Seriale

Natasza Parzymies trafiła na prestiżową listę "Variety". To ona stoi za serialem "Kontrola"

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Twórczyni serialu "Kontrola" trafiła na prestiżową listę "Variety"

Natasza Parzymies wyreżyserowała cztery sezony serialu "Kontrola". Produkcja stała się międzynarodowym hitem, a jej autorka została wyróżniona prestiżową nagrodą przyznawaną przez tygodnik "Variety".

Na liście "Variety" obok polskiej reżyserki znalazły się m.in. aktorka Olivia DeJonge, która zagrała w filmie "Elvis" oraz gwiazda "West Side Story" Rachel Zegler.

Natasza Parzymies, autorka "Kontroli", na prestiżowej liście "Variety"

Amerykański tygodnik "Variety" raz na 12 miesięcy przyznaje nagrody młodym twórcom związanym ze światem kultury i rozrywki, którzy osiągnęli spektakularny sukces w swojej dziedzinie, a ich dokonania zostały zauważone na arenie międzynarodowej.

Na tegorocznej liście "Variety Young Hollywood Up Next Impact List" znalazła się Natasza Parzymies - poinformował portal tvn24.pl. Reżyserka "Kontroli" jest jedyną Polką, która znalazła się wśród 50 wyróżnionych. Obok absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej na liście znaleźli się m.in. gwiazda "Elvisa" Olivia DeJonge, aktorka i aktywistka Lily D. Moore, gwiazda "West Side Story" Rachel Zegler, piosenkarz Conan Gray czy aktor "Bialego Lotosa" Fred Hechinger

Wielki sukces serialu "Kontrola"

Natasza Parzymies otrzymała prestiżową nagrodę dzięki ogromnemu sukcesowi, jaki osiągnął serial "Kontrola". Co ciekawe, produkcja początkowo powstała jako etiuda szkolna.

"Miałam zaliczenie na studiach. Musiałam zrobić etiudę o miłości. Zrobiłam historię dwóch dziewczyn Majki i Natalii. Potem powstał z niej serial internetowy, który się bardzo dobrze obejrzał. Kolejne trzy sezony powstały już dla Playera" - tłumaczyła reżyserka i scenarzystka w Dzień Dobry TVN.

Produkcja zrobiła furorę wśród widzów. Produkcja była wyświetlana na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych, np. podczas 15. Mastercard OFF Camera w Krakowie.

"Kontrola 4". Zwiastun serialu Playera
"Kontrola 4". Zwiastun serialu Playera

"Kontrola" - o czym jest serial, gdzie oglądać?

"Kontrola", serial obyczajowy w reżyserii Nataszy Parzymies, opowiada o skomplikowanej relacji łączącej dwie główne bohaterki – Majkę i Natalię. Kobiety przypadkowo spotykają się podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Serial "Kontrola" liczy cztery sezony. Wszystkie można obejrzeć w serwisie player.pl. W rolach głównych Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska.

"Kontrola 4" - plakat
"Kontrola 4" - plakat Źródło: TVN

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości