Karol III z żoną na pierwszej świątecznej kartce, jako król. Jest inna niż wcześniejsze

Karol III i Camilla Parker-Bowles pokazali swoją tegoroczną świąteczną kartkę
Karol III i Camilla Parker-Bowles pokazali swoją tegoroczną świąteczną kartkę
Źródło: Indigo/Getty Images
Karol III i Camilla Parker-Bowles przygotowują się do pierwszego Bożego Narodzenia bez Elżbiety II. Małżeństwo opublikowało już swoją tegoroczną kartkę świąteczną, która z miejsca zapisała się na kartach historii monarchii. Para po raz pierwszy bowiem złożyła życzenia poddanym w roli króla i królowej Wielkiej Brytanii.

Windsorowie zawsze bardzo dbali o tradycje świąteczne. Jednym z najbardziej pilnowanych zwyczajów bożonarodzeniowych jest wydawanie tzw. świątecznych kartek przez członków rodziny królewskiej. Co roku zdjęcie, które pojawi się na pocztówce, jest wielką tajemnicą, która jest zdradzana dopiero w połowie grudnia. Karol III i jego żona właśnie pochwalili się swoją pierwszą świąteczną kartką jako król i królowa.

Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o Bożym Narodzeniu. Wiemy, jak przygotowuje się do świąt

Karol III i Camilla Parker-Bowles opublikowali swoją świąteczną kartkę

Pałac Buckingham opublikował nową kartkę świąteczną, która przejdzie do historii kraju. Są to bowiem pierwsze życzenia świąteczne po śmierci Elżbiety II od Karola III w roli króla i jego żony w roli królowej. Para zadbała o eleganckie zdobienia i tłoczenia pocztówki, która jest okraszona rodzinnym herbem. Małżeństwo wybrało na tę okazję wspólne zdjęcie z ich prywatnych zbiorów.

Fotografia, na której widzimy uśmiechniętych Karola III i Camillę Parker-Bowles została wykonana w Szkocji we wrześniu ubiegłego roku podczas Braemar Games. Autorem zdjęcia jest jeden z najbardziej znanych i nagradzanych fotografów, dokumentujących życie rodziny królewskiej — Samir Hussein.

"Życzymy wam wesołych świąt i Nowego Roku" - czytamy na karcie.

Warto podkreślić, że tegoroczna kartka świąteczna od Karola III i Camilli Parker-Bowles mocno różni się od tych, które para publikowała w poprzednich latach. Do tej pory małżeństwo wybierało mniej poważne ujęcia, na których było dużo luzu, zabawy, śmiechu i widocznej gołym okiem czułości. W pamięci poddanych zapisała się szczególnie ich pocztówka z 2018 roku, wykonana na ławce w ogrodzie, a także świąteczna kartka z 2019 roku ze zdjęciem pary w... samochodzie, podczas przejażdżki po Hawanie.

Windsorowie szykują się na pierwsze Boże Narodzenie bez Elżbiety II

Brytyjska rodzina królewska od prawie 35 lat w czasie świąt Bożego Narodzenia zawsze spotykała się w wiejskiej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Zdaniem ekspertów, nowy król i jego żona podtrzymają tradycję Elżbiety II i ten wyjątkowy czas spędzą w posiadłości Sandringham. Swój świąteczny zwyczaj mają zmienić natomiast książę William i księżna Kate, którzy do tej pory w tym okresie wyjeżdżali w odwiedziny do rodziny Middletonów. Teraz razem z dziećmi mają dołączyć do Karola III i Camilli Parker-Bowles.

Dorośli członkowie rodziny królewskiej planowo mają wziąć udział w specjalnym, świątecznym spacerze i być może dołączą do nich także książęta George i Louis, a także ich siostra księżniczka Charlotte. Nikt natomiast nie wie, jak w tej sytuacji zachowają się Sussexowie, którzy nie mają najlepszych stosunków z nowym monarchą i jego żoną.

"Harry i Meghan zostali zaproszeni na Boże Narodzenie. Ale wiadomo, nie przyjeżdżali do Wielkiej Brytanii do tej pory i w tym roku także tego nie zrobią. Spędzą święta w Kalifornii" - oceniła królewska korespondentka "Vanity Fair" Katie Nicholl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Indigo/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości