Maffashion o krzywdzących zwierzęta. "Nawet ludźmi nazywać się ich nie da"

Maffashion
Maffashion
Źródło: MWMEDIA
Maffashion udostępniła na swoim koncie na Instagramie zdjęcie poszukiwanego mężczyzny, który otruł psa przed jednym ze sklepów w Legnicy. Blogerka postanowiła wykorzystać swoje zasięgi i pomóc w znalezieniu sprawcy. Przy okazji pokusiła się o mocny komentarz w sprawie krzywdzenia zwierząt. "Człowiek, który jest zdolny skrzywdzić zwierzę, zdolny jest też skrzywdzić drugiego człowiek" - podkreślała.

Maffashion zyskała sławę wiele lat temu, prowadząc modowego bloga. Młodziutka wówczas Julia Kuczyńska szybko zaskarbiła sobie serca odbiorców i wyrosła na jedną z czołowych polskich influencerek. Gwiazda z czasem zaczęła rozwijać własne biznesy, założyła markę modową, a niecały rok temu została też mamą. Od tamtej pory Maffashion mocno okroiła swoją działalność blogerską, ale nie porzuciła internetu. Celebrytka jest bardzo aktywna na swoim koncie na Instagramie, gdzie pokazuje też swoją codzienność. Julia Kuczyńska bardzo często włącza się także w akcje społeczne i charytatywne oraz nie boi się zabrać głosu w sprawach ważnych.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

W Legnicy anonimowy rowerzysta otruł psa właścicieli jednego ze sklepów

Maffashion tym razem postanowiła skomentować sprawę z Legnicy. W sieci pojawiło się zdjęcie mężczyzny, pochodzące z monitoringu jednego z tamtejszych sklepów. Właściciele na terenie posesji trzymali swojego psa, owczarka niemieckiego. Niestety pupil został otruty przez anonimowego rowerzystę i teraz walczy o życie. Sprawa szybko obiegła polskie media.

Właściciele czworonoga poprosili internautów o pomoc w znalezieniu sprawcy, a Maffashion postanowiła im pomóc swoimi zasięgami. Blogerka opublikowała także nagranie z monitoringu.

"Dnia 19.05 około godziny 20:20 doszło do bestialskiego zdarzenia dotykającego psa przebywającego w siedzibie naszego sklepu. Nasz owczarek niemiecki został otruty przez potwora uwiecznionego na monitoringu. Substancja, która została jej podana, była tak silna, że jej organizm od razu na nią zareagował, co widać na filmiku załączonym poniżej. Kika jest psem, którego wielu z naszych klientów może znać, jest ufna i bardzo lubi ludzi. Zwracamy się do państwa z ogromną prośbą w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia. Za pomoc w schwytaniu sprawcy przewidziana jest nagroda pieniężna oraz pełna anonimowość. Pies w ciężkim stanie trafił pod stałą opiekę weterynarza i walczy o życie... Prosimy o pomoc w znalezieniu sprawcy" - czytamy w apelu właścicieli sklepu i psa.

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Maffashion włączyła się w poszukiwania mężczyzny. "Oby odczuł karę"

Maffashion udostępniła apel na swoim profilu na Instagramie tak, by nie przepadł, jak np. w relacji na InstaStories. Celebrytka nie szczędziła też gorzkich słów pod adresem mężczyzny, który otruł psa oraz wszystkich innych ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta.

"Jaką trzeba być kanalią, życiowym przegrywem i potworem, aby pomyśleć, a co dopiero zrobić coś takiego!? Oby został jak najszybciej namierzony! I oby karę odczuł mocno!" - zaczęła Maffashion.

Julia Kuczyńska pokusiła się nawet o stwierdzenie, że takie osoby nie mogą się dla niej nazywać ludźmi.

"Zawsze powtarzać będę - dla mnie człowiek, który jest zdolny skrzywdzić zwierzę, zdolny jest też skrzywdzić drugiego człowieka. Jestem tego pewna! Boję się takich ludzi! (nawet ludźmi nazywać się ich nie da)" - zakończyła.

Fani blogerki zapewnili, że dołączą się do poszukiwań mężczyzny z nagrania.

"Znajdziemy go. Jak można być taką bestią" - czytamy w komentarzach.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości