William i Harry spóźnili się na spotkanie przed Windsorem 45 minut. Wszystko przez SMS

Książę William, książę Harry
Książę William wyciągnął dłoń do księcia Harry'ego?
Źródło: Getty Images Europe
W Wielkiej Brytanii znów zawrzało. Brytyjskie tabloidy donoszą, że książę William chciał uniknąć sytuacji z pogrzebu księcia Filipa i w tym celu zaprosił księcia Harry'ego i Meghan Markle na spotkanie w Windsorze. Zwlekał z tym jednak do ostatniej chwili. Dlaczego?

Oczy całego świata zwrócone są w stronę Wielkiej Brytanii. 8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II po 70 latach panowania. Od tamtej pory media śledzą każdy krok rodziny królewskiej, a szczególną uwagę poświęcają "wspaniałej czwórce", czyli Meghan, Harry'emu, Kate i Williamowi, którzy od czasu wywiadu Sussexów u Oprah Winfrey, pozostają w nie najlepszych stosunkach.

Spotkanie Williama i Harry'ego. Zawieszenie broni czy chwilowy rozejm?

Zwolennicy rodziny królewskiej nie mają złudzeń: na linii William-Harry doszło do przełomu. Do tej pory bracia przerzucali się oskarżeniami o problemy na dworze. Ostatnio książę William nie chciał nawet spotkać się z młodszym bratem w obawie o zarejestrowanie przez niego rozmowy i opisanie jej ze szczegółami w biografii.

Teraz jednak nie tylko zmienił zdanie, ale... to on wyszedł z inicjatywą. Jak do tego doszło?

Natasza Urbańska o relacjach z siostrą. Są swoim przeciwieństwem
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Spotkanie przy łożu umierającej królowej Elżbiety II było owiane wieloma kontrowersjami. Jak donosi "Daily Mail", książę Harry spóźnił się na pożegnanie z babcią przez księcia Karola, który oznajmił, że jego żona nie będzie mile widziana.

Zbuntowany książę podjął wtedy decyzję. Oznajmił, że nie zamierza lecieć do Balmoral bez Meghan. Decyzję zmienił dopiero wtedy, kiedy okazało się, że Kate Middleton również nie będzie obecna podczas ostatniego pożegnania.

"Oficjalnie Kate została, by opiekować się dziećmi" - podawały brytyjskie tabloidy.

Jak wiadomo, ostatecznie książę Harry przełamał się i udał do Szkocji bez żony. Z powodu rodzinnych perturbacji - spóźnił się jednak na ostatnie pożegnanie babci. Ale to nie był koniec problemów.

Kiedy Harry dotarł do Balmoral, trwała już uroczysta kolacja w prywatnej rezydencji Karola III. Mąż Meghan Markle spędził ten czas nie z królem i jego następcą, a pozostałymi członkami rodziny, m.in. z wujami Andrzejem i Edwardem. Oznacza to, że wbrew temu, co mówiono dotychczas, bracia minęli się w szkockim zamku. Spotkali się dopiero w Windsorze. Jak do tego doszło?

William i Harry. Kulisy spotkania

"Daily Mail" podaje, że William i Harry po raz pierwszy od głośnej afery spotkali się dopiero w Windsorze. Starszy z braci wyciągnął rękę do młodszego, wysyłając mu SMS z prośbą o rozmowę. Zwlekał jednak z tym tak długo, że ostatecznie spotkanie z Brytyjczykami przed Windsorem zostało przesunięte o 45 minut.

"To stało się tak szybko, aż dziw bierze, że udało im się porozumieć, biorąc pod uwagę, że nie widzieli się w Szkocji" - zdradza źródło serwisu.

Co ciekawe, w tę próbę pogodzenia braci miał nie angażować się król Karol III. Miał jednak na to wpływ, choć nie bezpośredni. Książę William ponoć wzruszył się podczas przemowy ojca, który w trakcie orędzia wspomniał o miłości młodszego z synów do swojej żony.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości