Gwiazdy

Film "Joker" był absolutnym hitem. Znamy datę premiery drugiej części

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Druga część "Jokera" ma już datę premiery

Film "Joker" to wybitny obraz Todda Philipsa. Reżyserowi udało się stworzyć dzieło, które na dobre zapisało się w świadomości widzów. Wiele scen stało się wręcz kultowych. Fani wreszcie doczekali się szczegółów na temat daty premiery drugiej części filmu.

Joaquin Phoenix znów wraca na ekrany jako strudzony życiem komik, który popadł w obłęd i stał się psychopatycznym mordercą. Znamy datę, kiedy "Joker 2" trafi do kin!

"Joker" - o czym jest film?

Arthur Fleck (w tej roli genialny Joaquin Phoenix wyróżniony Złotym Globem i Oscarem) jest wciąż lekceważony i źle traktowany przez społeczeństwo. Na co dzień szuka swojej drogi, będąc klaunem do wynajęcia za dnia, a w nocy aspirując do bycia stand-uperem. Balansuje między apatią a okrucieństwem, aż w końcu podejmuje jedną złą decyzję, która wywołuje reakcję łańcuchową i doprowadza do eskalacji.

Film obfituje w sceny, które przeszły już do popkultury i na zawsze zostaną w pamięci widzów. Jedną z nich jest taniec Jokera na schodach, kolejnymi wybuch niekontrolowanego śmiechu w autobusie czy występ w telewizji.

"Joker" Źródło: HBO

Widowiskowo zrealizowany thriller Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem i Robertem De Niro otrzymał dwie Nagrody Akademii oraz dziewięć nominacji. Film można obejrzeć w serwisie HBO Max.

Zobacz zwiastun:

"Joker 2" - o czym będzie kontynuacja?

Na razie nie wiemy zbyt wiele o fabule drugiej części "Jokera". Jednak scenariusz jest już na pewno gotowy. Potwierdził to Todd Phillips, ktory opublikował na Instagramie fotografię strony tytułowej scenariusza oraz zdjęcie Joaquina Phoenixa czytającego tekst. Autorami scenariusza po raz kolejny są Scott Silver i Todd Phillips.

Dużą wskazówką dotyczącą fabuły może być podtytuł filmu, czyli "Joker: Folie à Deux". Folie à deux to medyczny termin oznaczający paranoję indukowaną. Jest to stan, w którym osoba blisko związana z chorym zaczyna bezkrytycznie traktować paranoiczne myśli chorego, a nawet zaczyna podzielać to samo urojenie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tą osobą może być Harley Quinn. Do tej roli podobno szykowana jest Lady Gaga. Wybór artystki jest nieprzypadkowy, gdyż według doniesień medialnych nowy "Joker" ma być... musicalem. 

Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max
Gwiazdy o nowej wersji filmu "Ojciec panny młodej". Film już w HBO Max Źródło: "Co za Tydzień"

"Joker 2" - kiedy premiera?

Fani będą musieli trochę poczekać na kontynuację wybitnego dzieła Todda Philipsa. Film "Joker: Folie A Deux" do kin trafić ma 4 października 2024 roku.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości