Justyna Kowalczyk wspomina męża. Opisała najpiękniejszy i najtrudniejszy moment w życiu

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk
Źródło: MWMEDIA
Justyna Kowalczyk uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu, które zostało poświęcone jej zmarłemu mężowi. Kacper Tekieli był cenionym alpinistą. Jego ukochana chętnie bierze udział w wydarzeniach ku czci męża. Tym razem był to dla niej szczególnie trudny moment.

Kacper Tekieli zginął w maju 2023 r. podczas ataku na szczyt Jungfrau w Szwajcarii. Podczas zejścia z góry spadł wraz z lawiną. Justyna Kowalczyk jest w żałobie, ale stara się być dzielna dla 2-letniego synka i pokazuje mu świat tak, jakby chciał tego jego tata. Po śmierci Kacpra Tekielego jego przyjaciele organizują wiele wydarzeń ku jego czci. To ostatnie Justyna Kowalczyk zapamięta na długo.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

SKAZANA3_MALIKOWSKA_ZALOBA
Marta Malikowska o córce i żałobie
Marta Malikowska w poruszającej rozmowie. Wyznała co czuje niemal rok po śmierci Jacka "Budynia" Szymkiewicza

Justyna Kowalczyk wzruszona wspomnieniem o Kacprze Tekielim

Kacper Tekieli został pochowany 30 maja 2023 r. na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku. Pogrzeb miał charakter świecki. Żegnały go wtedy tłumy bliskich i znajomych oraz środowisko polskich wspinaczy. Justyna Kowalczyk jest wdzięczna za wszystkie uroczystości ku czci męża. Chętnie w nich uczestniczy, choć są to dla niej trudne momenty. 2 grudnia na 21. Krakowskim Festiwalu Górskim odbył się panel poświęcony pamięci Kacpra Tekielego. Zorganizowano nawet spotkanie o nazwie "Wspomnienie o Kacprze Tekielim". Biegaczka narciarska wzięła w nim udział. Towarzyszyli jej Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb, którzy wyruszyli na poszukiwania przyjaciela, gdy tylko jego żona zaczęła się o niego niepokoić.

Na panelu poświęconym zmarłemu alpiniście, zgromadzeni przywoływali wiele osobistych wspomnień. W trakcie spotkania na rzutniku wyświetlano zdjęcia z prywatnego archiwum Justyny Kowalczyk. Sportsmenka nie kryła wzruszenia i opublikowała na Instagramie relację z tego spotkania.

"Wczoraj w trakcie Krakowskiego Festiwalu Górskiego wspominaliśmy mojego męża. To był jeden z najbardziej wzruszających i najtrudniejszych momentów w moim życiu. Dziękuję wam" - napisała później na Instagramie.

Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk
Źródło: Instagram @justyna.kowalczyk.tekieli

Justyna Kowalczyk wspomina męża

Justyna Kowalczyk po śmierci męża nie zrezygnowała z aktywności w mediach społecznościowych. Od czasu do czasu publikuje nawet fotografie ze swoim synkiem. Pokazuje chłopcu świat, szczególnie góry, które pokochali jego rodzice. Sportsmenka dzieli się z fanami wspomnieniami o ukochanym w postaci archiwalnych zdjęć. 17 listopada napisała, że mija pół roku od śmierci Kacpra Tekielego. "Brakuje go w każdym oddechu" - wyznała wtedy.

23 września na Tatrzańskim Cmentarzu Symbolicznym pod Osterwą odsłonięto tablicę ku czci alpinisty. Justyna Kowalczyk uczestniczyła w uroczystości razem z synkiem. Po wszystkim podziękowała za wsparcie w tym dniu oraz liczne przybycie.

"Mój mąż był osobą skromną i daleką od megalomanii, jednak uznałam, że w ten sposób pamięć o nim i przede wszystkim o jego fantastycznych górskich wyczynach powinnam uczcić. Jestem z niego ogromnie dumna" - przyznała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości