Luna o wsparciu osób LGBTQ+ i chwilach bezsilności. "Każda z tych sytuacji zostawia ślad w moim sercu" [TYLKO U NAS]

Luna
Luna
Źródło: MWMEDIA
Luna nie tylko swoją muzyką, ale i postawą wobec innych promuje wartości takie jak otwartość i akceptacja. Artystka w szczerej rozmowie z Norbertem Żyłą podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat praw osób LGBTQ+ w Polsce. Gwiazda odniosła się także do zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie w kwestii tolerancji oraz opowiedziała o momentach bezsilności, gdy była świadkiem niejednego homofobicznego zachowania.

Czerwiec uznawany jest za Miesiąc Dumy osób LGBTQ+. Ten czas to rewelacyjna okazja do promowania równości, przeciwdziałaniu dyskryminacji oraz celebrowaniu dumy z własnej tożsamości. W związku z tym ważnym miesiącem zapytaliśmy gwiazdy związane ze społecznością LGBTQ+ o trudności, z którymi muszą się mierzyć. Czy według nich społeczeństwo staje się coraz bardziej tolerancyjne? Jakie mają za sobą przejścia?

W tym tygodniu przeczytacie na cozatydzien.tvn.pl specjalne wywiady z gwiazdami, dotyczące tematyki tolerancji i równości, a już 30 czerwca na stronie pojawi się artykuł podsumowujący wszystkie rozmowy.

Czytaj również: Andrzej Piaseczny otwarcie o tolerancji. "30 lat temu wykopano mnie z restauracji za długie włosy i kolczyk w uchu" [TYLKO U NAS]

Resztę artykułu przeczytacie pod materiałem wideo:

czt_07
Warner Bros pochodzą z Polski. Dziś wytwórnia świętuje 100-lecie

Luna o tolerancji wobec osób LGBTQ+ w Polsce

Luna w rozmowie z nami wyjawiła, czy uważa, że nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej tolerancyjne. Jak się okazuje, dla artystki sprawa jest zdecydowanie bardziej wielowymiarowa. Gwiazda nie ukrywa, że poprzez swoją muzykę pragnie promować ważne dla niej wartości. - Osobiście uważam, że nasze społeczeństwo robi kroki w stronę większej tolerancji, ale to wciąż długi i trudny proces. Codziennie spotykam ludzi, którzy są bardziej otwarci i świadomi, co daje mi nadzieję. Jako artystka, czuję ogromną odpowiedzialność, by wykorzystywać swoją platformę do promowania akceptacji i miłości. To, że coraz więcej osób jest gotowych do rozmowy o różnorodności, jest naprawdę inspirujące - powiedziała. Luna opowiedziała również, czy zauważyła jakieś zmiany na lepsze w ostatnich latach w związku z tolerancją w społeczeństwie. Jak się okazuje, gwiazda znalazła ich całkiem sporo. - Zdecydowanie zauważyłam zmiany na lepsze. Widzę, że coraz więcej ludzi nie boi się być sobą i otwarcie mówić o swoich tożsamościach. To wspaniałe widzieć, jak młode pokolenia przełamują bariery i walczą o równość. W mojej muzyce i na koncertach staram się tworzyć przestrzeń, gdzie każdy czuje się akceptowany i kochany. Te małe zmiany, które widzimy na co dzień, naprawdę mają znaczenie. - wyznała.

Luna o przykrych sytuacjach, których była świadkiem

Zapytaliśmy Lunę o to, czy zdarzyło jej się być świadkiem sytuacji, kiedy osoby LGBTQ+ były dyskryminowane. Artystka nie ukrywa, że niejednokrotnie miała do czynienia z homofobią. Gwiazda bardzo przeżyła każdą taką sytuację. Luna przyznała także, iż czasem czuje się bezsilna wobec takich zdarzeń.

- Niestety, tak. Byłam świadkiem sytuacji, które były bolesne i niesprawiedliwe. Każda z tych sytuacji zostawia ślad w moim sercu i przypomina mi jak wiele pracy jeszcze przed nami. Czasem czuję bezsilność, ale jednocześnie to daje mi siłę do dalszego działania. W takich momentach staram się wspierać osoby dotknięte dyskryminacją, pokazywać im, że nie są same i że zasługują na miłość i szacunek, tak samo jak każdy inny człowiek - powiedziała.

Kilka miesięcy temu na cozatydzien.tvn.pl ukazał się wywiad z Luną, w którym gwiazda opowiedziała nam o swoim życiu, a także o tym, jak radzi sobie z hejtem.

Przeczytaj: Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości