Luke Perry z "Beverly Hills 90210" zmarł 5 lat temu. Teraz na jaw wyszły nowe okoliczności śmierci

Luke Perry
Luke Perry
Źródło: Ron Galella Collection
Luke Perry był gwiazdą serialu dla młodzieży z lat 90. "Beverly Hills 90210". Jego kariera nabrała tempa, a ten dostawał coraz to więcej propozycji, jednak na początku marca 2019 r. w mediach pojawiła się informacja o jego niespodziewanej śmierci wywołana udarem mózgu. Teraz na jaw wyszły nowe, szokujące fakty.

Luke Perry był jedną z osób, która zyskała światową sławę dzięki roli Dylana McKaya w serialu "Beverly Hills 90210", który szybko zyskał miano kultowego. Doczekał się aż 10. sezonów i był nagrywany od 1990 r. do 2000 r. W pozostałe główne role wcielili się Jason Priestley, Shannen Doherty, Jennie Garth, Ian Ziering, Gabrielle Carteris, Brian Austin Green czy Tori Spelling.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy odeszli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nowe okoliczności śmierci Luke Perry'ego

Luke Perry po zakończeniu nagrań do serialu zaczął otrzymywać wiele propozycji filmowych. Zagrał m.in. w produkcjach takich jak "Pewnego razu w... Hollywood", "Piąty element", "Riverdale", "Jeremiah", "Miłość w raju" czy "Smoczy wojownik".

Niestety, 4 marca 2019 r. w mediach pojawiła się tragiczna wiadomość. Luke Perry zmarł nagle w wieku 53 lat w wyniku udaru mózgu.  Teraz po pięciu latach od jego śmierci w mediach pojawiły się nowe informacje dotyczące okoliczności odejścia aktora.

Dr Micheal Hunter przekazał bowiem serwisowi Daily Star, że zakrzep blokujący naczynia krwionośne mógł być bezpośrednią przyczyną udaru aktora. Zakrzep miał byc spowodowany częstymi podróżami samolotem.

"Dopływ krwi do mózgu został zablokowany, co spowodowało katastrofalny w skutkach udar. Badając przyczynę udaru Luke’a, muszę wziąć pod uwagę każdy czynnik w jego życiu, który może skutkować zablokowaniem naczyń krwionośnych. Interesuje mnie również fakt, że regularnie latał z Los Angeles do Vancouver, aby kręcić 'Riverdale'" - powiedział.

Wiemy, co mogło być przyczyną śmierci Luke Perry'ego

Dr Micheal Hunter twierdzi, że właśnie częste podróże samolotem mogły przyczynić się do śmierci aktora.

"Dobrze udokumentowano, że siedzenie przez dłuższy czas w ciasnej przestrzeni, takiej jak samolot, stwarza ryzyko zakrzepicy żył głębokich. DVT występuje, gdy krążenie ulega spowolnieniu i tworzy się skrzep krwi w żyle znajdującej się głęboko w ciele, najczęściej w nodze. Jeśli ten skrzep się poruszy, może zablokować podstawowe naczynia krwionośne" - dodał specjalista.

Luke Perry prywatnie był ojcem dwójki dzieci. W listopadzie 1993 r. ożenił się z Rachel Sharp, z którą w 1997 r. powitał na świecie syna Jacka, a trzy lata później urodziła się jego córka Sophia. Niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i już w 2003 r. doszło do rozwodu pary.

Bohaterowie serialu "Beverly Hills, 90210"
Bohaterowie serialu "Beverly Hills, 90210"
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Ron Galella Collection

podziel się:

Pozostałe wiadomości