Katarzyna Grochola ma problemy ze zdrowiem. "Jestem pod wpływem środków przeciwbólowych"

Katarzyna Grochola
Katarzyna Grochola
Źródło: MWMEDIA
Katarzyna Grochola od kilku miesięcy stara się być w stałym kontakcie z fanami, którzy niepokoją się problemami zdrowotnymi pisarki. W najnowszym wpisie autorka powieści "Nigdy w życiu" poinformowała, że nie zjawi się na trwających w Krakowie Targach Książki. Wszystko przez silny ból, który uniemożliwia kobiecie normalne funkcjonowanie.

Katarzyna Grochola jest jedną z najpopularniejszych polskich pisarek. Spod jej ręki wyszła seria "Żaby i anioły", którą otwiera niezwykła powieść "Nigdy w życiu". Polacy pokochali adaptację filmową o tym samym tytule, w której to w rolę głównej bohaterki Judyty wcieliła się Danuta Stenka. W ostatnim czasie o autorce dużo mówiło się nie ze względu na jej dorobek zawodowy, ale z powodu sporych problemów zdrowotnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice Produkcji #15 Kulisy 2. sezonu "Naszych w mundurach". Celebryci kontra wojskowi
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Grochola ma problemy ze zdrowiem

Od kilku miesięcy fani ze szczególną uwagą obserwują życie prywatne Katarzyny Grocholi. W grudniu 2022 roku okazało się bowiem, że pisarka znowu musiała zmierzyć się z rakiem. Przeszła żmudny proces leczenia i wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze do powrotu do pełni sił. Toteż fani mieli nadzieję, że zobaczą autorką na trwających właśnie krakowskich Targach Książki. Katarzyna Grochola poinformowała, że nie będzie mogła zjawić się na wydarzeniu ze względu na problemy zdrowotne. Autorka mierzy się bowiem z silnymi bólami kręgosłupa.

"Pozdrawiam wszystkich. Chcę was bardzo przeprosić, ale nie spotkamy się na Targach Książki w Krakowie, na które mam nadzieję, że jedziecie. Mój kręgosłup znowu odmówił posłuszeństwa, dzieje się tak po prostu już od dwóch miesięcy. Więc nie piszcie mi, że jestem pod wpływem procentów, jestem pod wpływem środków przeciwbólowych. Pozdrawiam" - powiedziała na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Pod wpisem pojawiły się liczne komentarze, w których fani okazywali wsparcie pisarce oraz dzielili się swoimi doświadczeniami w związku z silnymi bólami kręgosłupa. Jedna z internautek nawiązała do fragmentu wypowiedzi dotyczącego rzekomego sugerowania, że Katarzyna Grochola znajduje się pod wpływem alkoholu.

"Przytulam i życzę sił do życia. Pani Katarzyno, jak mogą ludzie być tak straszni i napisać, że jest pani pod wpływem procentów, to są podli ludzie" - napisała.

Na co Katarzyna Grochola postanowiła odpowiedzieć: "Mogą, ale się nie przejmujemy".

Katarzyna Grochola – choroba

Pod koniec 2022 roku Dorota Szelągowska zmartwiła fanów jej słynnej matki. W felietonie, który ukazał się na łamach czasopisma "Wysokie Obcasy Extra" w styczniu br., dziennikarka wyznała, że Katarzyna Grochola walczy z rakiem.

"Mama ma raka. Nie mówiłam ci, bo to się nagle okazało. Za kilka godzin operacja. Powiedziała, że wszystko będzie dobrze. [...] Byłam wczoraj z Marią (siostra Doroty Szelągowskiej — przyp. red.) u notariusza. Matka chce pozałatwiać jakieś sprawy, a ja w sobotę jadę do Hiszpanii na trzy tygodnie. Musiałam ją upoważnić do różnych rzeczy" – można było wówczas przeczytać.

Niedługo po ukazaniu się w mediach fragmentu felietonu głos w sprawie zabrała sama zainteresowana. Katarzyna Grochola opublikowała wówczas nagranie ze szpitala, w którym poinformowała, że nie zamierza dać za wygraną i planuje przeżyć. Zdradziła ponadto, że ma za sobą podwójną operację.

"Owszem, miałam raka prawego płuca. Jestem po podwójnej operacji" - tymi słowami rozpoczęła wypowiedź nagraną na szpitalnym korytarzu. I dodała:

"Teraz ja mam dla państwa zagadkę, ponieważ w życiu nie przybyło mi 500 osób obserwujących, nawet jak wyszłam za mąż po 60. Ile trzeba mieć raków, nowotworów, żeby mieć milion obserwujących?".

Czytaj więcej: Katarzyna Grochola pierwszy raz o chorobie. "Jestem potwornie słaba"

Od diagnozy minęło już kilka miesięcy, w tym czasie Katarzyna Grochola wydała nową powieść i czerpała z życia garściami. Córka pisarki Dorota Szelągowska zabierała kilka razy głos w sprawie choroby mamy, podkreślając, że ta czuje się z każdym dniem coraz lepiej.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj więcej:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości