Książę Harry i Meghan Markle eksmitowani? To decyzja samego króla

Książę Harry i Meghan Markle
Książę Harry i Meghan Markle eksmitowani? To decyzja samego króla
Źródło: Getty Images
Książę Harry i Meghan Markle poniosą konsekwencje wynikające z premiery kontrowersyjnej autobiografii syna króla Karola III? Jak donoszą brytyjskie media, Sussexowie mieli otrzymać zawiadomienie o eksmisji z ich posiadłości w Wielkiej Brytanii. To koniec epoki?

Książę Harry i Meghan Markle nie mają w życiu łatwo. Odkąd podjęli bezprecedensową decyzję o rezygnacji z pełnienia oficjalnych funkcji na dworze królewskim, media są żywo zainteresowane tym, jak "wyklęta" para radzi sobie z dala od brytyjskiej rodziny królewskiej. Sami zresztą dokładają do tego niemałą cegiełkę. Odkąd media obiegła informacja o autobiografii księcia Harry'ego, co jakiś czas jej fragmenty sprawiały, że w sieci wręcz wrzało. Nie sprzyja to poprawieniu napiętych relacji, które panują między członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak się okazuje, księcia Harry'ego i Meghan Markle mogą czekać kolejne nieprzyjemne konsekwencje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Tajemnice Produkcji #6. Kulisy "Mam Talent!". Jurorzy o odcinkach na żywo
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Książę Harry i Meghan Markle zostali eksmitowani?

Zaskakujące wieści płyną z podwórka brytyjskiej monarchii. Jak podaje "The Sun" książę Harry i Meghan Markle zostali eksmitowani z posiadłości Frogmore Cottage. Zdaniem informatora tabloidu, to koniec epoki Sussexów w Wielkiej Brytanii:

"Eksmisja oznacza koniec czasu Harry'ego i Meghan w Wielkiej Brytanii".

Jak informują brytyjskie media, miała to być decyzja samego króla Karola III. Monarcha miał rozpocząć proces eksmisji syna i synowej niedługo po premierze kontrowersyjnej autobiografii. Posiadłość, o której mowa, była prezentem ślubnym od samej królowej Elżbiety II. W 2019 roku książę Harry i Meghan Markle zlecili nawet remont Frogmore Cottage, który kosztował monarchię 2,4 mln funtów. Jednak właściciele mieszkali w niej jedynie kilka miesięcy — aż do czasu podjęcia decyzji o zrezygnowaniu z pełnienia funkcji wynikających z bycia członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Aktualnie rodzina mieszka w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w Montecito w Kalifornii. Mimo to potwierdzali, że wspomniana posiadłość jest ich azylem w Wielkiej Brytanii. Jeśli założyć, że informacje podawane przez tamtejsze media są prawdziwe, Frogmore Cottage niedługo przestanie być własnością Sussexów. W styczniu 2023 roku miał rozpocząć się proces eksmisji. Wówczas książę Harry prawdopodobnie otrzymał zawiadomienie i, jak podaje "The Sun", nie zaproponowano mu wówczas innego lokum w zamian. Według informatora pokazuje to, że klamka już zapadła, a para jest bezsilna.

Sussexowie mieli poprosić o wysłanie do Kalifornii kilku mebli. Co ciekawe, jak donosi "The Sun", z całej tej awantury zwycięsko ma wyjść książę Andrzej. W lutym media obiegła informacja o tym, że król Karol III chce wypędzić kolejnego kontrowersyjnego członka rodziny z luksusowej rezydencji Royal Lodge w Windsorze. Ponadto wiadomo, że monarcha ma w planach znaczne odchudzenie wydatków monarchii, w tym dotacji, które otrzymywał jego młodszy brat. Książę Andrzej miał otrzymać już klucze do Frogmore Cottage, które jest znacznie mniejsze, niż jego dotychczasowa siedziba. Jak donoszą brytyjskie media, nie podjął jeszcze decyzji o przeprowadzce.

Książę Harry i Meghan Markle na celowniku twórców "Miasteczka South Park"

Autobiografia księcia Harry'ego zatytułowana "Spare" (polskie tłumaczenie: "Ten drugi") narobiła sporo szumu. Fani brytyjskiej monarchii mogli bliżej poznać najważniejsze wspomnienia syna Karola III, sięgające czasów dziecięcych oraz dojrzewania. Tak oto dowiedzieliśmy się m.in. o odmrożonym przyrodzeniu księcia czy jego pierwszym zbliżeniu z kobietą. Dość kontrowersyjne opowieści wywołały skrajne reakcje. Para stała się również obiektem drwin.

W jednym z ostatnich odcinków serialu "Miasteczko South Park" twórcy wzięli na tapet księcia Harry'ego oraz jego żonę. Bohaterowie co prawda nazwani zostali "księciem i księżną Kanady", jednak postacie do złudzenia przypominały słynną parę. Mężczyzna miał charakterystyczne rude włosy, natomiast kobieta odziana została w strój, przypominający ten, w którym Meghan Markle wystąpiła na Trooping the Colour w 2018 roku.

Co możemy zobaczyć w odcinku "Miasteczka South Park"? Więcej przeczytacie o tym na cozatydzien.tvn.pl:

Książę Harry i Meghan Markle obiektem drwin w kultowym serialu. Będzie pozew?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "The Sun"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości