Justyna Kowalczyk wspomina męża dwa miesiące po jego śmierci. "To był nasz najpiękniejszy dzień"

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk wspomina męża dwa miesiące po jego śmierci
Źródło: MWMEDIA
Minęły dwa miesiące od tragicznej śmierci Kacpra Tekieli, męża Justyny Kowalczyk. Biegaczka narciarska odbywa żałobę poprzez spędzanie czasu z synkiem oraz piesze wędrówki w górach. Robi to, czego chciałby dla niej ukochany mąż. Sportsmenka udostępniła zdjęcie Kacpra Tekieli oraz wspomina najpiękniejszy dzień w górach, który spędzili razem.

Kacper Tekieli był alpinistą. W maju 2023 podjął się ataku na szczyt Jungfrau w Szwajcarii. Zginął podczas zejścia z góry, spadając wraz z lawiną. Jego ciało zostało odnalezione następnego dnia rano. Został pochowany 30 maja 2023 na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

SKAZANA3_MALIKOWSKA_ZALOBA
Marta Malikowska o córce i żałobie
Marta Malikowska w poruszającej rozmowie. Wyznała co czuje niemal rok po śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza

Justyna Kowalczyk wspomina męża dwa miesiące po jego śmierci

Justyna Kowalczyk po śmierci męża co jakiś czas zamieszcza na Instagramie zdjęcia ukochanego lub swoje i synka. "Był moim wszystkim" - napisała pewnego dnia. Biegaczka narciarska zablokowała możliwość komentowania jej publikacji w mediach społecznościowych. W czasie żałoby ważny jest dla niej spokój. Sportsmenka udostępniała niedawno relację ze Słowacji. Mogliśmy zobaczyć, że wróciła do treningów oraz funkcjonowania bez męża. "Krok po kroku" - opisała zdjęcie.

Multimedalistka olimpijska cierpi po stracie męża, ale robi wszystko, by żyć tak, jakby on tego chciał, czyli iść dalej i spełniać marzenia. Justyna Kowalczyk wspierała ukochanego w tym, co robił. Była świadoma zagrożenia wynikającego z jego pasji. Wyznała, że wielokrotnie rozmawiała z Kacprem Tekieli o ryzyku śmierci.

Justyna Kowalczyk kilka dni temu znów była aktywna w Tatrach. 17 lipca udostępniła na Instagramie zdjęcie męża z krótkim opisem.

"Dwa miesiące" - napisała i dodała na końcu czarne serce.

Justyna Kowalczyk o najpiękniejszym dniu z mężem w górach

Justyna Kowalczyk w tym samym czasie udostępniła na InstaStories post, który opublikował alpinista Maciej Ciesielski. Mężczyzna również zadedykował Kacprowi Tekieli wzruszający wpis na Instagramie.

"Nigdy nie sądziłem, że każdego dnia choć raz o nim pomyślę. Dziś mijają 2 miesiące. Matterhorn na zawsze będzie się już mi kojarzył z Kacprem za jego czteroma graniami. Bolesne jest, że drugą osobą, z którą mi się bardzo Matt kojarzy, to Sokół, który miał najwięcej wejść z wszystkich polskich guidow. W ciągu roku obu zabrakło" - napisał Maciej Ciesielski.

Pod tym wpisem pojawiło się wiele komentarzy, w których dzielono się refleksjami dotyczącymi historii ludzi, którzy żyli pełnią życia i oddali swoje istnienie górom. Justyna Kowalczyk również zdecydowała się skomentować post alpinisty Macieja Ciesielskiego. Podzieliła się z internautami osobistym wspomnieniem o mężu.

Zdążył mnie tam zabrać. Od włoskiej strony. To był nasz najpiękniejszy dzień w górach
- wyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości