Gwiazdy

Kate Moss o traumatycznych wydarzeniach z początku kariery. "Kazał mi ściągnąć stanik"

Gwiazdy

Autor:
Julia
Sadowska

Kate Moss, mimo że swoją karierę w modelingu rozpoczynała w latach 80., dalej jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w branży. 48-letnia top modelka w ostatnim wywiadzie opowiedziała o ciemnej stronie świata mody. Jak się okazuje, kilkunastoletnią wtedy Kate spotkały sytuacje, które na zawsze odcisnęły piętno na psychice gwiazdy.

Kate Moss w rozmowie z BBC Radio 4 opowiedziała o tym, co spotkało ją na początku kariery. Wyznała, że na własnej skórze doświadczyła uprzedmiotowienia ze strony fotografów. Mówiła także o problemach emocjonalnych oraz farmakologii, jaką wówczas stosowała.

Kate Moss o traumatycznych wydarzeniach z przeszłości

Początki kariery były dla Kate Moss bardzo trudne. Jak przyznała, już jako nastolatka była ofiarą niekomfortowych komentarzy oraz zachowań ze strony osób z branży. W wieku 14 lat usłyszała od fotografa, że jeśli się nie rozbierze, to nie będzie dostawała angażu do kolejnych projektów. Już rok później spotkało ją coś, co zapamięta na zawsze.

"Miałam okropne doświadczenie przy pracy nad katalogiem z bielizną. Miałam tylko 15 lat. Fotograf powiedział: 'Zdejmuj bluzkę'. Więc zdjęłam. Nie czułam się wtedy pewnie w swoim ciele. Później kazał mi ściągnąć stanik. Czułam, że coś jest nie tak. Zabrałam moje rzeczy i uciekłam stamtąd. To doświadczenie naprawdę wyostrzyło moje zmysły. Teraz potrafię wyczuć nieodpowiednią atmosferę na kilometr" - wyznała.

Sylwia Nowak marzy o dziecku. Terapia i twórczość pomaga jej funkcjonować
Sylwia Nowak marzy o dziecku. Terapia i twórczość pomaga jej funkcjonować Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kate Moss o lekach psychotropowych

  Kate Moss przez lata pracy w branży modowej zyskała status ikony. Niestety tak szybki rozgłos i kariera nie odbiły się dobrze na jej zdrowiu. Przez wiele lat zmagała się z problemami emocjonalnymi.

Doszło do tego, że z problemami oraz stresem zaczęła radzić sobie farmakologią. Gwiazda wspomniała również słynną kampanię bielizny dla Calvina Kleina w 1992 roku, którą realizowała z aktorem Markiem Wahlbergiem. Modelka musiała wystąpić topless. Jak przyznała, brała Valium, aby złagodzić niepokój przed sesją.

"Czułam się bezbronna i przestraszona" - dodała modelka.

Kate Moss - początki kariery

Kariera Kate Moss rozpoczęła się na lotnisku w 1988 roku, kiedy to wracała z wakacji na Bahamach. Zauważyła ją Sarah Ducas z agencji Storm. Dzięki niesamowitej urodzie i filigranowej budowie ciała Brytyjka kompletnie zrewolucjonizowała branżę, wprowadzając trend na wychudzony look, który otrzymał nazwę "heroin chic". W ciągu upływających lat Kate Moss stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych i najlepiej opłacanych supermodelek świata. Trafiała na okładki takich pism jak Vogue, The Face, Arena i Elle, a także promowała marki takie jak Calvin Klein, Burberry, Dolce and Gabbana, Gianni Versace, L'Oreal, czy Yves Saint Laurent. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: Jamie McCarthy/Getty Images

Pozostałe wiadomości