Księżniczka Charlotte otrzyma wyjątkową ozdobę. To droga pamiątka po księżnej Dianie

Księżniczka Charlotte, księżna Diana
Księżniczka Charlotte otrzyma pamiątkę po księżnej Dianie
Źródło: GettyImages
Księżniczka Charlotte otrzyma wyjątkową pamiątką po księżnej Dianie. To biżuteria, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w rodzinie Spencerów. Lady Di miała ten element garderoby podczas ślubu z Karolem.

Od 8 września oczy całego świata skierowane są na Wielką Brytanię, która jest pogrążona w żałobie po śmierci królowej Elżbiety II. Zwolennicy rodziny królewskiej składają hołd zmarłej monarchini i śledzą każdy krok następny tronu oraz jego synów. Członkom rodziny królewskiej nadano nowe tytuły. Książę Karol stał się królem Karolem III, księżna Camilla królową-małżonką, książę William przejął hrabstwo Kornwalii jako następca tronu i został księciem Kornwalii i Cambridge — tytuł ten otrzymali wszyscy członkowie jego rodziny. Również dzieci Harry'ego i Meghan Markle otrzymały książęce tytuły, które nie mogły zostać im nadane ze względu na zbyt długą kolejkę do tronu. Po śmierci królowej Elżbiety linia sukcesji uległa zmianie — a co za tym idzie — tytuły również.

Teraz głośno jest nie tylko o Archiem i Lilibeth, a również o księżniczce Charlotte, która otrzymała wyjątkową pamiątkę po księżnej Dianie, czyli swojej babci. Jesteście ciekawi co to takiego?

Księżniczka Charlotte otrzymała wyjątkowy prezent. To pamiątka po Lady Di

Najstarsza wnuczka zmarłej w 1997 roku księżnej Diany otrzyma wyjątkową pamiątkę po zmarłej babci. Co ciekawe — klejnot, który otrzyma dziewczynka, nie jest własnością rodziny królewskiej.

Księżna Diana do ślubu z księciem Karolem poszła w jedwabnej sukni z delikatnie zaokrąglonym dekoltem, falującymi rękawami, które dodatkowo ozdobiono kokardami. Na głowę włożyła rodzinną pamiątkę — tiarę, która dziś wyceniana jest na około 400 tysięcy funtów, czyli ponad... dwa miliony złotych!

Teraz ta cenna biżuteria i znak rozpoznawczy królowej ludzkich serc trafi do jej najstarszej wnuczki — księżniczki Charlotte. Tiara jest przekazywana w rodzinie Spencerów z pokolenia na pokolenie w linii żeńskiej.

"William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowy atrybut Diany powinien należeć do jej najstarszej wnuczki" - podaje "The Mirror".

Księżna Diana - ślub z Karolem

Choć o ślubie księżnej Diany i księcia Karola trąbiły wówczas wszystkie media, nie był to szczęśliwy dzień dla żadnego z małżonków. Król Karol III, wówczas książę, zakochany był w Camilli Parker Bowles, ale temu związkowi sprzeciwiała się królowa. Diana Spencer z kolei, choć kochała Karola, wiedziała, że jego serce bije dla innej i miała dość przymykania oczu na jego zdrady. Już w dniu ślubu wiedziała, że popełnia błąd.

"Wstałam o piątej rano. Byłam śmiertelnie spokojna. Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź. Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia. Stresowałam się tylko, dygając przed królową. Idąc do ołtarza, zauważyłam Camillę" - mówiła.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości