Krzysztof Respondek miał plany na emeryturę. Mało kto wiedział, że miał takie zainteresowania

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek
Źródło: X-NEWS
Nagła śmierć Krzysztofa Respondka zasmuciła jego fanów. Aktor pozostawił po sobie niewyobrażalną pustkę. Jego bliscy wciąż wspominają najpiękniejsze chwile z artystą. Wiemy, jakie miał plany na przyszłość. Krzysztof Respondek miał wyjątkową pasję, którą mógłby się zająć na emeryturze.

Krzysztof Respondek w 1992 roku ukończył wydział aktorski i otrzymał angaż w jednym z najpopularniejszych krakowskich teatrów. Jednak posady nie przyjął. Wybrał Chorzów, by być bliżej ukochanej partnerki Katarzyny. Początki jego pracy zawodowej nie były łatwe. Artysta miał już nawet gotowy plan na siebie, gdyby musiał się przebranżowić.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

CZTSESJA_PROKOP_PASJAMOTOCYKL
Marcin Prokop o pasji do motocykli. "Owoc zakazany smakuje najlepiej"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Krzysztof Resondek miał plan, co będzie robić na emeryturze

Aktor w rozmowie z "Angorą" zdradził, czym mógłby zająć się zamiast aktorstwa.

"Miałem już wszystko poukładane: chciałem prowadzić hurtownię obuwia. Miałem cały biznesplan. Poszedłem do dyrektora teatru i poprosiłem o zwolnienie. Jego reakcja była natychmiastowa. Zaproponował mi rolę Che Guevary w musicalu 'Evita'. Miałem ją grać na zmianę z Michałem Bajorem i Pawłem Kukizem. Od tego wszystko się zaczęło" - wspominał.

Dzięki temu Krzysztof Respondek zaistniał w branży. Świetnie radził sobie na scenie kabaretowej, w serialach. Mężczyzna zachwycał fanów zdolnościami wokalnymi. Stał się ulubieńcem telewidzów. Tylko nieliczni wiedzieli, że skrywał jeszcze inne umiejętności.

"Krzysztof w 1997 roku zdał egzamin na przewodnika w naszej Zabytkowej Kopalni Srebra. Poprowadził kilka wycieczek na kopalni i miał wszelkie uprawnienia przewodnika. Zawsze żartował, że na starość będzie oprowadzał u nas wycieczki. Mimo swojej sławy był lokalnym patriotą" — zdradził w rozmowie z serwisem Świat Gwiazd Sławomir Ziemianek, koordynator ruchu turystycznego w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Krzysztof Respondek pasjonował się również hodowlą szczególnego gatunku ptaków.

"Jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął hodowlę szczygłów syberyjskich, bardzo kolorowych i śpiewających ptaków. Jako członek wielu stowarzyszeń hodowców ptaków popularyzuje to hobby w całej Europie" - czytamy w jego biografii na stronie kabaretu Rak.

Pogrzeb Krzysztofa Respondka

Krzysztof Respondek w kabarecie Rak współpracował z Krzysztofem Hanke, z którym prywatnie się przyjaźnił. Panowie od czasu do czasu grywali w tenisa. Właśnie Bercik znany z serialu "Święta wojna" jako pierwszy przekazał mediom informację o śmierci Krzysztofa Respondka. Niedawno pokazał również nekrolog, w którym rodzina aktora poinformowała o dacie i szczegółach pogrzebu.

Nabożeństwo żałobne w intencji Krzysztofa Respondka zostanie odprawione w kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach dnia 30 grudnia 2023 r. o godz. 10.30. Po mszy świętej odbędzie się przejście na cmentarz komunalny w Tarnowskich Górach.

Rodzina Krzysztofa Respondka zwróciła się do żałobników ze szczególną prośbą. Bliscy zmarłego aktora proszą o nieskładanie osobistych kondolencji podczas nabożeństwa i pochówku. Pragną, aby zamiast kwiatów przekazać datek na Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Szansa na przyszłość", dla którego Krzysztofowi Respondkowi nie udało się już zagrać koncertu.

Numer konta, na który można wpłacać datki, został podany w poniższym wpisie Krzysztofa Hanke.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS

podziel się:

Pozostałe wiadomości