Książę Harry niespodziewanie przyleciał do Londynu. Weźmie udział w przesłuchaniu

Książę Harry przyleciał do Londynu
Książę Harry przyleciał do Londynu
Źródło: Getty Images
Książę Harry niespodziewanie zawitał w ojczyźnie. Syn Karola III przyleciał do Londynu. Weźmie udział przesłuchaniu w Sądzie Najwyższym w sprawie przeciwko Associated Newspapers, wydawcy "Daily Mail". Książę Harry poszedł na wojnę z tym wydawcą prasowym. Sprawdźcie, czego dotyczy sprawa.

Książę Harry wyprowadził się z Wielkiej Brytanii wraz ze swoją małżonką Meghan Markle. Stworzył w USA nowy dom dla siebie i swojej rodziny. Książęca para wychowuje wspólnie syna i córkę.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji
Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji

Książę Harry przyleciał do Londynu na przesłuchanie

Jednym z powodów, dla których książę Harry wyprowadził się z rodziną z Wielkiej Brytanii, była nagonka ze strony mediów. Syn księżnej Diany doskonale pamięta, przez co przechodziła jego mama i jak niszczyli ją paparazzi. Nie chciał dopuścić, aby historia się powtórzyła. Z brytyjskimi mediami sądziła się również Meghan Markle, która wygrała z Associated Newspapers po tym, jak opublikowali oni jej prywatną korespondencję z ojcem.

Jakiś czas temu książę Harry, jako jeden z kilku oskarżycieli, zdecydował się iść na wojnę z wydawcą "Daily Mail". Oskarżycielami są również m.in. Elton John, jego mąż David Furnish oraz aktorki Elizabeth Hurley i Sadie Frost. W zeszłym roku wyżej wymienieni wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że oskarżenia przeciwko Associated Newspapers dotyczą m.in. podsłuchiwania prywatnych rozmów telefonicznych, instalowania podsłuchów w samochodach i domach oraz płacenia policji za poufne informacje.

Associated Newspapers zaprzeczył tym oskarżeniom. Przez najbliższe dni sprawa będzie rozpatrywana w Sądzie Najwyższym. Na przesłuchaniu pojawił się już książę Harry, którego paparazzi sfotografowali przed budynkiem sądu.

Księżna Diana w słynnym wywiadzie. Została zmanipulowana?

Do historii mediów przeszedł wywiad księżnej Diany dla programu BBC "Panorama", który w 1995 roku przeprowadził Martin Bashir. Była to najbardziej szczera i intymna rozmowa księżnej Walii, która opowiedziała o bulimii, depresji poporodowej oraz związku z mężem. Wprost powiedziała o tym, że książę Karol romansuje z Camillą Parker Bowles.

"Było nas troje w tym małżeństwie, a to trochę tłoczno" – powiedziała przed ponad 20 milionami telewidzów.

Jednak wokół tego wywiadu narodziło się wiele pytań, lecz dopiero po 25 latach od emisji. Prawie trzy lata temu w mediach było głośno o tym, że brat księżnej Diany – Charles Spencer, w liście do Tima Daviego, szefa BBC, poinformował, że dziennikarz podstępem i manipulacją zmusił Dianę do udzielenia wywiadu. "Daily Mail" informowało wtedy, że Martin Bashir fabrykował dokumenty i rzucał nieprawdziwe oskarżenia dotyczące członków rodziny królewskiej. Wywiad dla "Panoramy" miał być dla księżnej Diany szansą na pokazanie swojego punktu widzenia i zapewnienie sobie bezpieczeństwa. W tej sprawie wszczęto nawet dochodzenie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Martin Bashir nakłonił księżną Dianę do udzielenia wywiadu. Przede wszystkim, czy postąpił w etyczny sposób. Władze BBC przeprosiły za sfałszowane dokumenty.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości