Konflikt w zespole Łzy. Adam Konkol musi usunąć piosenkę

Zespół Łzy
Konflikt w zespole Łzy. O co chodzi?
Źródło: MW MEDIA
Adam Konkol, gitarzysta, lider i założyciel grupy Łzy wydał oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do konieczności usunięcia piosenki "Agnieszka 2.0". Muzyk zaznaczył, że czuje się głęboko pokrzywdzony i zawiedziony decyzjami byłych kolegów. "Jeśli kiedykolwiek czułem, jak życie jest niesprawiedliwe, to nie w szpitalu, gdy jako młody człowiek umierałem, czując bezsilność, tylko dzisiaj" - powiedział.

Konflikt o twórczość zespołu Łzy między członkami grupy trwa od kilku lat. Niedawno jednak znacząco nasilił się, gdy opublikowano piosenkę "Agnieszka 2.0". Przez niesnaski między muzykami obecnie istnieją dwa zespoły o tej samej nazwie. Liderem i założycielem jednego jest Adam Konkol, w drugim zaś występują Sara Chmiel-Gromala, Rafał Trzaskalik, Arkadiusz Dzierżawa, Dawid Krzykała, Adrian Wieczorek i Daniel Arendarski.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo.

Przekaż 1,5% podatku na Fundację TVN
Źródło: TVN

Konflikt w zespole Łzy - o co chodzi?

Adam Konkol opublikował niedawno piosenkę "Agnieszka 2.0. Była mroźna zima", która dla wielu osób brzmiała jak odpowiedź na hit sprzed lat "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka" z 1998 roku. Byli znajomi z zespołu muzyka uznali, że linia melodyczna jest zbyt podobna do utworu, który do tej pory jest jednym z największych przebojów Łez. Artysta został tym samym zmuszony do usunięcia nowej piosenki.

Niedługo później zdecydował się na wydanie oświadczenia, w którym wyznał, że to on jest twórcą kultowego przeboju i czuje się oszukany przez dawnych znajomych.

"Muszę to z siebie wyrzucić.  Może ktoś dzięki temu pewnego dnia nie popełni jakiegoś błędu bądź nie będzie mu przykro tak, jak mi dzisiaj jest. W 1998 r. napisałem "Agnieszkę", od A do Z, każdą nutą, każde słowo, linię melodyczną, wszystko. W tekście jest zawarta historia z mojego życia. Jednak jako lojalny młody człowiek, nie zarejestrowałem tej piosenki na siebie, tylko postanowiłem się podzielić prawami autorskimi z moimi byłymi kolegami. Moi "utalentowani" koledzy przez prawie 30 lat zarabiali setki tysięcy złotych dzięki mojej naiwności z praw autorskich do nieswoich utworów.  Jednak wciąż było i jest im mało. Dzisiaj otrzymałem pismo, że na podstawie ich współwłasności do ich piosenki "Agnieszka" muszę wycofać z internetu "Agnieszkę 2.0", ponieważ muzyka jest zbyt podobna do ich utworu "Agnieszka"" - mówił.

Adam Konkol o konflikcie w zespole Łzy

Muzyk na koniec swojego oświadczenia przytoczył nawet sytuację z przeszłości i zaznaczył, że w tym konflikcie czuje większą niesprawiedliwość niż wtedy, gdy jako młody człowiek walczył o życie. Na końcu zapowiedział, że oficjalnie usuwa piosenkę "Agnieszka 2.0" i ma nadzieję, że karma wróci do tych, którzy z premedytacją działają na jego szkodę.

"Jeśli kiedykolwiek czułem, jak życie jest niesprawiedliwe, to nie w szpitalu, gdy jako młody człowiek umierałem, czując bezsilność, tylko dzisiaj. Dzisiaj czuję, jak życie potrafi być niesprawiedliwe. I czuję się strasznie pokrzywdzony. Tak się nie robi! To jest karanie kogoś za jego dobry uczynek. To jest nie w porządku. Podobno karma wraca, nigdy w to nie wierzyłem, ale chcę w to wierzyć. Z bólem w sercu wycofuję "Agnieszkę 2.0" z internetu" - powiedział.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości