Krzysztof Krawczyk był zdradzany przez drugą żonę. O wszystkim dowiedział się od syna

Krzysztof Krawczyk był zdradzany przez żonę
Krzysztof Krawczyk był zdradzany przez żonę
Źródło: MWMEDIA
W marcu tego roku na rynku wydawniczym ukazała się książka Andrzeja Kosmali i Ewy Krawczyk "Sława zniesławia. Rozmowa rzeka", w której ujawnili wiele tajemnic z życia muzyką. Jedną z nich była niewierność drugiej żony Krzysztofa Krawczyka, o której artysta dowiedział się od... syna.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej znanych polskich wokalistów. Na początku lat 60. śpiewał w zespole Komety, a następnie przez 10 lat aż do 1973 r. był wokalistą zespołu Trubadurzy. Później zaczął karierę solową i stworzył wiele niezapomnianych hitów jak np. "Chciałem być", "Parostatek", "Byle było tak", "Za tobą pójdę jak na bal" czy "Mój przyjacielu".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Krzysztof Krawczyk był zdradzany przez drugą żonę

Niewiele osób wie, że Krzysztof Krawczyk był aż trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną została jego szkolna miłość Grażyna Adamus, którą artysta poślubił w 1969 r. Małżeństwo nie trwało długo, bowiem po kilku latach Krzysztof Krawczyk wdał się w romans z wokalistką Haliną Żytkowiak, z którą w 1973 r. powitał na świecie syna Krzysztofa Juniora.

To właśnie za jej namową artysta rozpoczął karierę solową i odszedł z zespołu Trubadurzy. Artyści tworzyli dość burzliwe małżeństwo, które rozpadło się po 11 latach. W międzyczasie para postanowiła wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędzili sporą część życia. Po rozwodzie Krzysztof Krawczyk wpadł w depresję, a także uzależnienie od różnych używek, z których wyciągnęła go trzecia żona Ewa Krawczyk, która była z artystą aż do jego śmierci w 2021 r.

W książce autorstwa wieloletniego przyjaciela i menedżera Krzysztofa Krawczyka, a także jego trzeciej żony Ewy Krawczyk mogliśmy przeczytać, jak trudne było życie artysty w Stanach Zjednoczonych. Jak pisał Andrzej Kosmala, Krzysztof Krawczyk był niezwykle zapracowany, aby jego rodzina mogła żyć na godnym poziomie, a po kilku latach do małżeństwa dołączył ich syn, który przyjechał z Polski od dziadków.

Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk
Krzysztof Krawczyk z żoną
Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk
Źródło: MWMEDIA

Krzysztof Krawczyk o zdradzie żony dowiedział się od syna

Jak się okazało, miał on jeszcze jedno ważne zadanie. Jak możemy przeczytać w książce "Sława zniesławia. Rozmowa rzeka" Krzysztof Junior Krawczyk miał "czuwać nad morale mamusi", bowiem ta, kiedy męża nie było w domu, miała szukać pocieszenia w ramionach przyjaciela artysty.

"Nierozważny Krawczyk ściągnął do Ameryki swego przyjaciela i jemu oddał możliwość pilnowania Haliny i Krzysia. Ten pan okazał się tym słynnym gościem z piosenki 'Mój przyjacielu'. Junior zdążył Krawczykowi powiedzieć tylko: 'Tata, a ten wujek to chodzi w nocy do łóżka mamusi i całuje ją po nóżkach'" - czytamy.

Jak się okazało, zdrada Haliny Żytkowiak ostatecznie przekreśliła ich małżeństwo. Krzysztof Krawczyk w 1982 r. poznał swoją trzecią żonę, z którą ożenił się cztery lata później. To małżeństwo również należało do wybuchowych, dlatego para rozwiodła się w 2002 r., jednak po krótkim czasie wrócili do siebie.

Małżeństwo po latach podjęło decyzję o powrocie do Polski wraz z Krzysztofem Juniorem, a Halina Żytkowiak została w Stanach Zjednoczonych. Piosenkarka zmarła w Los Angeles w 2011 r.

Krzysztof Krawczyk Junior
Krzysztof Krawczyk Junior
Krzysztof Krawczyk Junior
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości