John Amos ofiarą przemocy? Są wyniki śledztwa w sprawie znęcania się nad gwiazdorem

John Amos oskarżony o znęcanie się nad osobami starszymi
John Amos oskarżony o znęcanie się nad osobami starszymi
Źródło: Getty Images
John Amos to jeden z najpopularniejszych aktorów amerykańskich. 83-latek został w zeszłym roku bohaterem rodzinnego skandalu. Córka hollywoodzkiego gwiazdora stwierdziła, że jej brat nienależycie się nim opiekuje. Co więcej, próbowała w sieci zbierać fundusze, wykorzystując nazwisko znanego taty. Później zgłosiła na policję przestępstwo znęcania się nad osobą starszą. Do jakich wniosków doszły służby?

John Amos to popularny aktor amerykański, znany przede wszystkim z ról drugoplanowych. Jego filmografia obejmuje zarówno filmy komediowe, jak i akcji. Najbardziej znany jest z roli Kunta Kinte (Tobiego) w serialu telewizyjnym "Korzenie" oraz z filmów "Książę w Nowym Jorku" i "Szklana pułapka 2". John Amos pojawił się również w wielu serialach telewizyjnych, takich jak "Drużyna A" czy "Prezydencki poker".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Aleksandra Czajkowska i Zuzanna Bernat
Jacy rodzice, takie dzieci? 15. Zuzanna Bernat o hejcie, aktorstwie i relacji z mamą Beatą Kawką
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Córka Johna Amosa oskarżyła brata o znęcanie się nad ojcem i groźby pod jej adresem

W czerwcu 2023 roku Shannon Amos utworzyła zbiórkę na portalu GoFundMe na rzecz swojego 83-letniego ojca. Stwierdziła, że jest on ofiarą "znęcania się nad osobami starszymi". Kobieta skontaktowała się z Biurem Śledczym Kolorado i twierdziła, że jej ojciec znajduje się na oddziale intensywnej terapii, gdzie nie ma odpowiedniej opieki. Oświadczyła także, że jej brat wykorzystywał jej ojca i nie zapewnia mu odpowiedniej troski. John Amos i jego syn K.C. Amos zarzekali się, że twierdzenia są fałszywe i że Shannon Amos kłamie.

"Do wszystkich moich fanów, chcę, żebyście wiedzieli, że mam się dobrze. Nie przebywam na oddziale intensywnej terapii ani nigdy nie walczyłem o życie. Po pierwsze, chcę, aby natychmiast zakończyła się kampania GoFundMe na mój cel, a środki wróciły do osób, które przekazały datki" - oświadczył hollywoodzki gwiazdor.

Córka aktora usunęła zbiórkę. Miesiąc później K.C. Amos został aresztowany pod zarzutem grożenia siostrze śmiercią. W skardze Shannon Amos stwierdziła, że otrzymała od brata kilka gróźb, w tym SMS-y ze zdjęciami "broni palnej i przynależności do gangów".

Wydawało się, że w ostatnich miesiącach sytuacja ucichła. Jednak według portalu TMZ zarzuty zostały postawione ponownie, gdy Shannon Amos zadzwoniła do organizacji Adult Protective Services. APS zgłosiło sprawę policji Los Angeles, która następnie wszczęła dochodzenie.

John Amos
John Amos
Źródło: Getty Images

John Amos nie jest ofiarą znęcania się - sprawę zamknięto z powodu braku dowodów

W zeszłym miesiącu John Amos po raz kolejny zaprzeczył, jakoby był ofiarą przemocy.

"Chcę najpierw powiedzieć, że czuję się dobrze i pilnie pracuję nad różnymi projektami, w które jestem obecnie zaangażowany, w tym nad dokumentem o mnie, który produkujemy z synem oraz nad wydaniem muzyki. Teraz powiem tak: ta opowieść o zaniedbaniach jest fałszywa i niezasłużona. Prawda wkrótce wyjdzie na jaw i usłyszycie ją ode mnie. Uwierzcie w to" – powiedział aktor portalowi People.

W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. policja Los Angeles potwierdziła People, że zamknęła sprawę z powodu braku dowodów. Shannon Amos wyraziła rozczarowanie wynikiem śledztwa.

"Chociaż doceniam wysiłki policji Los Angeles w sprawie mojego ojca, jestem rozczarowana ich wnioskami, ponieważ nikt z mojej rodziny nie widział mojego ojca ani nie rozmawiał z nim od lipca 2023 r., kiedy K.C. Amos, Eugene Brummet i Belinda Foster zabrali go ze szpitala placówki medycznej wbrew zaleceniom lekarzy. W dalszym ciągu otrzymujemy pomoc od świadczeniodawców, pracowników służby zdrowia i innych osób, które dostarczają dowodów budzących obawy co do jego dobrego samopoczucia i tego, czy otrzymuje opiekę, jakiej wymaga jego zdrowie" – stwierdziła w oświadczeniu dla People.

Po zamknięciu śledztwa w sprawie znęcania się nad Johnem Amosem aktor zabrał głos. Podziękował fanom za wsparcie oraz zapewnił ich, że pracuje nad nowym projektem, który rzuci nowe światło na sprawę.

"Jestem jeszcze bardziej zdeterminowany, aby dokończyć produkcję filmu dokumentalnego, który produkujemy z synem. Rzuci on światło na prawdziwą prawdę o motywach tych, którzy napisali o mnie fałszywą narrację. Wnioski LAPD z ich śledztwo i mój nadchodzący film dokumentalny opierają się na tej samej prawdzie. Ze mną wszystko w porządku, a najlepsze dopiero przede mną" - wyjaśnił.

John Amos
John Amos
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości