństwie
Joanna Kurowska o trudnym dzieciństwie
Źródło: MWMEDIA
W najnowszym wywiadzie Joanna Kurowska opowiedziała o trudnych doświadczeniach z dzieciństwa. Aktorka zdradziła, jaki był jej rodzinny dom i wyznała, że chorująca na raka mama wysłała ją do liceum prowadzonego przez siostry.

Joanna Kurowska jest aktorką, która na szklanym ekranie zadebiutowała w latach 80. XX wieku. Choć w zawodzie realizuje się od przeszło 35 lat, wciąż pozostaje jedną z bardziej rozchwytywanych artystek. W jednym z wywiadów Joanna Kurowska przyznała, że od zawsze chciała być aktorką.

"Mój profesor od angielskiego w szkole mówił: "Kurowska, jak ty się dostaniesz do szkoły aktorskiej, to ja będę tańczył na linie". A on był kaleką i utykał" - wspominała.

Joanna Kurowska przez wiele lat związana była z dziennikarzem sportowym Grzegorzem Świątkiewiczem. W 2014 roku media obiegła informacja o nagłej śmierci męża aktorki. Grzegorz Świątkiewicz popełnił samobójstwo.

Joanna Kurowska o dzieciństwie

Niedawno aktorka wystąpiła w programie "Gwiazdozbiór Jaruzelskiej". W rozmowie z Moniką Jaruzelską opowiedziała o swoim dzieciństwie. Okazuje się, że nie miała łatwo. W rodzinnym domu musiała walczyć o to, by zostać zauważoną.

"W rodzinach dysfunkcyjnych zakłada się maski i tam są określone role. Pierwsze dziecko to jest bohater, drugie jest błaznem itd… Ja miałam taką rolę, żeby rozśmieszać i niwelować napięcie [...]. Mówiłam głośno i szybko. W domu nie słuchano mnie, nie poświęcano mi takiej uwagi, jaką ja poświęcam mojemu dziecku" - wyznała.

Aktorka dodała, że taka zbroja pomogła jej w życiu prywatnym, a także zawodowym, jednak nie do końca ją lubiła. Dowcip dawał jej siłę i sprawiał, że odczuwała władzę. Podobną daje jej aktorstwo.

"Aktorstwo także daje mi rodzaj władzy nad tłumem, bo nagle wszystkie oczy są zwrócone na mnie. To mi daje poczucie ważności, którego nigdy nie miałam" - powiedziała.

Trudnym doświadczeniem była również choroba jej mamy. Kiedy ta zachorowała na raka, podjęła decyzję o oddaniu córki pod opiekę sióstr zakonnych - do liceum do Szymanowa. Kobieta chciała, by Joanna Kurowska przecięła pępowinę i przygotowała się na nadchodzącą śmierć matki.

"Wcześniej byłam z mamą zrośnięta jak huba z drzewem. Ona musiała mnie po prostu od siebie odzwyczaić, żeby nastąpiło to przecięcie pępowiny" - przyznała.

Joanna Kurowska wyciągnęła wnioski ze swoich trudnych doświadczeń i zrobiła wszystko, by swoje dzieci wychować w zupełnie innej atmosferze. Aktorka ma córkę Zofię Świątkiewicz, która wybrała taką samą drogę, jaką poszła mama.

"Wychowywałam ją inaczej, nie wiem, czy dobrze. Moja córka dostała taką petardę miłości i nadopiekuńczości, że może to być wylanie dziecka z kąpielą. Uważam jednak, że nadmiar miłości jest lepszy niż jej brak" - dodała.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Joanna Kurowska - kariera, życie prywatne

Joanna Kurowska, a właściwie Katarzyna Barbara Kurowska, jest polską aktorką, artystką kabaretową oraz piosenkarką. Urodziła się w Gdyni i wychowała w tradycyjnej kaszubskiej rodzinie. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Joanna Kurowska związana jest z teatrem, jednak widzowie najczęściej kojarzą ją z rolami komediowymi.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: se.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości