Irena Santor szczerze o przemijaniu. "Solidnie się do tego przygotowuję"

Irena Santor
Irena Santor
Źródło: MWMEDIA
Diva polskiej sceny muzycznej — Irena Santor na początku grudnia skończyła 89 lat. Artystka w jednym z ostatnich wywiadów przyznała, że myśli już o odejściu i zaczyna się do niego przygotowywać.

Irena Santor nazywana jest "pierwszą damą polskiej piosenki". Artystka swoją karierę zaczynała od Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Pod koniec lat 50. XX wieku piosenkarka została artystką solową i przez lata wylansowała takie przeboje jak "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt", "Już nie ma dzikich plaż" czy "Walc Embarras".

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Małgorzata Ostrowska o pracy z synem. "Nie muszę się o niego martwić"
Małgorzata Ostrowska w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradza, czy jest coś, bez czego nie wyjdzie na scenę. Co więcej, wokalistka od pewnego czasu koncertuje wraz z synem. Jak to jest występować u boku pociechy? Okazuje się, że stres nie jest aż tak duży.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Irena Santor — życie prywatne

Irena Santor w 1958 r. wyszła za mąż za Stanisława Santora, pierwszego skrzypka Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Ich małżeństwo rozpadło się po 19 latach wspólnego życia. Muzycy doczekali się córki Sylwii, która zmarła po dwóch dniach, o czym Irena Santor powiedziała pierwszy raz w wywiadzie w 2021 r.

Niedługo po rozstaniu Irena Santor związała się z aktorem Zbigniewem Korpolewskim, z którym byli razem, aż do jego śmierci w 2018 r.

Irena Santor na przestrzeni lat stworzyła również wiele znakomitych duetów, a także koncertowała po całym świecie. Co ciekawe, jako pierwsza polska piosenkarka została uhonorowana doktoratem honoris causa. Artystka ma za sobą wiele sukcesów, ale także problemów. Również tych zdrowotnych.

W 1961 r. uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w którym zginęła jej przyjaciółka Ludmiła Jakubczak, a ona sama została ranna, a w 2000 r. dowiedziała się, że lekarze wykryli u niej raka piersi. Na szczęście piosenkarka wyzdrowiała i od tego czasu włączyła się do ruchu, który mobilizuje kobiety do wykonywania badań.

Irena Santor
Irena Santor nie chce już śpiewać na estradzie
Irena Santor
Źródło: MWMEDIA

Irena Santor wyznała, że myśli o śmierci

W grudniu 2023 r. Irena Santor skończyła 89 lat, jednak już jakiś czas temu artystka poinformowała, że wycofuje się z życia publicznego i nie będzie więcej koncertować.

"Muzyka to jest bakcyl, który połknęłam wiele lat temu. Oczywiście, że tęsknię za publicznością, moimi fanami" - mówiła jakiś czas temu w rozmowie z "Super Expressem".

Ostatnio Irena Santor w rozmowie z "Vivą!" powiedziała, czego chciałaby sobie życzyć z okazji urodzin.

"Ja mam bardzo nieskromne marzenie, bo to nie życzenie, ale marzenie. Ja bym chciała, żeby życie trwało bardzo długo... W moim pojęciu prawda? A więc niech to będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. No, ale oczywiście to jest złudne marzenie. Wiem, że kiedyś trzeba odejść. I teraz poważnie mówiąc, bardzo się solidnie do tego przygotowuję. Bo to nie jest proste: zgodzić się na to, że pewnego dnia przestanie się być" - wyznała.

Jak teraz wygląda Irena Santor?
Jak teraz wygląda Irena Santor?
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości