Król Karol III planuje niespodziankę na 2. urodziny Lilibet. Harry i Meghan nie są zadowoleni?

Król Karol III
Król Karol przygotowuje prezent na urodziny Lilibet
Źródło: Getty Images Europe
Król Karol III zlecił już prace nad przygotowaniem prezentu na 2. urodziny wnuczki Lilibet. Miał być praktyczny, ale nawiązywać też do historii rodziny królewskiej, a konkretnie do dzieciństwa królowej Elżbiety II. Rodzice dziewczynki nie są jednak zachwyceni pomysłem. Uważają, że jest zbyt stereotypowy.

Lilibet, córka księcia Harry'ego i Meghan Markle swoje 2. urodziny będzie obchodzić 4 lipca. Wiadomo już, że wśród najbliższych, którzy będą towarzyszyć dziewczynce w wyjątkowym dniu, zabraknie jej dziadka Karola III. Nie znaczy to jednak, że król lekceważy tę uroczystość. Zlecił już przygotowanie wyjątkowego prezentu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Król Karol III planuje niespodziankę na urodziny Lilibet. Pomysł zaczerpnął z dzieciństwa swojej matki

Marzeniem niemal każdego dziadka, jest uszczęśliwienie wnuków. Sytuacja rodzinna brytyjskiej monarchii jest obecnie dość skomplikowana i być może właśnie dlatego król Karol nie wręczy Lilibet prezentu osobiście. Wyjątkowa niespodzianka ma zatem choć po części zrekompensować jego nieobecność.

Monarcha postanowił sprezentować wnuczce coś z jednej strony praktycznego, a z drugiej na tyle wyjątkowego, by podarek już zawsze kojarzył jej się z dzieciństwem. To, co wymyślił, rzeczywiście ma szansę spełnić te kryteria. Chodzi bowiem o dziecięcy domek — podobny do tego, w jakim bawiły się w dzieciństwie królowa Elżbieta II i księżniczka Małgorzata.

"Chce dać Lili coś, czego będzie używać, a zarazem coś, co zapamięta na zawsze. Harry poprosił jednak ojca, by jeszcze to przemyślał" — czytamy w magazynie "New Idea".

Meghan Markle chce wychowywać dzieci z dala od stereotypów

Rodzice dwulatki nie są jednak przekonani co do tego pomysłu. Oboje wielokrotnie opowiadali się za równością płci i walką ze stereotypami, które nadal funkcjonują w społeczeństwie. Meghan Markle, która znana jest z bezkompromisowości w tych tematach, woli, by jej dzieci same decydowały o własnych zainteresowaniach.

Być może właśnie dlatego drugie imię, Lilibet odziedziczyła po sławnej babci. Księżna Diana również nie dawała wmówić sobie, jak ma wyglądać jej kobiecość, a przy tym wciąż uznawana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej charakternych w swojej delikatności ikon popkultury. Czy mała Lilibet odziedziczy po niej te cechy? Czy prezent dziadka może jej w tym przeszkodzić? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości