Anna Karwan

Anna Karwan

Anna Magdalena Karwan to polska piosenkarka muzyki pop, kompozytorka, autorka tekstów, a także aktorka. Urodziła się 6 grudnia 1985 roku w Lesznie.

Anna Karwan – życiorys

Anna Karwan urodziła i wychowywała się w Lesznie. Jej matka, Wiktoria Pasierb, grała na mandolinie i skrzypcach, a ojciec tańczył w młodości w zespole ludowym. Siostra śpiewała. Piosenkarka w dzieciństwie trenowała akrobatykę artystyczną. W wieku 16 lat przeprowadziła się z matką do Warszawy, gdzie uczyła się w XL Liceum Ogólnokształcącym.

Anna Karwan – kariera

Anna Karwan pierwsze kroki w świecie muzyki stawiała w programie TVN „Droga do gwiazd”. Przed rozpoczęciem swojej wielkiej kariery śpiewała w chórkach u Ani Dąbrowskiej, Moniki Brodki, Sylwii Wiśniewskiej, Kasi Cerekwickiej, Andrzeja Piasecznego, Pauliny Przybysz, Stanisława Soyki i Ani Wyszkoni.

W 2006 roku piosenkarka nagrała utwór przewodni w serialu „Hela w opałach”, który był emitowany na antenie TVN.

W 2010 roku wygrała jeden z odcinków „Szansy na sukces”. Rok później została półfinalistką drugiej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” w Polsacie. W 2015 roku razem z DJ Morowym stworzyła klubowy projekt koncertowy „Mr&Mrs Karwan Morowy”.

Piosenkarka w 2016 roku wydała singiel „Aleja gwiazd”. Jest to interpretacja przeboju Zdzisławy Sośnickiej z roku 1978. Następnie wydała singiel „Mam was”. Pod koniec lata tego samego roku brała udział w siódmej edycji typu talent show „The Voice of Poland” w TVP2. Należała do drużyny Natalii Kukulskiej. W finale zajęła trzecie miejsce. Po udziale w programie wydała kolejny singiel „W prezencie”. We wrześniu ukazał się teledysk do pierwszego jej singla „Aleja gwiazd”. W grudniu zagrała swój pierwszy solowy koncert.

W 2016 roku Anna Karwan wystąpiła również w roli słowiańskiej śpiewaczki w filmie Hanny Ceglińskiej-Leśnodorskiej „Bask. Objawienie Ameryki”.

Od 2017 do 2018 roku zagrała piosenkarkę Ulę Skowrońską w serialu „Barwy szczęścia”.

15 lutego 2019 roku Anna Karwan wydała debiutancki album pt. „Anna Karwan”. Piosenkarka użyczyła również swojego głosu w partiach śpiewanych w filmie „Paskudy. UglyDolls”.

W 2020 roku Anna Karwan wzięła udział w jedenastej edycji programu rozrywkowego „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanego w telewizji Polsat. Piosenkarka tańczyła w parze z Janem Klimentem i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Kolejnym singlem artystki jest piosenka „Swobodnie”. Zapowiadała ona drugi album studyjny, który wydany został 31 marca 2022 roku. W tym samym roku wystąpiła przebrana za bociana w pierwszej edycji programu „Mask Singer” emitowanego przez stację TVN. Piosenkarka zajęła drugie miejsce w finale tego muzycznego show.

Anna Karwan – nagrody i wyróżnienia

Anna Karwan w 2019 roku wygrała 56. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. W 2020 roku nominowana była do Fryderyka 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”.

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

Pozostałe wiadomości