Justyna Sieńczyłło w szczerym wyznaniu po śmierci męża. "Jeszcze nie wypłakałam straty Emiliana"

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA
Justyna Sieńczyłło w najnowszym wywiadzie wyznała, że nie zdążyła jeszcze przeżyć żałoby, ani się załamać. Wszystko przez nawał pracy jaki ma, zarządzając Teatrem Kamienica. Aktorka wyznała, że nie sądziła, że tak wielką pomocą okaże się dla niej najstarszy syn, który przejął obowiązki po ojcu.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 r. Informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach niespodziewanie. Aktor od wielu lat chorował na raka płuc. Odszedł w wieku 70 lat, pozostawiając po sobie żonę i dzieci. Emilian Kamiński nie chciał, aby wszyscy wiedzieli o tym, że choruje, dlatego bliscy aktora trzymali to w tajemnicy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Justyna Sieńczyłło nie pozwoliła sobie na załamanie po śmierci Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński był twórcą i dyrektorem Teatru Kamienica. Wraz z drugą żoną Justyną Sieńczyłło ciężko pracowali na jego otwarcie. Dziś teatr cieszy się wybitnym repertuarem, a także niesłabnącym zainteresowaniem widzów.

Po śmierci aktora teatrem nadal zajmuje się jego żona Justyna i ich najstarszy syn Kajetan, który przejął pałeczkę po ojcu, jak chciał sam Emilian Kamiński. Po śmierci aktora teatr nie odwołał zaplanowanych spektakli, a w specjalnym oświadczeniu Justyna Sieńczyłło i siostra Emiliana Kamińskiego — Dorota Kamińska napisały, że Emilian by im tego nie wybaczył.

Niedawno minął rok od śmierci artysty. W wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" Justyna Sieńczyłło wyznała, że nie miała jeszcze czasu na żałobę, ponieważ cały czas była w wirze pracy związanym z Teatrem Kamienicą.

"Jeszcze nie wypłakałam straty Emiliana. Jeszcze nie pozwoliłam sobie na słabość. Ale gdybym ja się rozwaliła, to wszystko by się rozpadło. Nie mogłam zrobić tego pracownikom teatru" - powiedziała żona zmarłego Emiliana Kamińskiego.

Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło, Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Justyna Sieńczyłło o chorobie męża

Justyna Sieńczyłło nadmieniła, że o chorobie jej męża wiedzieli tylko najbliżsi, gdyż takie było jego życzenie.

"To był nowotwór płuc. Nieoperacyjny guz. A Emilian w życiu nie zapalił papierosa. To stres, potworny stres, w jakim żył przez ostatnie kilkanaście lat. Lekarze też tak mówili. W jednym się jednak pomylili – dwóch onkologów powiedziało, że Emilian ma dwa do trzech miesięcy życia. A przeżył prawie pięć lat dzięki wielu wspaniałym lekarzom" - powiedziała aktorka.

Justyna Sieńczyłło w wywiadzie wróciła wspomnieniami do początków, kiedy poznała Emiliana Kamińskiego.

"Kiedy zobaczyłam go pierwszy raz, miałam 15 lat. Zostałam wybrana do piątki kandydatek do roli bohaterki w 'Szaleństwach panny Ewy' i miałam zdjęcia próbne z Emilianem. Dla mnie wtedy on był po prostu strasznie stary. Był ode mnie starszy o 16 lat. Mijały lata, studiowałam już na PWST, pod koniec lat 90. poszłam do Teatru Ateneum na 'Wysockiego'. Jak on dobrze grał. Jak czysto śpiewał. Miał niezwykły magnetyzm. Był fascynujący! Wspaniały aktor. I mężczyzna. Z tuzinem adoratorek – kobiety za nim przepadały" - mówiła.

Emilian Kamiński również zakochał się w Justynie Sieńczyłło i razem stworzyli szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Przypomnijmy, że Emilian Kamiński z pierwszą żoną Izabellą Jarską doczekał się córki Natalii, a z Justyną Sieńczyłło miał dwóch synów — Kajetana i Cypriana. 

Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłło byli małżeństwem
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości