Książę George może złamać królewską tradycję? Chodzi o służbę wojskową

Prince George
Książę George może złamać tradycję? Chodzi o służbę wojskową
Źródło: Getty Images
Książę George może złamać wielowiekową tradycję brytyjskiej rodziny królewskiej dotyczącą służby wojskowej. Brytyjskie media twierdzą, że wspomniana decyzja ta może osłabić monarchię.

Kate Middleton i książę William zdobyli sympatię ludzi na całym świecie. Zakochani decydowali się na zaręczyny w 2010 r., a rok później złożyli ślubne przysięgi. Są rodzicami trójki dzieci: George'a, który przyszedł na świat w 2013 r., Charlotte, urodzonej w 2015 roku, oraz Louisa, najmłodszego członka rodziny, który urodził się w 2018 r.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Eksperci martwią się o służbę wojskową księcia George'a

Książę George jako najstarszy wnuk króla Karola III jest drugi w kolejce do brytyjskiego tronu, tuż po swoim ojcu. Niewiele osób wie, że przyszły monarcha zgodnie z tradycją powinien odbyć służbę wojskową przed objęciem tronu. Ojciec, wujek, dziadek i pradziadek chłopca służyli w siłach zbrojnych. Jednak, jak donosi "The Mail on Sunday", książę George, za zgodą rodziców może ominąć ten obowiązek, jeżeli zdecyduje, że chce realizować swoje pasje.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że wspomniana decyzja mogłaby osłabić monarchię. Historyk Dominic Sandbrook uważa, że służba wojskowa nadaje monarchii kluczową zasadność, zabierając królewską młodzież poza ich życie pełne przywilejów.

"Tradycja dołączania członków rodziny królewskiej do sił zbrojnych, nawet na krótkie okresy, nadaje monarchii kluczową zasadność. Służba wojskowa jest ostatnią tradycją, która zabiera królewską młodzież poza ich życie pełne przywilejów" - powiedział mężczyzna w rozmowie z DailyMail.

Z kolei królewski biograf Hugo Vickers podkreśla, że służba wojskowa uczy członków rodziny królewskiej umiejętności zarządzania czasem i prezentacji, które okazują się ważne dla królewskich obowiązków.

Książę Louis skończył 5 lat

Pięcioletni książę Louis szybko zdobył serca społeczeństwa. Jego narodziny były gorąco oczekiwane nie tylko przez obywateli Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie.

Louis urodził się 23 kwietnia 2018 roku jako trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Przyszedł na świat w specjalnym oddziale szpitala St. Mary's w Londynie, Lindo Wing. Ludzie od samego początku byli ciekawi, jak wygląda młody książę i jakie cechy odziedziczył po swoich znanych rodzicach.

Mimo swojego młodego wieku, książę Louis jest już jednym z najbardziej lubianych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Każde jego publiczne pojawienie się przyciąga uwagę mediów, bez względu na to, czy jest to oficjalna ceremonia, czy prywatne spotkanie rodzinne. Ludzie z niecierpliwością oczekują każdego ruchu młodego księcia.

Warto dodać, że obecnie książę Louis jest czwarty w kolejce do brytyjskiego tronu, tuż za swoim ojcem i starszym rodzeństwem — księciem George'em i księżniczką Charlotte.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości