Kate i William opuszczają pałac? "Kensington to dla nich 'chwalebne więzienie'" 

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Kate i William przeprowadzają się z dziećmi do nowego domu?

Brytyjska rodzina królewska posiada wiele rezydencji. Kate i William mieszkają ze swoimi dziećmi w pałacu Kensington. Od pewnego czasu w mediach pojawiają się informacje o tym, że chcieliby przeprowadzić się do nowego domu. Królewska ekspertka w rozmowie z "The Sun" ujawniła, że książęca para ma na uwadze dobro swoich dzieci. Dlaczego życie w Kensington im nie służy?

Książęca para mieszka w imponującym pałacu, ale od jakiegoś czasu planuje przeprowadzkę. Co skłoniło ich do takiego kroku? Królewska ekspertka Ingrid Seward w rozmowie z "The Sun" wyjaśniła, jakie potrzeby mają teraz Kate i William. Pragną dla swojej trójki dzieci więcej swobody i prywatności.

Kate i William przeprowadzą się do nowego domu? Znany jest powód

Ingrid Seward to pisarka zajmująca się tematyką brytyjskiej rodziny królewskiej. Wydała książki o księżnej Dianie czy trudnej historii małżeństwa królowej Elżbiety i księcia Filipa. Jest dobrze zorientowana w tym, co dzieje się u członków rodziny królewskiej.

Myślę, że William i Kate potrzebują przestrzeni, aby wychować swoje dzieci. Pałac Kensington to dla nich "chwalebne więzienie" – chcą móc grać w piłkę nożną, nie będąc obserwowanym zza bram. Uważam, że Windsor będzie dla nich idealny, ponieważ będą mieć dużo swobody i wszyscy znajdą się w jednej szkole

Podobno książę George nie może doczekać się zmiany miejsca zamieszkania. Najstarsze dziecko Kate i Williama uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu i korzystać z takich rozrywek jak pływanie, piłka nożna czy tenis.

Wyjątkowe domy, perełki architektoniczne i nowoczesne wnętrza, które budzą zachwyt!
Wyjątkowe domy, perełki architektoniczne i nowoczesne wnętrza, które budzą zachwyt! Omenaa Mensah w kolejnej roli. Lubiana prezenterka telewizyjna w programie „Wyjątkowe domy” jest przewodnikiem po najbardziej oryginalnych przestrzeniach. Źródło: Co za Tydzień

Królewskie rezydencje. Pałac Buckingham, Kensington i Windsor

Skoro w wypowiedzi ekspertki padła nazwa Windsor, przybliżymy trzy sławne królewskie rezydencje.

Zacznijmy od najbardziej charakterystycznego budynku w Wielkiej Brytanii. Pałac Buckingham został zbudowany w 1703 roku, a funkcję oficjalnej siedziby monarszej pełni od 1837 roku. Należy do pereł późnego baroku. W pałacu jest sześćset komnat, w tym dziewiętnaście reprezentacyjnych, ponad siedemdziesiąt łazienek i prawie dwieście sypialni. Przed siedzibą obecnej królowej znajduje się pomnik wcześniejszej monarchini – Wiktorii. Pałac Buckingham jest miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Jest dostępny dla turystów, a codziennie gromadzą się przed nim tłumy. Dla Brytyjczyków pałac stanowi symbol Wielkiej Brytanii. W trudnych chwilach, takich jak śmierć księżnej Diany, to przed nim jednoczyli się zrozpaczeni poddani i składali kwiaty.

Pałac Kensington zlokalizowany jest w dzielnicy Royal Borough of Kensington and Chelsea w Londynie. W 1981 roku stał się rezydencją świeżo poślubionych książąt Walii, Karola i Diany. Pozostał oficjalną siedzibą księżnej Diany aż do jej śmierci. Później spełniał funkcję apartamentowca. Luksusowe mieszkania otrzymują ci spośród członków rodziny królewskiej, którzy nie posiadają osobnych rezydencji.

Kate i William zajmują 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra pałacu. Na ich apartament składa się przestronny salon, 5 pokoi gościnnych, 3 główne sypialnie, garderoba oraz kilka łazienek. Książęta mają tam do dyspozycji również ogromny ogród, siłownie i inne atrakcje.

Z kolei zamek w Windsorze jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie – ma 800 metrów długości i 19 baszt. Powierzchnia jego podłóg wynosi około 45 000 m². Od 2020 roku mieszka na zamku królowa Elżbieta II. Budynek został zbudowany w latach 1070–1086 przez Wilhelma I Zdobywcę, a następnie był rozbudowywany przez kolejnych władców. Królowa przyjmuje tam gości. W środku znajdują się cenne dzieła sztuki. W 1992 wybuchł tam pożar. Fundusze na odbudowę części zamku zostały zebrane z pieniędzy wpłacanych przez odwiedzających pałac Buckingham.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości