Kendrick Lamar wystąpi w Polsce! Gdzie i kiedy? Sprawdź ceny biletów!

Kendrick Lamar wystąpi w Polsce
Kendrick Lamar wystąpi w Polsce
Źródło: Getty Images
Kendrick Lamar przyjedzie do Polski w przyszłym roku! To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów amerykańskiego rapera, którzy będą mogli usłyszeć go na żywo na Open'er Festival 2023 r. Kiedy się odbędzie?

Kendrick Lamar został headlinerem na Open'erze 2023. Jeden z najwybitniejszych artystów w historii hip-hopu, czternastokrotny laureat Grammy, zdobywca Emmy, autor multiplatynowych albumów wystąpi na lotnisku Gdynia-Kosakowo w sobotę 1 lipca.

Kendrick Lamar headlinerem na Open'er Festival 2023

Kendrick Lamar to już trzeci po Lizzo i Arctic Monkeys headliner ogłoszony przez organizatorów Open'er Festival 2023. Ceniony i uwielbiany na całym świecie raper zagra ostatniego dnia festiwalu - 1 lipca. Do tej pory artysta wystąpił w Polsce trzykrotnie m.in. na Open'erze w 2013 roku oraz na Kraków Live Festival w 2015 i 2018 roku. Gwiazdor dwukrotnie odwoływał koncerty w Polsce. W 2015 roku nie był w stanie dotrzeć do Gdyni, natomiast w 2021 roku festiwal został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.

Kendrick Lamar do Polski przyjedzie w ramach trasy koncertowej promującej jego album z 2022 roku "Mr. Morale And Big Steppers", który osiągnął spory sukces. Płyta została uznana albumem roku według BBC Radio 6 i magazynu "Complex", a magazyny "Billboard", "The Quietus", "Time" umieścili go w pierwszej dziesiątce swoich rankingów. Raper dzięki płycie zdobył osiem nominacji do nagrody Grammy.

Kendrick Lamar - kariera

Kendrick Lamar to znany i ceniony amerykański raper. Urodził się w 1987 w Compton, gdzie spędził dzieciństwo. Już w wieku ośmiu lat wystąpił u boku Tupaca Shakura i Dr. Dre w teledysku do utworu "California Love". Jest jedym z wychowanków labelu Top Dawg.  

Kendrick rozgłos zyskał po wydaniu mixtape'u "Overly Dedicated" w 2010 roku. Rok później ukazał się jego niezależny album "Section.80", który co ciekawe dostępny był wyłącznie w serwisie iTunes. Płyta okazała się sukcesem, stając się jednym z najlepszych wydań cyfrowych w hip-hopie w tamtym czasie.

Kendrick Lamar łącznie sprzedał na świecie ponad 7 mln płyt. Jego trzy albumy były notowane na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Za utwór "Humble." odebrał certyfikat siedmiokrotnie platynowej płyty za sprzedaż w USA. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca listy przebojów Hot 100.

W trakcie kariery Kendrick Lamar współpracował z wieloma najbardziej znanymi muzykami, takimi jak m.in.: Taylor Swift, Snoop Dogg, Dr. Dre, Travis Scott, Wiz Khalifa, Rihanna, Beyoncé, Drake, A$AP Rocky czy 50 Cent.

Kendrick Lamar wydał pięć albumów studyjnych:

 • "Section.80" (2011)
  • "Good Kid, m.A.A.d City" (2012)
   • "To Pimp a Butterfly" (2015)
    • "Damn. "(2017)
     • "Mr. Morale & The Big Steppers" (2022)

      Raper ma za sobą też siedem tas koncertowych, w tym dwie gościnne z Kanye Westem i Dake'em.

      • "Section.80 Tour" (2011)
       • "Good Kid, M.A.A.D City World Tour" (2013)
        • "Kunta Groove Sessions Tour" (2015)
         • "The Damn Tour" (2017–18)
          • "The Championship Tour" (oraz Top Dawg Entertainment) (2018)
           • Kanye West – "The Yeezus Tour" (2013–14)
            • Drake - "Club Paradise Tour"(ang.) (2012)

             Kendrick Lamar - nagroda Pulitzera

             Kendrick Lamar jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych amerykańskich raperów. Za swoją płytę "Damn." w 2018 roku został obsypany wieloma nagrodami w tym MTV EMA czy Grammy, ale to nie wszystko. Został on także zdobywcą prestiżowej nagrody Pulitzera. Kapituła wyróżnienia, w skład której wchodzą pracownicy Uniwersytetu Colombia, w uzasadnieniu napisała, że wirtuozerstwo utworów Kendricka Lamara w wyjątkowy sposób pokazuje złożoność życia Afroamerykanów we współczesnym świecie.

             Pulitzer to amerykańska nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki. Do momentu wyróżnienia rapera, nagrodę tę otrzymywali głównie twórcy muzyki jazzowej lub klasycznej. Wyróżniono nią m.in. multiinstrumentalistkę i wokalistkę Du Yun, awangardowego jazzmana Henry'ego Threadgilla czy kompozytorkę Julię Wolfe.

             Artur Rojek o artystach i organizacji OFF Festiwalu
             Źródło: cozatydzien.tvn.pl

             Kendrick Lamar na Open'er Festival 2023 - ceny biletów

             Kendrick Lamar wystąpi w Gdyni na Open'er Festival 2023. Jeżeli chcielibyście usłyszeć go na żywo, musicie zakupić bilet na festiwal. Oto cennik:

             • Karnet 4 dni - 949 ​​​zł
              • Karnet weekendowy (pt + sob) - 689 ​​​zł
               • Bilet jednodniowy - 449 ​​​zł
                • Karnet 4 dni + pole namiotowe - 1189 ​​​zł
                 • Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe - 849 ​​​zł
                  Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
                  Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

                  Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

                  Czytaj też:

                  Autor: Kamila Jamrożek

                  Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

                  podziel się:

                  Pozostałe wiadomości