Królowa Letizia i jej córka w identycznych sukienkach. Cena na każdą kieszeń

Królowa Letizia zachwyca w kreacji, którą nosiła jej córka
Królowa Letizia zachwyca w kreacji, którą nosiła jej córka
Źródło: Getty Images
Hiszpańska królowa Letizia oczarowała fotoreporterów swoim dziewczęcym wyglądem. Monarchini założyła sukienkę, w której wcześniej zaprezentowała się jej 16-letnia córka Eleonora. Mamy zdjęcia, na których widać, jak matka i córka wyglądają w identycznych kreacjach. Styl hiszpańskiej królowej porównywany jest do księżnej Kate.

Królowa Letizia jest pierwszą kobietą bez arystokratycznego urodzenia, która zasiadła na hiszpańskim tronie. Na początku poddani nie byli nią zachwyceni, ale z czasem zyskała ich sympatię. To też zasługa jej męża, króla Filipa, który dba o wizerunek swojej rodziny.

Królowa Letizia i jej córka w identycznych sukienkach. Styl królowej Hiszpanii

Żona króla Hiszpanii nosi eleganckie kreacje od znanych projektantów, ale potrafi łączyć ten styl z casualowymi ubraniami z sieciówek. Ostatnio zaskoczyła swoim modowym wyborem. Na spotkaniu w siedzibie hiszpańskiego Komitetu UNICEF wystąpiła we wzorzystej sukience, która przykuła uwagę fotoreporterów. Okazało się, że zaledwie miesiąc temu jej 16-letnia córka, księżniczka Elenor miała na sobie dokładnie taką samą sukienkę. Nastolatka miała ją na sobie podczas rodzinnego wyjścia na przedstawienie Marii Pages w Teatros de El Canal. Sukienka pochodzi ze sklepu Dándary i kosztuje około 39 euro (około 185 złotych). 

Poniżej zdjęcia matki i córki. Sprawdźcie, do której lepiej pasuje taka stylizacja. W drugiej części artykułu historia hiszpańskiej rodziny królewskiej. Czy księżniczka Eleonora zasiądzie kiedyś na tronie? Jak poznali się jej rodzice?

czt_31
Pokaz kolekcji wiosna&lato 2022 Paprocki&Brzozowski
Pokaz kolekcji wiosna&lato 2022 Paprocki&Brzozowski
Królowa Letizia i jej córka wystąpiły w identycznych sukienkach
Królowa Letizia i jej córka wystąpiły w identycznych sukienkach
Królowa Letizia i jej córka wystąpiły w identycznych sukienkach
Źródło: Getty Images

Hiszpańska rodzina królewska. Ludzka twarz monarchii

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Na czele Królestwa Hiszpanii stoi wywodzący się z dynastii Burbonów król Filip VI. Przejął władzę w 2014 roku, gdy jego ojciec Juan Carlos I podpisał akt abdykacji. Ceremonia koronacji Filipa VI jest uważana za najskromniejszą w historii Hiszpanii. Władca chciał przywrócić szacunek swojej monarchii i być bliżej poddanych. "Jestem człowiekiem, dopiero potem królem" - powiedział po koronacji. Często można zobaczyć go z całą rodziną, z którą chodzi do teatru czy do kina.

Z Letizią Ortiz ożenił się w 2004 roku. Jego wybranka pracowała wcześniej jako dziennikarka, prezenterka telewizyjna i korespondentka w USA i Iraku. Była też rozwódką! Nie wiadomo, gdzie i w jakich okolicznościach poznała przyszłego króla. Początki ich relacji owiane są tajemnicą. Letizia nie była wymarzoną kandydatką na przyszłą królową, ale z czasem zyskała szacunek rodziny męża i poddanych.

Następczynią hiszpańskiego tronu jest najstarsze dziecko Filipa VI i Letycji. Eleonora przyszła na świat 31 października 2005 w Madrycie. Co ciekawe, o jej narodzinach media dowiedziały się za pomocą przesłanego do nich SMS-a. Kiedy księżniczka zasiądzie na tronie, będzie pierwszą władczynią Hiszpanii o imieniu Eleonora. Dodatkowo będzie także pierwszą królową regnantką, czyli kobietą-królem, od czasu Izabeli II.

Królewska para ma jeszcze jedną córkę — Zofię, która urodziła się dwa lata po swojej siostrze. Zajmuje ona drugie miejsce w linii sukcesji do hiszpańskiego tronu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości