Księżniczka Jordanii wyszła za mąż. Bajkowy ślub był transmitowany w telewizji

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Księżniczka Iman wyszła za mąż. Na zdjęciu jest prowadzona przed ołtarz przez starszego brata i następcę jordańskiego tronu

Księżniczka Iman wyszła za mąż. Córka króla Jordanii poślubiła bogatego biznesmena Jameela Alexandra Thermiotisa podczas bajkowej uroczystości w pałacu Beit Al Urdun w Ammanie. Na weselu bawiła się cała jordańska rodzina królewska, a zdjęcia z królewskiego ślubu szybko trafiły do internetu.

Pierwszy królewski ślub w 2023 roku za nami. Nie dotyczył co prawda rodziny Windsorów, która jest zdecydowanie najpopularniejszą monarchią na całym świecie, ale uroczystość była równie bajkowa, co te wyprawiane w Londynie. W niedzielę 12 marca jordańska księżniczka Iman poślubiła urodzonego w Wenezueli biznesmena Jameela Thermiotisa. Do sieci trafiły już pierwsze zdjęcia z tej wyjątkowej ceremonii.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"
Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli" Danuta Stenka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swoim ponad 30-letnim małżeństwie. Gwiazda przyznała, że nie zawsze jej wspólne życie z mężem było usłane różami, a gdy jej córki wyprowadziły się z domu, przeszła prawdziwą próbę. - Poczułam, że to jest taki moment, kiedy życie mówi "sprawdzian związkowy" - wspominała.

Księżniczka Jordanii wyszła za mąż. Ślub był transmitowany w telewizji

Świętowanie zamążpójścia księżniczki Iman zaczęło się już tydzień wcześniej, gdy wykonano jej tradycyjny malunek z henny dedykowany pannom młodym. Córka króla i królowej Jordanii ostatnie dni spędziła w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół, ciesząc się ze zmiany swojego stanu cywilnego.

Wybrankiem jordańskiej księżniczki został Jameel Thermiotsis, współzałożyciel nowojorskiej firmy Outbound Ventures. Para młoda spisała kontrakt małżeński w obecności świadków: króla Abdullaha II, czyli ojca panny młodej, jej starszego brata i jednocześnie następcy jordańskiego tronu księcia koronnego Husajna, który poprowadził siostrę do ołtarza oraz w obecności drugiego brata, księcia Haszima.

Wydarzenie było transmitowane w telewizji Al Arabija.

"To był bajkowy ślub" - powiedział reporter komentujący ceremonię.

Ślub odbył się w pałacu Beit Al Urdun w Ammanie. Panna młoda miała tego dnia na sobie suknię ślubną od domu mody Dior z dopasowanymi i długimi rękawami, gorsetem podkreślającym jej wąską talię i romantyczną spódnicą. Kreacja była ozdobiona licznymi kwiatowymi detalami, które zasłaniały dekolt księżniczki. Panna młoda nie zrezygnowała także z tradycyjnego welonu, do którego doczepiła wysadzaną diamentami tiarę Chaumet.

Królowa Rania jest dumna z córki. Pokazała zdjęcia ze ślubu

Na wyjątkowym ślubie zjawiła się oczywiście cała jordańska rodzina królewska, z królem Abdullahem II i królową Ranią na czele. Mama panny młodej również sięgnęła po stylizację haute couture i tak samo, jak jej córka, postawiła na dom mody Dior. Żona jordańskiego króla jest znana z zamiłowania do mody i eleganckiego stylu. Na weselu zaprezentowała się w kreacji z piłowanymi rękawami i spódnicą, której głównym punktem był efektowny kołnierz w stylu wiktoriańskim.

Królowa Rania podczas ceremonii zasiadła w pierwszym rzędzie, obok synów i drugiej córki księżniczki Salmy. Mama panny młodej nie ukrywała wzruszeni i zapewniła, że jest dumna z księżniczki Iman.

Królowa Rania jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, dlatego też po ślubie najstarszej córki niemal od razu pochwaliła się zdjęciami z uroczystości na Instagramie. Żona króla Abdullaha II zdecydowała się też na czuły post.

"Iman, modlę się, aby ten kolejny rozdział w twoim życiu przyniósł ci tyle radości, miłości i śmiechu, ile przyniosłaś nam przez te wszystkie lata. Gratulacje dla panny młodej i pana młodego!" - napisała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Handout/Jordanian Royal Court/Getty Images

Pozostałe wiadomości