Kuba Wojewódzki – wiek, wykształcenie, kariera, związki

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Kuba Wojewódzki, gwiazda TVN, program TVN

Kuba Wojewódzki to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i barwnych dziennikarzy w Polsce. Od lat buduje swoją markę, ma autorski program, w którym spotyka się gwiazdami z pierwszych stron gazet, ale także pracuje w radiu, pisze felietony i jest jurorem w programach rozrywkowych.

Kuba Wojewódzki  - wiek, wykształcenie

Kuba Wojewódzki urodził się w Koszalinie w 1963 r. Wychowywał się w domu wielorodzinnym, ma trójkę rodzeństwa, a jego tata był prokuratorem. Szkołę średnią Wojewódzki ukończył w Warszawie, choć, jak napisał w swojej autobiografii, miał problemy w nauce i musiał powtarzać klasę pierwszą. Już wtedy ciągnęło go do przedmiotów humanistycznych i taki profil klasy wybrał. Podobnie było ze studiami. Kierunek dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim wydawał się idealny dla niego, jednak studiował go wiele lat. Nie przeszkodziło to jednak w robieniu kariery, bowiem już na studiach Kuba Wojewódzki pisał dla "Życia Warszawy", pracował w radiowej Trójce i jako dyrektor artystyczny w firmie fonograficznej pracował z muzykami takimi jak: T.Love, Dezerter, Kult czy Kolaboranci. Zajmował się wydawaniem albumów, realizacją teledysków, a czasem także projektami okładek.

Kuba Wojewódzki – kariera

Karierę telewizyjną Kuba Wojewódzki rozpoczął w telewizji publicznej, ale dość szybko pojawił się w telewizji Polsat. Na dobre związał się wówczas z muzyką, Prowadził program "Halo!gramy", wydawał czasopismo "Brum", którego był pomysłodawcą. Kolejne lata przyniosły mu pracę zarówno w TV Polonia, Polsacie, jak i TVP. Podążał za programami muzycznymi, w których się specjalizował, stąd też udział jako juror w "Idolu". Od 2002 r. dostał szansę prowadzenia swojego autorskiego show  - "Kuba Wojewódzki" na antenie Polsatu. W międzyczasie zaczął prowadzić z Michałem Figurskim "Antylistę" i publikować felietony w kilku tygodnikach.

Od 2006 r. rozpoczął współpracę ze stacją TVN i to właśnie tu od września prowadzi autorski program "Kuba Wojewódzki", do którego zaprasza osoby ze świata mediów i prowadzi często interesujące i zarazem kontrowersyjne rozmowy, za co kochają go widzowie. Był także trzykrotnie jurorem w formacie "Mam talent!" w którym oceniał uczestników, a co przyniosło mu jeszcze większą sławę. Otrzymał za to tytuł "osobowości telewizyjnej" na rozdaniu nagród "Telekamery". Podobną popularnością cieszył się także po czterech edycjach kolejnego formatu muzycznego "X-Factor", w którym także wystąpił w roli jurora oraz "Małych gigantach".

Od marca 2010 r. po dziś dzień występuje jako aktor w sztuce Woody’ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Eugeniusza Korina. Wojewódzki doskonale miksuje swoją obecność we wszelkich mediach. Od 2019 r. prowadzi w newonce.radio audycję z Piotrem Kędzierskim „Rozmowy: Kędzierki&Wojewódzki”, na Player.pl program "250 m² Kuby Wojewódzkiego", otworzył lokal gastronomiczny w Warszawie i wydał autobiografię, nad którą pracował 6 lat. 

Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam"
Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam" Anna Świątczak po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim na jakiś czas zniknęła z show-biznesu. Teraz powiedziała, co było powodem. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kuba Wojewódzki – życie prywatne, związki

Kuba Wojewódzki przez 4 lata związany był z aktorką Anną Muchą. O ich związku było głośno w mediach, a dziennikarz po latach wyznał, że to właśnie Ania była "jego najpiękniejszym dopełnieniem". Wyjawił również, że zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia i spędził z nią piękne chwile. Do dziś pozostają w dobrych relacjach.

Drugą partnerką dziennikarza, z którym związał się na dłużej, była modelka Renata Kaczoruk. Byli razem przez 5 lat. O ich relacji nie ma zbyt wiele w autobiografii dziennikarza, podobno na prośbę samej Renaty. Jedynie napisał o niej, że urzekły go jej oczy. Ich rozstanie nastąpiło w 2018 roku.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Kurczewski/TVN

Pozostałe wiadomości