Linda Evangelista choruje na raka. "Jestem jedną nogą w grobie"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Linda Evangelista

Linda Evangelista, czyli jedna z najsłynniejszych supermodelek ubiegłego wieku, wyznała, że dwa razy usłyszała diagnozę o nowotworze. W 2018 roku lekarza wykryli u niej raka piersi, a cztery lata później nowotwór mięśnia piersiowego. Gwiazda opowiedziała o wszystkim w najnowszym wywiadzie i przyznała, że rokowania nie są optymistyczne.

Linda Evangelista była jedną z największych ikon światowego modelingu ubiegłego wieku. Gwiazda zaliczała się do grona tzw. supermodelek i chodziła na wybiegach największych projektantów mody, a jej twarz zdobiła okładki najsłynniejszych magazynów. W kolejnych latach w kontekście Lindy Evangelisty było jednak głośnie głównie za sprawą nieudanej kriolipolizy, której się poddała i która jak sama podkreśliła "oszpeciła jej twarz". Okazuje się jednak, że Linda Evangelista ma znacznie poważniejsze problemy niż przemijająca uroda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"
Karolina Pisarek o chorobie i wsparciu, jakie dostała od męża. "Życie się przewartościowuje"

Linda Evangelista choruje na nowotwór

Linda Evagelista opowiedziała o swoich problemach ze zdrowiem w rozmowie z magazynem "WSJ". 58-letnia modelka w 2018 roku usłyszała od lekarzy, że choruje na nowotwór piersi. Gwiazda od razu podjęła decyzję o podwójnej mastektomii, by ratować się przed skutkami raka.

Chciałam wreszcie zostawić wszystko za sobą i nie musieć się z tym męczyć, zdecydowałam się na obustronną mastektomię. Myślałam, że będę miała spokój na całe życie, że rak piersi mnie nie zabije

Niestety to nie był koniec jej kłopotów. W wakacje 2022 roku okazało się bowiem, że w klatce piersiowej Lindy Evangelisty rozwinął się nowy guz. Modelka wykonywała wówczas rutynowe badanie rezonansem magnetycznym, a następnie lekarze pobrali próbkę do wykonania biopsji. W klatce piersiowej pojawił się nowy guz. To, co wykryto podczas rezonansu magnetycznego, skłoniło lekarza do wykonania biopsji. Okazało się, że ma nowotwór mięśnia piersiowego.

Linda Evangelista w dramatycznym wyznaniu

Linda Evangelista dokładnie pamięta, co w tamtym momencie powiedziała lekarzowi. Była zrozpaczona.

"Zrób mi dziurę w klatce piersiowej. Nie chcę, żeby to wyglądało ładnie. Chcę zobaczyć dziurę w klatce piersiowej. Rozumiesz mnie? Nie umrę od tego" - wspominała swoje słowa.

Modelka znów poddała się leczeniu. Lekarze twierdzą, że skłonność do rozwoju nowotworów jest u niej genetyczna i ostrzegli ją, że mogą pojawić się kolejne guzy. Linda Evengelista stara się więc świętować każdy swój kolejny przeżyty dzień. Jeszcze do niedawna tylko garstka jej najbliższych osób wiedziała, że zmaga się z rakiem.

Wiem, że jestem jedną nogą w grobie, ale mimo to jestem absolutnie w nastroju do świętowania. Wiele przeszłam i wycierpiałam. Świętuję moją książkę. Jestem taka szczęśliwa, że żyję. Każdy dzień jest bonusem

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic

Pozostałe wiadomości