Król Karol abdykuje? Do jego decyzji ma przyczynić się Camilla. Szokujące doniesienia

Król Karol III
Król Karol III
Źródło: Getty Images
Od pewnego czasu w mediach jest bardzo głośno o tym, co dzieje się na dworze brytyjskiej rodziny królewskiej. U króla Karola III zdiagnozowano bowiem nowotwór, jednak jak zapewnia ostrożny w oświadczeniach rzecznik Pałacu Buckingham, władca jest w rękach najlepszych specjalistów, a rokowania są dobre. Niedawno jednak w sieci i gazetach zaczęły pojawiać się niepokojące doniesienia informatorów z bliskiego otoczenia króla. "William i Kate zostaną koronowani na króla i królową znacznie wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał" - czytamy.

Król Karol III podobnie jak księżna Kate byli niedawno poddani hospitalizacji. Władca jasno powiedział, że udał się na zabieg związany z prostatą. Pobyt w szpitalu żony księcia Williama wciąż jednak owiany jest tajemnicą. Rzecznicy rodziny królewskiej wyjawili tylko, że przyszła królowa udała się do szpitala na planowany od dawna zabieg jamy brzusznej.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Król Karol III abdykuje? Informator podał zaskakujące informacje

Niedawno w brytyjskim "In Touch" pojawiły się informacje o tym, że król Karol III coraz poważniej rozważa oddanie tronu synowi. Co ciekawe, do decyzji ma namawiać go ukochana żona, która pragnie, by monarcha poradził sobie z chorobą i mógł w spokoju cieszyć się "emeryturą".

"Karol nie może wstrzymywać się od rozważenia ustąpienia ze stanowiska dla dobra monarchii. To oznacza, że William i Kate zostaną koronowani na króla i królową znacznie wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał. [...] Myśl, że nie będzie mógł odcisnąć swojego piętna jako król, jest trudne do przełknięcia. Camilla namawia go, by odpuścił i cieszył się ich złotymi latami. Pomaga również to, że Karol ma duże zaufanie do Williama i Kate, ostatecznie zrobi to, co najlepsze dla monarchii" - twierdzi informator podający się za osobę z bliskiego otoczenia króla.

Spekulacje nabrały takiego tempa, że pojawiło się już wiele domysłów dotyczących tego, jak będzie wyglądała ceremonia koronacji księcia Williama i księżnej Kate. Jak wyznał informator czasopisma, para uważa, że koronacja Karola III była zbyt pompatyczna.

"Biorąc pod uwagę okoliczności, nie będą mieli wyszukanej koronacji - William uważa, że koronacja jego ojca i tak była przesadzona. William i Kate nie chcą całej tradycyjnej pompy i okoliczności, które sprawiają, że wydają się oderwani od rzeczywistości, więc zostanie ona znacząco ograniczona. Prawdopodobnie odbędzie się ceremonia religijna i małe przyjęcie, miejmy nadzieję, że za mniej niż 15 milionów dolarów" - czytamy.

Król Karol III ma kolejne problemy zdrowotne? Poddani obawiają się najgorszego

Śmierć królowej Elżbiety była ciosem dla milionów osób na całym świecie. Od tej smutnej chwili oczy całego świata były skierowane na członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Media z zaciekawieniem śledziły kolejne etapy "The London Bridge Is Down", przygotowań do pogrzebu, a następnie koronacji Karola III. I gdy wszystko wskazywało na to, że kurz rewelacji i skandali w środowisku królewskim w końcu opadł, na jaw wyszły problemy zdrowotne władcy, które mogą rzutować na to, jak długo jeszcze będzie panował.

Niedawno na jaw wyszły kolejne niepokojące fakty. Ekspertka od rodziny królewskiej, Ingrid Seward, w książce "My Mother and I" opisała bowiem, że król Karol III już jako dziecko zmagał się z wieloma chorobami, które dziś dają o sobie znać. Obecnie władca walczy z nowotworem, ale również z problemami z oddychaniem i zaburzeniami pamięci krótkotrwałej. W jednej ze swoich wypowiedzi miał nawet zaznaczyć, że "stan jego pamięci jest zatrważający". To właśnie z tego powodu monarcha niemal nie rozstaje się ze swoim notatnikiem. Ma chować go w kieszeni marynarki i zapisywać w nim wszystkie najważniejsze informacje.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości