Małgorzata Rozenek-Majdan spisała testament. Co ją do tego skłoniło?

Małgorzata Rozenek-Majdan spisała testament
Małgorzata Rozenek-Majdan
Źródło: MWMEDIA
Małgorzata Rozenek-Majdan zdradziła, dlaczego spisała już testament. Przy okazji świątecznych spotkań, prowadząca "Dzień Dobry TVN" wspomniała o tym, co stanie się z jej najbliższymi, kiedy jej samej zabraknie. Jak rozdysponuje zgromadzony majątek?

Małgorzata Rozenek-Majdan, statusem jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w polskim show-biznesie, cieszy się już od wielu lat. Przez długi czas mówiła, że chciałaby prowadzić program "Dzień Dobry TVN". To marzenie pomógł spełnić kolega po fachu, Kuba Wojewódzki. Propozycję pracy w śniadaniówce, obecna prowadząca dostała bowiem po wizycie w jego podcaście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji
Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji
Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji

Małgorzata Rozenek-Majdan zachęca kobiety do spisania testamentu

Producenci telewizji śniadaniowej docenili zapewne, że Małgorzata Rozenek-Majdan jest osobą, dla której tematy tabu zwyczajnie nie istnieją. Ostatnio celebrytka opowiedziała publicznie o tym, jak zabezpieczyła najbliższych na wypadek swojej śmierci. Zdradziła przede wszystkim, że treść dokumentu zmienia... po każdych wakacjach.

"To mi daje takie poczucie bezpieczeństwa. Jak jesteś odpowiedzialną mamą trójki dzieci, masz psy, masz wszystko, masz rodziców, to takie poczucie zabezpieczenia wszystkiego wokół... Cała praca, którą ja robię, jest po to, żeby zabezpieczyć moje dzieci, żeby miały wybór i mogły się realizować. To się wraz ze stanem posiadania aktualizuje" - powiedziała w wywiadzie z wp.pl.

Jak wiele znanych kobiet sukcesu, Małgorzata Rozenek podkreśla też, że temat posiadania, dokumentów z nim związanych i ogólnej dbałości o własny dobrostan, jest zwykle przez kobiety traktowany bez należytej uwagi. To zdecydowanie powinno się zmienić.

"Jak jest się mamą, to ważnym jest, żeby pozabezpieczać sprawy wokół siebie. Żeby się badać, dużo kobiet o tym zapomina. Po prostu, żeby ta odpowiedzialność za swoich bliskich nie kończyła się tylko na tu i teraz" - wyjaśniła prezenterka.

Małgorzata Rozenek-Majdan o oszczędzaniu pieniędzy

Małgorzata Rozenek-Majdan już jakiś czas temu mówiła o tym, że mimo sporych zarobków, stara się nie trwonić pieniędzy. Tłumaczyła jednak, że jest jeden cel, na których nigdy środków nie żałuje. Jest to zabezpieczenie finansowe swoich dzieci i ich edukacja. W rozmowie z Plejadą podkreśliła, że zawsze była osobą rozsądną i zdawała sobie sprawę z potrzeby pracy dla zapewnienia swoim dzieciom dobrego startu w życiu. Celebrytka przyznała, że od dawna jest zwolenniczką oszczędzania, a idea ta była dla niej bardzo ważna.

"Jestem osobą rozsądną od bardzo dawna i niezależnie do sytuacji finansowej, w której nasze państwo jest, a teraz jest w naprawdę bardzo złej, ja zawsze miałam świadomość, że pracuję po to, żeby zabezpieczyć swoje dzieci. Dla mnie to, żeby oni mieli możliwość studiowania na dobrych uniwersytetach, zwiedzania świata, żeby mogli się rozwijać, żeby mieli gdzie mieszkać, było dla mnie bardzo ważne. Wbrew pozorom i wbrew temu, co na mój temat się pisze, nigdy nie trwoniłam pieniędzy lekką ręką i nadal tego nie robię. Sama idea oszczędzania jest mi bliska od dawna" - mówiła.

Podkreśliła także, że jej rodzice uczyli ją i brata, jak nie być rozrzutnymi.

"Pochodzę z domu, w którym rodzice uczyli nas, że pieniądze trzeba oszczędzać, a także przekazywać na cele charytatywne. Mój tato bardzo mocno ostatnio wspiera pszczoły, ponieważ pszczoły są zagrożone wieloma chorobami. Taki zwyczaj oszczędzania pieniędzy i pożytkowania ich w rozsądny sposób jest mi bliski od dawna i nigdy nie byłam osobą rozrzutną" - zaznaczyła.

Jest jednak jeszcze jeden cel, na który Małgorzata Rozenek-Majdan potrafi wydać sporą kwotę.

"Nigdy nie żal mi pieniędzy na podróże, ale to nie oznacza, że podróżujemy wyłącznie w luksusowe kierunki, wręcz przeciwnie. Ważne jest dla nas, że możemy zobaczyć świat. Ja naprawdę mam taką potrzebę, żeby zobaczyć, jak on wygląda gdzie indziej, bo to nadaje naszemu życiu szerszą perspektywę. Nagle się widzi, że te nasze problemy wcale nie są takie największe" - podkreśliła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości