Katarzyna Warnke ma na koncie rolę życia? Zdradziła, w czym nigdy nie zagra [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o roli życia i zawodowych planach. Jakie role odrzuca?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Katarzyna Warnke ma na koncie role w różnej maści produkcjach. Choć aktywna zawodowo jest od końca lat 90. XX wieku, dopiero teraz czuje się w pełni ukształtowana i gotowa na nowe wyzwania. Gwiazda w rozmowie z Dagmarą Olszewską zdradziła, że rola życia jeszcze przed nią, a jak na razie pracuje nad projektem, w którym da się poznać fanom z zupełnie nowej strony.

Katarzyna Warnke jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zagrała w takich produkcjach jak "W spirali", "Kobiety mafii" czy "Botoksie".

Katarzyna Warnke o najbliższych planach. Szykuje dla widzów coś zaskakującego?

Katarzyna Warnke ma na koncie role bardzo różne, zarówno komediowe, jak i dramatyczne. Aktorzy są podzieleni co do tego, w jakiego rodzaju postacie trudniej się wcielić, by być przekonującym dla widza. Co o tym sądzi gwiazda? Katarzyna Warnke w rozmowie z Dagmarą Olszewską przyznała, że zdecydowanie więcej wymagają role komediowe. Dlaczego?

Komedia jest ciężka o tyle, że nigdy nie wiadomo, kiedy się przekroczy pewną granicę autentyczności. Kiedy się gra takie role, które są troszeczkę kartonowe, które są ekscentryczne, bardzo ekstrawertyczne, to wtedy trudno jest to wyczuć. Ale jeżeli się nie dojdzie do tej granicy, to się nie rozśmieszy. Więc to jest właściwie takie trudne. Natomiast jeżeli chodzi o te dramatyczne role, to z kolei chyba trudno jest tak utrzymać napięcie, żeby siebie nie wzruszać, tylko widza wzruszać. I to jest z kolei wyzwanie. Natomiast wiem, że powszechnie się nie docenia ról komediowych, a ja uważam, że są równie trudne do zagrania
- przyznała.

Czy z racji licznych ról i niemałe dorobku artystycznego Katarzyna Warnke czuje się zawodowo spełniona?

Tak. Chociaż oczywiście zawsze jest ssanie na więcej. A dzisiaj trochę to zaczęło ode mnie zależeć, bo zaczęłam pisać i piszę dwa następne scenariusze. Ten jeden, który napisałyśmy z Kamilą Taraburą. Właściwie kończą się prace nad filmem, więc państwo już będą mogli go obejrzeć i zobaczyć, co ze mnie za osoba pisząca
- wyjaśniła.

Widzowie będą mogli poznać Katarzynę Warnke z zupełnie nowej strony! Aktorka przyznała, że projekt z pewnością charakteryzował się będzie jakością, zarówno w kontekście historii, jak i bohaterów czy realizacji zdjęć. Dodała, że będzie to zmysłowa i intensywna podróż, w której wystąpią ciekawe postacie męskie.

Katarzyna Warnke o roli życia. Wciąż czeka na wymarzony angaż?

W pewnym momencie swojej kariery aktorzy zastanawiają się nad tym, co dalej. Czy mają za sobą tę wielką rolę, będącą kwintesencją ich talentu, czy droga na zawodowy Mount Everest wciąż trwa? Katarzyna Warnke zapytana o rolę życia skwitowała, że jej zdaniem aktor, który już ma ją za sobą, niejako może już kończyć karierę. A jak to jest w jej przypadku?

[Rola życia — przyp. red.] przede mną absolutnie. Myślę, że jak już się zagra rolę życia, to właściwie dla aktora kończy się życie. Więc ja na razie czuję się w pełni sił. Właściwie można powiedzieć, że największe przede mną. Dlatego, że ja się sformatowałam dopiero jakiś czas temu w pełni, tak uważam. I dzisiaj mam największe możliwości jak do tej pory. I jeszcze trochę we mnie młodości zostało, więc jest chyba taki optymalny czas na takie wielkie wyzwanie
- wyjawiła.

Aktorka należy do grona najpopularniejszych w swoim fachu. Gwiazda z pewnością otrzymuje liczne zawodowe propozycje i nie na wszystkie odpowiada twierdząco. W rozmowie z Dagmarą Olszewską ujawniła, jakiego rodzaju role zdarzało jej się odrzucać.

Między innymi takie role w tasiemcach, w takich długich serialach. Są aktorzy, którzy są do tego stworzeni, ja absolutnie nie. To jest dla mnie trudne, dlatego, że ja się szybko nudzę. Poza tym staram się swoją pracę wykonywać na najwyższym możliwym poziomie i to jest bardzo wyczerpujące. Myślę, że umiejętność grania w takim długim serialu to jest właśnie dobre rozkładanie sił. Czyli trzeba wiedzieć, ile można poświęcić energii. A ja zawsze gaz do dechy, więc myślę, że tam bym się mogła nie spełnić
- powiedziała.

Nie stroni jednak od seriali! Na platformie Player widzowie mogą oglądać Katarzynę Warnke w produkcji "Klara", w której wciela się w przyjaciółkę głównej bohaterki Wronkę.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Reporter: Dagmara Olszewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości