Królowa Camilla obchodziła urodziny. Zabrakło życzeń od Sussexów

Camilla Parker Bowles
Królowa Camilla obchodziła urodziny. Zabrakło życzeń od Sussexsów
Źródło: Getty Images
Niedawno Camilla Parker Bowles obchodziła 76. urodziny. W tym roku wydarzenie to było o tyle wyjątkowe, że po raz pierwszy żona Karola III świętowała je jako królowa małżonka. Nie zabrakło życzeń płynących do Camilli Parker Bowles z całego świata. Jak się okazuje, Meghan Markle i książę Harry nie zdecydowali się na opublikowanie kilku miłych słów.

Relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej można z całą pewnością określić mianem napiętych. Szczególnie odkąd książę Harry wraz z żoną wycofał się z pełnienia oficjalnych funkcji wynikających z bycia członkiem monarchii. Młodszy syn Karola III wraz z Meghan Markle i dziećmi wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii, by zamieszkać w Stanach Zjednoczonych. Kryzys w rodzinie trwa do dziś. Oliwy do ognia dolała biografia księcia Harry'ego, w której zaprosił czytelników w kuluary życia na dworze królewskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Film Royalsi
Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Królowa Camilla świętowała urodziny

Toteż wszyscy fani "royalsów" z zapartym tchem śledzą losy członków rodziny królewskiej, ze szczególnym uwzględnieniem odłączonych z własnej woli księcia Harry'ego i Meghan Markle. Choć niezbyt przyjazne stosunki rzucają cień na cały dwór, a podczas najważniejszych wydarzeń eksperci śledzą każdy krok młodszego syna króla Karola III, życie w monarchii nie zwolniło tempa.

Za nami huczna koronacja nowego władcy, który długo czekał na przejęcie tronu. Ci bardziej uszczypliwi fani brytyjskiej monarchii żartowali, że syn Elżbiety II może nie doczekać wstąpienia na tron. Tak się jednak nie stało, a śmierć wieloletniej królowej zasmuciła cały świat. Ostatecznie 6 maja, kilka miesięcy po odejściu Elżbiety II, odbyła się koronacja Karola III. U jego boku na tronie zasiadła Camilla Parker Bowles, druga żona i kobieta, która w społeczeństwa postrzegana jest jako kochanka, na której barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności za rozpad małżeństwa króla z księżną Dianą oraz za jej problemy ze zdrowiem psychicznym.

Toteż nie dziwi fakt, że Camilla Parker Bowles nie jest zbyt lubianym członkiem brytyjskiej monarchii. Mimo to w dniu jej 76. urodzin, 17 lipca, z całego świata płynęły życzenia zdrowia, szczęścia i długiego życia. W dobie mediów społecznościowych właściwie każdy, z najróżniejszych zakątków globu, mógł przesłać kilka słów do królowej.

Na oficjalnych profilach rodziny królewskiej pojawiła się relacja z pierwszego salutu armat ku czci królowej.

Z życzeniami pospieszyli ponadto Kate Middleton i książę William. Na ich profilu na Twitterze opublikowano zdjęcie uśmiechniętej Camilli Parker Bowles oraz krótkie życzenia:

"Wszystkiego najlepszego dla Jej Królewskiej Mości Królowej!".

Królowa Camilla nie doczekała się życzeń od Sussexów

Na próżno w sieci szukać życzeń od drugiego syna króla Karola III. Meghan Marle i książę Harry już dawno przestali być aktywni w mediach społecznościowych, choć ich oficjalny profil wciąż można znaleźć. Mimo to na próżno szukać życzeń urodzinowych skierowanych do królowej Camilli.

Czy fanów royalsów to dziwi? Od dłuższego czasu mówiło się o napiętych stosunkach panujących między małżonką króla a księciem Harrym i Meghan Markle. W słynnym wywiadzie z Oprah Winfrey para wyznała, że w Pałacu Buckingham dochodziło do sytuacji, w których musieli mierzyć się z rasizmem. Niedawno wyszło na jaw, że jedną z osób, która wystosowała nieprzyjemny komentarz, była królowa małżonka.

"Czy nie byłoby zabawnym, gdyby wasze dziecko miało rude afro?" - miała powiedzieć.

Te słowa miały rozgniewać Meghan Markle i księcia Harry'ego, którzy nie spodziewali się takiego komentarza ze strony żony Karola III.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości