Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max [RANKING]

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max
Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max
Źródło: HBO
Halloween to święto, które wprowadza pełen grozy nastrój. Nie każdy ma tego dnia ochotę na przebierane zabawy czy huczne imprezy. Ci, którzy wolą zasiąść przed ekranem i obejrzeć przerażający film mogą wybrać coś z biblioteki HBO Max. Podpowiadamy kilka najlepiej ocenianych propozycji.  

Halloween obchodzimy 31 października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Co prawda jest to amerykański obyczaj, ale trzeba pamiętać, że kiedyś w Polsce tego dnia obchodzono dawniej Dziady. Był to wieczór pełen grozy, duchów i strachów. Końcówka października kojarzy nam się z niepokojącą atmosferą. Jeżeli więc chcecie wprowadzić do swojej codzienności dreszczyk emocji, zobaczcie koniecznie któryś z tych dreszczowców. Sprawdźcie nasze propozycje horrorów z HBO Max idealne na nadchodzące Halloween! 

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Egzorcysta"

"Egzorcysta" to niewątpliwie klaska gatunku. Kto jeszcze nie widział tego dreszczowca z 1973 roku, koniecznie musi nadrobić zaległości. Kultowa rola Lindy Blair, która wcieliła się w rolę uroczej 12-latki, która zostaje opętana. Demoniczne nawiedzenie jest okrutne, destrukcyjne i szokujące. Dwóch księży odprawia rzadki rytuał egzorcyzmów, aby uwolnić ją od demonów. Rytuał przybiera jednak zupełnie innego wymiaru i dzieją się rzeczy, których nikt się nie spodziewał. 

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Obecność"

"Obecność" to jeden z najpopularniejszych horrorów na świecie. Jeżeli jeszcze go nie widzieliście, to koniecznie musicie obejrzeć go w Halloween. Każdy zna przynajmniej jedną opowieść o nawiedzonym domu. Nic jednak nie jest w stanie równać się z historią rodziny Perron – historią, która wydarzyła się naprawdę. Roger i Carolyn wraz z rodziną zamieszkują rezydencję, gdzie zło jest potężniejsze niż gdziekolwiek indziej. Dorośli i dzieci są w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ dziwne zdarzenia z dnia na dzień przybierają na sile. Zdesperowana rodzina wzywa na pomoc Lorraine i Eda Warrenów. Badacze zjawisk nadprzyrodzonych niejedno już widzieli i czują się na siłach, aby skonfrontować się z demonami zamieszkującymi domostwo Perronów. Przekraczając próg ich rezydencji, nie spodziewają się jednak z jakim koszmarem przyjdzie im się zmierzyć. Film doczekał się trzech części: "Obecność", "Obecność 2", "Obecność 3: Na rozkaz diabła".

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Anabelle"

"Annabelle" to prequel serii horrorów "Obecność". Główną "bohaterką" filmu jest lalka, która pojawiła się również w filmie z 2013 roku. Akcja filmu przenosi nas do roku 1967. Ciężarna Mia Gordon otrzymuje od męża wspaniały prezent. Piękna Annabelle staje się niezwykłym eksponatem w bogatym zbiorze wytrawnej kolekcjonerki lalek. Urocza figura nie przejawia żadnych nadnaturalnych cech. Wszystko się zmienia, gdy zabawka staje się wkrótce świadkiem przerażających wydarzeń. Mia i jej mąż, zostają zaatakowani przez młodych szaleńców mających już na koncie kilka brutalnych mordów. Bohaterowie uchodzą z życiem, ale dramatyczne wydarzenia przebudzają coś mrocznego w Annabelle. Ponura moc zaczyna nawiedzać domostwo Gordonów. Młodzi rodzice znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Seria składa się z trzech części: "Anabelle", "Annabelle: Narodziny zła" i "Annabelle wraca do domu".

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Zakonnica"

"Zakonnica" to część popularnej serii horrorów, w której skład wchodzą "Annabelle" i "Obecność". W pobliżu jednego z niewielkich rumuńskich miasteczek znajduje się klasztor skrywający mroczną tajemnicę. Podczas II Wojny Światowej zostało uwolnione tam przedwieczne zło, które zagraża każdemu, kto przekroczy mury kościoła. Przyjęło postać demonicznej zakonnicy, która morduje każdego, kto wejdzie w jej drogę. Do walki z demonami stają podstarzały egzorcysta i młoda zakonnica. Uzbrojeni w wiedzę tajemną, krucyfiksy i wodę święconą wkraczają na nawiedzony teren. Piekielne moce okazują się jednak niezwykle przebiegłe. Druga część "Zakonnicy" w kinach w przyszłym roku.

Magia Warnera. Najwięcej kina w telewizji

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii"

Intrygujący horror, którym zdecydowanie warto obejrzeć w Halloween. W latach 30. XVII wieku Nowa Anglia jest rozdarta przez siły czarów, czarnej magii i opętania. Angielski farmer boi się, że zostanie wygnany z kolonii przez władze kościoła i wraz ze swoją żoną i piątką dzieci postanawia opuścić plantację i przeprowadza się na odludzie niedaleko ponurego lasu, gdzie czai się nieznane zło. Niemal od razu zaczyna dochodzić do dziwnych i niepokojących wydarzeń – zwierzęta okazują ludziom wrogość, nie udają się plony, jedno z dzieci znika, a drugie zostaje opętane przez diabła. Rośnie podejrzliwość i paranoja, a członkowie rodziny oskarżają nastoletnią Tomasin o czary, czemu dziewczyna zdecydowanie zaprzecza. Ich sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, a zaskakujące i przerażające wydarzenia wystawiają wiarę, lojalność i miłość wszystkich członków rodziny na ciężką próbę.

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Nie oddychaj"

"Nie oddychaj" to klaustrofobiczny horror o niewidomym mężczyźnie, który prowadzi grę na śmierć i życie z grupą młodych ludzi, którzy odważyli się włamać do jego domu. Szybko okazuje się, że jego ślepota nie będzie dla grupy nastolatków żadnym ułatwieniem. Mężczyzna w mgnieniu oka przeobraża się z ofiary w kata, który prowadzi pełną okrucieństwa grę z włamywaczami. Film "Nie oddychaj" to pełne suspensu i brutalnych scen, znakomicie zrealizowane kino grozy, które nawiązuje do najlepszych dzieł gatunku i bezbłędnie buduje duszny klimat obrazu. To pozycja, którą warto zobaczyć w Halloween.

Najlepsze horrory na Halloween w HBO Max - "Las samobójców"

"Las samobójców" to horror opowiadający o zdesperowanej Sarze, która wyrusza do Japonii, aby odszukać ukochaną siostrę bliźniaczkę, która zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziewczyna udaje się do owianego złą sławą lasu Aokigahara z nadzieją, że dowie się tam czegoś o losach zaginionej. Mimo ostrzeżeń tubylców Amerykanka zbacza z głównej trasy. Nie spodziewa się, że wśród drzew czyhają na nią żądne krwi dusze zmarłych. Pełen tajemnic horror, który mrozi krew w żyłach. Jego akcja rozgrywa się w owianym ponurą sławą lesie Aokigahara, który od lat przyciąga rzesze samobójców. Złowrogie miejsce leży u podnóża góry Fuji i mocno działa na wyobraźnię.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

podziel się:

Pozostałe wiadomości