Gwiazdy

Katarzyna Skrzynecka wspomina zmarłego tatę. "Zasnął szczęśliwy, we własnym domu i otoczony rodziną"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Reporter:
"Fakt"
Katarzyna Skrzynecka

W czerwcu Katarzyna Skrzynecka poinformowała o śmierci jej ukochanego taty. W niedawno udzielonym wywiadzie gwiazda wraca do tamtych wydarzeń. Katarzyna Skrzynecka przyznała, że śmierć rodzica uświadomiła jej, że teraz to ona należy do najstarszego pokolenia.

Katarzyna Skrzynecka jest polską aktorką teatralną i telewizyjną, a także wokalistką i autorką tekstów. W czerwcu gwiazda przeżyła prywatną tragedię - pożegnała ukochanego tatę. Mężczyzna od 2012 roku chorował na chorobę Alzheimera. Katarzyna Skrzynecka opiekowała się ukochanym tatą aż do końca. Najbliższe uroczystość Wszystkich Świętych będzie dla gwiazdy wyjątkowo trudna.

Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty
Karolina Antoniades z "Żon Miami" o śmierci taty Karolina Antoniades z "Żon Miami" opowiedziała o dzieciństwie, relacjach z tatą i śmierci, która wszystko zmieniła.

Tata Katarzyny Skrzyneckiej nie żyje

Przez kilka tygodni media snuły domysły co do wycofania się Katarzyny Skrzyneckiej z przestrzeni publicznej. Plotkowano wówczas o kryzysie w związku czy pogorszeniu się stanu zdrowia gwiazdy. Katarzyna Skrzynecka postanowiła odnieść się do doniesień i poinformowała internautów o tragedii, z którą musiała się zmierzyć. 18 czerwca po nierównej walce z postępującą chorobą Alzheimera zmarł tata gwiazdy.

"Czasem mnie tu nie ma… bo nie trzeba zawsze tu 'być'... Widocznie mam powody być tam, gdzie teraz moje miejsce i moje serce. Z Tatulem, z którym byłam do końca. 18 czerwca... a wszystkim tym, którzy tworzą akurat w takiej chwili ploty i bełkot w brukowcach, opatrując chwytliwymi tytułami 'Trafiła do szpitala - ukochany ją porzucił!' (sugerując rozwód z moim ukochanym mężem, który najwierniej teraz mnie i Tatę wspierał), wszystkim piszącym w 2022 roku brednie o czymś sprzed ponad 20 lat (w dodatku fantazje, bo w żadnym szpitalu nie byłam) tylko po to, by coś pisać, by się 'klikało'... bo nie ma mnie z jakiegoś powodu w social mediach i nie ma się o co 'zaczepić'... Wszystkim tym bezmyślnym i pozbawionym sumień pseudodziennikarzom - mój ukochany tatul powiedziałby: 'Córcia, nie warto przejmować się skur…lami. Szkoda na to każdego dnia naszego szczęśliwego życia'. Tak by im powiedział" - napisała wówczas na instagramowym profilu Katarzyna Skrzynecka.

Katarzyna Skrzynecka była bardzo związana z tatą. 14 lat temu gwiazda straciła mamę, która również przegrała walkę z chorobą. To wydarzenie było dla aktorki bardzo trudne.

Katarzyna Skrzynecka wspomina zmarłego tatę

Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o relacji z tatą. Gwiazda opiekowała się rodzicem przez 10 lat, próbując ze wszystkich sił opóźnić postępy choroby.

"Tata miał 80 lat i szczęśliwie dożył pięknego wieku. Od niemal 10 lat chorował na Alzheimera. Nauka nie znalazła jeszcze na to leku. Można jedynie znacznie opóźniać postępowanie choroby... W końcowym jej etapie sam chory odpływa na tyle z pamięcią i nieświadomością, że nie cierpi, nie będąc do końca świadom, że jest tak źle jak jest" - powiedziała.

Pomimo starań choroba postępowała. W okolicach Świąt Wielkiej Nocy Katarzyna Skrzynecka zorientowała się, że stan taty jest poważny. Gwiazda opiekowała się nim do końca:

"Od Wielkanocy wiedziałam już, że stan taty jest poważny i chciałam przy nim być jak najwięcej, dlatego zwolniłam swoje tempo w pracy. Zasnął szczęśliwy, we własnym domu i otoczony rodziną. Miał 80 lat i szczęśliwie dożył pięknego wieku" - dodała.

Odejście rodzica było dla Katarzyny Skrzyneckiej bardzo trudnym doświadczeniem. Aktorka zdała sobie sprawę, że teraz to ona jest najstarszym pokoleniem. Zbliżające się listopadowe święta skłoniły ją do refleksji nad przemijaniem.

"Zawsze jest to ciężki czas dla każdego, kiedy przychodzi etap żegnania rodziców. Uświadamiasz sobie, że teraz ty jesteś tym najstarszym pokoleniem i przejmujesz całą rodzinę [...] Wiem, że nasi bliscy, którzy odeszli, zawsze przy nas zostają jako Anioły Stróże. Dobre skrzydła mojej mamy i taty zawsze będę czuć ze sobą. Trzeba doceniać każdy dobrze przeżyty dzień, bo nic nie jest dane na zawsze" - przyznała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Reporter: "Fakt"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości