Słowo "klasa" może być dziś jej drugim imieniem. Nie zawsze tak było

Małgorzata Kożuchowska przeszła metamorfozę
Małgorzata Kożuchowska przeszła metamorfozę
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
#METAMORFOZYGWIAZD Małgorzata Kożuchowska jest jedną z ikon polskiego show-biznesu, która zdecydowanie jest niczym wino. Aktorka z roku na rok wygląda bowiem coraz lepiej i od wielu lat uważana jest za jedną z najbardziej stylowych i pięknych Polek. Jeszcze ponad 15 lat temu było zupełnie inaczej. Małgorzata Kożuchowska wybierała ekscentryczne kreacje i zamalowywała wprost swoją urodę nieodpowiednim makijażem. Pamiętacie, jak wówczas wyglądała?

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która jednym tchem jest wymieniana nie tylko wśród najbardziej uzdolnionych gwiazd, ale także wśród tych najbardziej stylowych. Artystka jest uosobieniem słowa "klasa": zawsze wygląda szykownie, schludnie, kobieco i niezbyt wyzywająco. Dba także o nienaganną fryzurę i wybiera raczej stonowane makijaże. Chociaż dziś zachwyca opinię publiczną swoim wyglądem, nie zawsze tak było. Jeszcze ponad 15 lat temu Małgorzata Kożuchowska potrafiła pokazać się w pomalowanych na niebiesko oczach i w dziwnych, ekscentrycznych stylizacjach.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Małgorzata Kożuchowska kiedyś uchodziła za modową ekscentryczkę

Małgorzata Kożuchowska z kiedyś to całkowite zaprzeczenie Małgorzaty Kożuchowskiej z dzisiaj. Gwiazda jest idealnym przykładem na to, że dobry gust można wypracować i zostać prawdziwą ikoną stylu. Na początku lat 2000. aktorka uchodziła za prawdziwą modową ekscentryczkę i często dziwiła opinię publiczną swoimi wyborami. Plażowy kapelusz na ściankę? Nie było to wówczas dla niej żadnym problemem.

Małgorzata Kożuchowska w 2006 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2006 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2006 roku
Źródło: Marek Ulatowski/mwmedia

Aktorka od zawsze słynęła z porcelanowej urody, którą niestety przez wiele lat umiejętnie zakrywała. Małgorzata Kożuchowska przez długi czas nosiła grzywkę, przez którą nie było widać praktycznie połowy jej twarzy. Również makijaże, które nosiła podczas oficjalnych wydarzeń, pozostawiały wiele do życzenia. Niebieskie cienie na powiekach zdecydowanie nie były kolorami, które wydobywały z gwiazdy jej naturalne piękno. Pstrokate make-up'y w połączeniu z niezbyt wyszukanymi stylizacjami na czerwonych dywanach prezentowały się po prostu źle.

Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Źródło: Andras Szilagyi/mwmedia

Gwiazda była też zwolenniczką trendu na grube, czarne rajstopy w połączeniu z wieczorowymi sukienkami. Małgorzata Kożuchowska chętnie zakładała je na wiele oficjalnych przyjęć, także na pokazy mody. Aktorka bowiem od zawsze interesowała się trendami, ale niestety, lata temu była to miłość bez wzajemności. Na kilka eventów artystka przyszła ubrana, jak gdyby jeszcze chwilę wcześniej wróciła ze zlotu fanów ciężkiej muzyki.

Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Źródło: Andras Szilagyi/mwmedia

Małgorzata Kożuchowska nie stroniła także od wyrazistych dodatków: kapelusze, czapki i rękawiczki chętnie byly przez nią wykorzystywane jako "podkreślenie" stylizacji...

Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2007 roku
Źródło: Andras Szilagyi/mwmedia
czt_domihp_zmiana wygladu
Dominika z "Hotelu Paradise" przeszła metamorfozę. Korzystała też z medycyny estetycznej
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Małgorzata Kożuchowska dziś zachwyca wyczuciem stylu

Małgorzata Kożuchowska zaczęła pracować nad swoim wyglądem około 2010 roku. Wówczas zrezygnowała z dziwnych stylizacji i makijaży na rzecz klasyki, która zawsze się obroni. Aktorka zaczynała niewinnie - wybierała bardzo skromne stylizacje i makijaże, w których jednak wyglądała jak milion dolarów. Szybko się okazało, że w końcu odnalazła swoją drogę, z której nie schodzi aż do teraz.

Małgorzata Kożuchowska w 2010 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2010 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2010 roku
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Gwiazda z roku na rok nie tylko piękniała w oczach, ale także coraz bardziej urastała do miana ikony stylu. Zaledwie 10 lat po zaliczeniu modowych wpadek Małgorzata Kożuchowska była na ustach wszystkich jako jedna z najlepiej ubranych Polek. Jej wyczucie stylu i klasa były porównywane do gwiazd dawnego Hollywood. Posągowe, długie suknie, romantycznie odsłonięte ramiona i nieprzesadzanie z liczbą dodatków robiły "efekt wow".

Małgorzata Kożuchowska w 2017 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2017 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2017 roku
Źródło: PAWEL WRZECION/MWMEDIA

Małgorzata Kożuchowska zaczęła bawić się ubraniami w dobrym tego słowa znaczeniu, a moda szybko odwzajemniła tą długo pielęgnowaną miłość. Aktorka była zapraszana na pokazy prawie wszystkich polskich projektantów i na tle innych osób z show-biznesu zawsze wyglądała dobrze. Udowodniła też wiele razy, że potrafi już wyjść poza bezpieczną klasykę i zaszaleć ze stylizacją w dobrym guście.

Małgorzata Kożuchowska w 2019 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2019 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2019 roku
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Aktorka polubiła się z garniturami, które chętnie wybiera na czerwone dywany. W czasach pandemii jako jedna z pierwszych polskich celebrytek pokazywała się także na popularnych ściankach w maseczkach, z których zrobiła element ozdobny jej garderoby. Dziś Małgorzata Kożuchowska wygląda fenomenalnie i przed najważniejszymi imprezami z jej udziałem, wiele osób w ciemno zakłada, że będzie tam jedną z najjaśniej święcących gwiazd.

Małgorzata Kożuchowska w 2022 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2022 roku
Małgorzata Kożuchowska w 2022 roku
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

#METAMORFOZYGWIAZD to cykl tekstów, w których przyglądamy się przemianom największych polskich sław. Jak wyglądały na początku kariery, a jak prezentują się teraz? Często gwiazdy jeszcze kilkanaście lat temu sięgały po inne stylizacje, nosiły inne fryzury, czy nawet inaczej się malowały. Wszystko to sprawia, że dziś oglądając ich stare zdjęcia, często mamy wrażenie, że patrzymy na kogoś zupełnie innego. Jak zmieniali się celebryci na przestrzeni lat? Tego dowiecie się, czytając nasz serwis.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości