Loreen wygrała Eurowizję 2023. Szwedka przeszła do historii. Kim jest?

Eurowizja 2023. Reprezentantka Szwecji Loreen wygrała konkurs
Eurowizja 2023. Reprezentantka Szwecji Loreen wygrała konkurs
Źródło: Getty Images Europe
Tegoroczny 67. Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała reprezentantka Szwecji Loreen z piosenką "Tattoo". Co ciekawe, 40-latka ma już na koncie jedną wygraną na Eurowizji. Kim jest zwyciężczyni Eurowizji 2023? Przekonajcie się sami.

Loreen nazywają królową Eurowizji, bowiem 9 lat temu 40-latka wygrała 58. Konkurs Piosenki Eurowizji z piosenką "Euphoria", którą nadal można usłyszeć w radiu. Teraz powtórzyła ten sukces i po raz kolejny wygrała Eurowizję z piosenką "Tattoo". Kim jest Szwedka?

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

Tajemnice Produkcji #10. Dorota Wellman zdradza kulisy "Kto to wie?"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Eurowizja 2023. Loreen zwyciężyła 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. Kim jest?

Lorine Zineb Nora Talhaoui urodziła się 16 października 1983 r. w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Kiedy miała 6 lat, jej rodzicie rozstali się, a Loreen z mamą i pięciorgiem rodzeństwa zamieszkała w  Västerås. Muzyką interesowała się od dziecka. W 2004 r. wzięła udział w pierwszej edycji szwedzkiego "Idola".

W programie znalazła się poza podium, zajmując czwarte miejsce, jednak zdobyta popularność sprawiła, że niedługo później wraz z zespołem Rob'n'Raz wydała singiel "The Snake". Piosenka nie zdobyła szczytów list przebojów, dlatego Loreen zdecydowała się zająć produkcją i reżyserią programów telewizyjnych.

Do muzyki powróciła po 6 latach i robiła coraz większą karierę. W 2012 r. artystka zwyciężyła krajowe preselekcje w Szwecji do udziału w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem "Euphoria". Piosenka szybko stała się hitem na całym świecie i tym samym dała zwycięstwo Szwedce.

Eurowizja 2023. Loreen z piosenką "Tattoo" wygrała Eurowizję

W 2017 r. w jednym z wywiadów Szwedka wyznała, że jest osobą biseksualną.

"Wielu ludzi jest tak bardzo skupionych na seksie, na seksualności. Miłość to o wiele więcej. Zwykle mówię: 'Miłość jest tam, gdzie ją znajdziesz'" – mówiła w rozmowie z dziennikarką Renée Nyberg.

Loreen rzadko mówi o swoim życiu prywatnym, jednak jakiś czas temu w zagranicznych mediach pojawiła się informacja, że artystka jest w związku z fotografem Charli Ljungiem.

Teraz Loreen powtórzyła swój sukces, zwyciężając 67. Konkurs Piosenki Eurowizji z utworem "Tattoo". Posłuchajcie utworu poniżej.

Przypomnijmy, że w finale 67. Konkursu Piosenki Eurowizji oprócz Polski wzięły udział kraje takie jak: Francja, Włochy, Malta, Szwajcaria, Islandia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Rosja, Azerbejdżan, Grecja, Izrael, Chorwacja, Serbia, Ukraina, Bułgaria, Portugalia, Holandia, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images Europe

podziel się:

Pozostałe wiadomości