Książę Harry żalił się na rodzinę podczas koronacji? Ekspert przeanalizował rozmowę

Książę Harry żalił się na rodzinę podczas koronacji? Ekspert przeanalizował rozmowę
Książę Harry żalił się na rodzinę podczas koronacji? Ekspert przeanalizował rozmowę
Źródło: Getty Images
Kolejny tabloid postanowił przyjrzeć się tajemniczej rozmowie, którą książę Harry przeprowadził z kuzynami. Eksperci od czytania z ruchu warg przyznali, że potomek Karola III żalił się na swoją sytuację. O co dokładnie chodziło?

Ceremonia koronacyjna Karola III odbyła się 6 maja. Aż trudno uwierzyć, że od poprzedniej minęło przeszło 70 lat. Wieloletnie rządy Elżbiety II sprawiły, że jej syn musiał długo czekać na tron. Przed koronacją media rozpisywały się o pogorszeniu stanu zdrowia władcy, który miał dużo odpoczywać. Na dobrostan króla z pewnością wpływał nie tylko stres związany ze zbliżającą się jedną z najważniejszych uroczystości w nowożytnej historii monarchii brytyjskiej. Od wielu tygodni w mediach aż huczy o konflikcie, którego kolejnym punktem zapalnym miała być autobiografia księcia Harry'ego. Mimo zgrzytów syn Karola III i księżnej Diany zjawił się na koronacji, którą jednak szybko opuścił. Teraz brytyjskie tabloidy donoszą o niezadowoleniu potomka władcy.

Przeczytaj też: Po koronacji Karola III na balkonie zabrakło jednej osoby. Co stało się podczas ceremonii?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Harry źle potraktowany przez monarchię?

Książę William i jego żona Meghan Markle przeszło 3 lata temu zrzekli się pełnienia oficjalnych funkcji wynikających z bycia członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Od tamtej pory zagraniczne media donoszą o coraz to nowych faktach dotyczących niestabilnej relacji łączącej potomka Karola III oraz resztę rodziny. Skonfliktowani bracia spędzają ze sobą niewiele czasu, a podczas oficjalnych uroczystości książę Harry jest pomijany bądź degradowany. Choć sam zrzekł się przywilejów, a ponadto dolał oliwy do ognia za sprawą głośnej autobiografii, teraz ma być niezadowolony z tego, jak potraktowano go w trakcie koronacyjnych ceremonii.

Zobacz też: Król Karol III na pierwszym oficjalnym portrecie. Podziękował swoim poddanym

Książę Harry zjawił się w Opactwie Westminsterskim w garniturze, do którego przyczepione zostały ordery wojskowe. W przeciwieństwie do brata nie miał na sobie oficjalnej szaty i nie składał hołdu świeżo zasiadającemu na tronie ojcu. Książę Harry nie pełnił żadnych funkcji i choć został usadzony w części Opactwa przeznaczonej dla rodziny, zasiadł w dalszych rzędach. Jak donosiły zagraniczne media, potomek króla miał opuścić stolicę zaraz po zakończeniu oficjalnej ceremonii koronacyjnej, rezygnując jednocześnie z udziału w dalszych obchodach przewidzianych również na niedzielę.

Teraz "The Sun" dotarło do eksperta, który przeanalizował jedną z rozmów, którą książę Harry przeprowadził z kuzynami. Syn Karola III siedział bowiem między mężem Eugenii, Jackiem Brooksbankiem a księżniczką Alexandrą. W trakcie udawania się na wyznaczone miejsce miał zwierzyć się kuzynowi z własnej niedoli. Ekspert specjalizujący się w czytaniu z ruchu warg, Jeremy Freeman, stwierdził, że jego zdaniem książę Harry żalił się na to, jak został potraktowany. Nie wiadomo jednak, kogo dotyczyła rozmowa.

"Mam dość tego, w jaki sposób mnie traktują" - miał rzekomo powiedzieć książę Harry Jackowi Brooksbankowi przed koronacją i dodać: "Nie jest to idealna sytuacja".

 "Jeśli mogę sprawić, że poczujesz się trochę lepiej, a nawet ja mogę to zrobić. To nie jest spokojne życie, prawda?" - miał odpowiedzieć kuzyn, na co książę odparł: "Nie obchodzi ich to".

Czy syn Karola III miał na myśli własną rodzinę, czy może media, z którymi w ostatnim czasie ma na pieńku? Tajemnicza rozmowa od niedzieli rozgrzewa opinię publiczną do czerwoności. Tabloidy prześcigają się w spekulowaniu na temat szczegółów rodzinnej konwersacji. Jedno jest pewna, z każdym kolejnym wydarzeniem szansa na pojednanie księcia Harry'ego z resztą rodziny maleje.

Meghan Markle była na koronacji? Internauci na tropie

Choć w brytyjskiej rodzinie królewskiej doszło do rozłamu, książę Harry przyjął zaproszenie na koronację, w przeciwieństwie do jego żony, która postanowiła zostać w Stanach Zjednoczonych. Potomek Karola III miał rzekomo szybko opuścić Londyn, rezygnując z uczestnictwa w pozostałych obchodach.

Mimo że Meghan Markle nie zawitała w Opactwie Westminsterskim, fani uważnie śledzili zaproszonych gości. Jeden z nich do złudzenia przypominał im żonę księcia Harry'ego! Spośród przeszło 2 tysięcy zgromadzonych gości pewien pan przykuł uwagę internautów: miał lekko zmierzwioną siwą czuprynę, spore okulary i pokaźny wąs. Na Twitterze szybko rozgorzała dyskusja! Internauci przyznali zgodnie, że tajemniczym mężczyzną z pewnością była przebrana Meghan Markle, która nie mogła odpuścić sobie tak ważnego wydarzenia. Fani teorii spiskowych szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Gościem okazał się sir Karl Jenkins, brytyjski kompozytor, który jest bardzo popularnym na Wyspach muzykiem.

Dostrzegacie podobieństwo?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości