Kamila Łapicka wycofała się z mediów po śmierci męża. Jak dziś wygląda jej życie?

Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki
Kamila Łapicka i Andrzej Łapicki
Źródło: MWMEDIA
Kamila Łapicka była ostatnią żoną Andrzeja Łapickiego aż do jego śmierci w 2012 roku. Para była nierozłączna. Ukochana aktora towarzyszyła mu na wszystkich ważnych wydarzeniach. Po odejściu artysty usunęła się w cień. Czym się teraz zajmuje?

Kamila Łapicka była drugą żoną Andrzeja Łapickiego. Do ich ślubu doszło 5 czerwca 2009 roku. Ukochana gwiazdora polskiego kina jest z zawodu teatrologiem. Związek tej pary wzbudzał ogromną sensację, bo żona Andrzeja Łapickiego była od niego młodsza o sześć dekad!

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

5062020_MAGDAFEMME_SLAWA
Magda Femme gorzko o rodzimym show-biznesie. Co sądzi o sławie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kamila i Andrzej Łapiccy — historia miłości

Państwo Łapiccy poznali się w redakcji miesięcznika "Teatr". Kamila Mścichowska była wtedy studentką teatrologii. Andrzej Łapicki przynosił jej do przepisania na komputerze swoje felietony. Po trzech miesiącach zostali parą. Po czterech – wzięli ślub w Sokołowie Podlaskim. Zakochani bardzo chętnie wypowiadali się na temat swojego związku.

"Ten związek dał mi kopa do życia" - mówił słynny aktor.

Andrzej Łapicki zmarł 21 lipca 2012 w swoim domu w Warszawie. Został pochowany w grobowcu rodzinnym na Powązkach. Kamila Łapicka przeżywała to, że została wdową. W rozmowie z "Newsweekiem" opowiadała o tym, że mimo zaawansowanego wieku aktora, perspektywa jego śmierci wydawała jej się bardzo odległa.

"Śmierć to była rzecz, którą prawdopodobnie przewidywali wszyscy, tylko nie my z Andrzejem. W każdym razie nie do końca" - wyznała w 2012 roku. 

Kamila Łapicka nie została uwzględniona w testamencie męża. Artysta ponoć zmienił dokument na krótko przed odejściem, zapisując majątek córce Zuzannie Łapickiej oraz wnuczce Weronice.

Jak dziś wygląda życie Kamili Łapickiej?

Kamila Łapicka zrezygnowała z walki w sądzie o zachowek po mężu. Kobieta skupiła się na rozwoju swojej kariery i wycofała się z życia publicznego. Zdecydowała się za to na studia doktoranckie w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Przygotowała rozprawę doktorską poświęconą twórczości Juana Mayorgi, hiszpańskiego dramatopisarza.

Kamila Łapicka jest kuratorką sztuki i zasiada w Zespole Sterującym ds. artystycznych Teatr Polska, którego celem jest "ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny". Dodatkowo prowadzi również bloga zteatru.pl. Przeprowadza wywiady z artystami związanymi ze sceną teatralną.

W mediach społecznościowych zdradza niewiele informacji na temat życia prywatnego. Skupia się głównie na promowaniu inicjatyw, które wspiera oraz udostępnia linki do wydarzeń poświęconym kulturze.

Tematyka, która ją interesuje to: teatr historyczny, dramat współczesny polski i hiszpański, literatura zagłady.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości