Gwiazdy

Małgorzata Foremniak pojechała do Londynu, aby pożegnać Elżbietę II. Dodała relację spod Windsoru

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Małgorzata Foremniak pojechała do Londynu, aby pożegnać Elżbietę II

Małgorzata Foremniak udała się do Londynu, aby osobiście pożegnać Elżbietę II. Aktorka wstawiła na swój profil na Instagramie relację sprzed zamku Windsor. Królową opłakuje wciąż wiele osób.

Nie tylko poddani, ale także rzesza ludzi z całego świata przybywa pod zamek Windsor, aby oddać hołd i pożegnać zmarłą Elżbietę II. Trumna z ciałem królowej znajduje się obecnie w Westminster Hall, gdzie wystawiona została na widok publiczny. Do Londynu na pogrzeb monarchini zjeżdżają się tłumy. Wśród nich jest także Małgorzata Foremniak.

Małgorzata Foremniak osobiście żegna Elżbietę II

Setki tysięcy żałobników oddaje hołd zmarłej Elżbiecie II. Aby zobaczyć jej trumnę wystawioną w Westminster Hall, trzeba czekać nawet 20 godzin. Ludzie zbierają się także pod zamkiem Windsor, gdzie przynoszą kwiaty i inne pamiątki. Niedawno z poddanymi spotkali się m.in. książę William i książę Harry z małżonkami. Podziękowali oni za wsparcie i wyrazy oddania monarchini.

Także gwiazdy przychodzą pod zamek, aby oddać hołd królowej. W tłumie zauważony był m.in. David Beckham. W Londynie pojawiła się także polska gwiazda Małgorzata Foremniak. Na swoim profilu na Instagramie relacjonuje, co dzieje się w Londynie.

Aktorka dodała zdjęcie sprzed zamku Windsor. Zapozowała także wśród kwiatów i maskotek, które wciąż przynoszone są pod bramę posiadłości. Dodała też krótki filmik. Widać na nim, że mimo nie najlepszej pogody nie brakuje chętnych, aby pożegnać królową Elżbietę II.

Małgorzata Foremniak pojechała do Londynu, aby pożegnać Elżbietę II - relacja spod zamku Windsor
Relacja Małgorzaty Foremniak spod zamku Windsor Źródło: Instagram/@malgorzata_foremniak_official
Małgorzata Foremniak o życiu po 50. Czego się nauczyła?
Małgorzata Foremniak o życiu po 50. Czego się nauczyła? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Pogrzeb Elżbiety II - kiedy? Kto się pojawi?

Pogrzeb Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września. W ostatnim pożegnaniu królowej mogą wziąć udział wszyscy, którzy tak, jak Małgorzata Foremniak zdecydują się przybyć do Londynu. Ceremonię będą transmitować także media z całego świata. Państwowy pogrzeb królowej Elżbiety II rozpocznie się w samo południe czasu polskiego.

Na uroczystość do Londynu może przybyć nawet pół tysiąca dygnitarzy. To przedstawiciele monarchii z całego świata, prezydenci i premierzy państw oraz politycy, piastujący wysokie stanowiska w Unii Europejskiej. Swój udział w państwowym pogrzebie królowej potwierdzili przywódcy państw z całego świata. Polskę reprezentować będzie prezydent Polski Andrzej Duda z małżonką.

Jednak jest kilku dygnitarzy, którzy nie dostali zaproszeń na uroczystość. Na pogrzebie Elżbiety II nie pojawią się delegacje z Rosji, Białorusi i Birmy, a także Afganistanu, Wenezueli oraz Syrii. Państwa takie jak Iran i Korea Północną będą reprezentowane tylko przez ambasadorów.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości