Maciej Musiał radzi, jak zacząć rozmowę o seksie. Aktor łamie temat tabu

Maciej Musiał
Maciej Musiał
Źródło: MWMEDIA
Maciej Musiał wziął udział w kampanii, mającej na celu oswajanie społeczeństwa z tematyką seksu. Gwiazdy zaangażowane w akcję uważają, że seks powinien przestać być tabu. Aktor podzielił się w podcaście radą na temat tego, jak rozpocząć rozmowę o potrzebach czy fantazjach, będąc z kimś w relacji.

Maciej Musiał chroni życie prywatne i choć niewiele mówi o swoich związkach, to fani parowali go z kilkoma znanymi w show-biznesie dziewczynami, a także przez jakiś czas myśleli, że spotyka się z córką Andrzeja Dudy. Jednak aktor stanowczo temu zaprzeczył. Maciej Musiał postanowił poruszyć teraz intymne tematy, ale tylko z uwagi na ważną dla niego akcję społeczną.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Maciej Musiał o rodzinie, miłości i planach
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Maciej Musiał radzi, jak rozmawiać o seksie

Maciej Musiał dołączył do grona gwiazd, które wzięły udział we wspólnym projekcie Storytel i SEXEDPL "(Nie) Mówimy o seksie". Autorzy postanowili opowiedzieć różne historie o problemach ludzi w kontekście życia seksualnego. Dla wielu osób wciąż jest to temat tabu, a mówienie o potrzebach w związku oraz fantazjach erotycznych z partnerem czy partnerką przychodzi z trudem.

Twórcy "(Nie) Mówimy o seksie" przygotowali sześć słuchowisk o tematyce seksualnej, które mają na celu zachęcać do dalszej szczerej rozmowy. W słuchowiskach wzięli udział również: Aleksandra Domańska, Łukasz Simlat, Katarzyna Sawczuk, Sandra Drzymalska, Agnieszka Więdłocha, Paulina Gałązka, Piotr Pacek, Sebastian Dela i inni.

"No i jak niby zacząć rozmawiać o seksie w związku?" - zapytano Macieja Musiała.

Można zacząć od pytania o tę drugą osobę, a dopiero potem zacząć mówić o sobie, żeby stworzyć taką bezpieczną przestrzeń na zasadzie: "hej, chciałbym o tym porozmawiać, wiem, że to może być trudny temat, ale chce być bliżej, otwórzmy się i jestem bardzo ciekawy, co lubisz, co na przykład mógłbym ja robić lepiej dla ciebie, czy masz jakieś marzenia, czy masz jakieś fantazje, czy jest rodzaj dotyku, który bardziej lubisz, czy mógłbym ci w czymś pomóc" i kiedy ta druga osoba się wypowie pierwsza, to wtedy można jakby zacząć mówić o sobie
- tłumaczył Maciej Musiał w rozmowie z Natalią Kusiak.

Maciej Musiał o wizerunku w show-biznesie i mediach społecznościowych

Maciej Musiał ostrożnie podchodzi do relacji z mediami. Funkcjonuje w show-biznesie od dzieciństwa, ale stroni od ścianek i od pokazywania przyjaciół czy rodziny. W mediach społecznościowych chwali się głównie sprawami zawodowymi. Aktor w 2022 roku udzielił wywiadu dla cozatydzien.tvn.pl, w którym odpowiedział na pytanie, czy kiedykolwiek myślał o tym, aby odpocząć od show-biznesu.

- Taka myśl przychodzi raz na jakiś czas. Ale nie jest się w show-biznesie cały czas. Zajmuję się też innymi rzeczami i mam poczucie, że mam bańkę niezależną trochę od tego i mogę sobie w niej pobyć i wrócić do tego show-biznesu. Mam świadomość tej gry, czyli coś się daje, coś się otrzymuje. Wszyscy jesteśmy na scenie, coś musimy też dawać osobom, które nas obserwują. Jestem tego świadomy i jest mi z tym okej. Czasami się trochę męczę, gdy wyjdzie jakiś artykuł, ktoś mi zrobi zdjęcie, to mnie wkurza, bo wtedy masz poczucie dekonstrukcji swojego życia, że ktoś zaczyna widzieć więcej, niż chcesz - wyznał w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz.

Maciej Musiał dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że jego niektóre instagramowe publikacje są szeroko komentowane w mediach i wzbudzają spore emocje — jak wtedy, gdy opublikował zdjęcie bez koszulki, wprawiając fani w zachwyt nad jego osobą. Jaki wizerunek kreuje w mediach społecznościowych?

- To jest wszystko performance. Gramy w grę. Można ją kontrolować. Czasami się już nie chce trzymać takiej totalnej kontroli wizerunkowej. Trzeba być rzeczywiście sprytnym, można przewidzieć pewne ruchy i co się wydarzy - nawiązał do zdjęć, które udostępnia fanom na Instagramie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości