Gwiazdy

Małżeństwa rzymskie wśród gwiazd. Nie tylko Lara Gessler. Kto jeszcze żyje w takim związku?

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Małżeństwa rzymskie w polskim show-biznesie

Lara Gessler, czyli córka słynnej restauratorki Magdy Gessler niedawno po raz drugi została mamą. Prawdziwe szczęście znalazła u boku swojego partnera Piotra Szeląga. Mężczyzna zaciekawił fanów stwierdzeniem, że tworzą "rzymskie małżeństwo". Co znaczy ten termin?

W dzisiejszych czasach dużo osób decyduje się na to, aby nie legalizować swojego związku. Brak tzw. papierka nie przeszkadza im tworzyć udanych związków. Do gwiazd, które nie ślubowały sobie przed ołtarzem, należą m.in. Lara Gessler, Otylia Jędrzejczak czy Partycja Markowska. Kto jeszcze?

Małżeństwo rzymskie – co oznacza?

Ostatnio zrobiło się głośno o modelu małżeństwa rzymskiego. To wszystko za sprawą Lary Gessler i jej partnera Piotra Szeląga. Oboje stwierdzili, że nie zamierzają brać ślubu. Piotr Szeląg wyjaśnił w jednym z wywiadów, na czym polega małżeństwo rzymskie, w którym żyją.

"Dla Rzymian małżeństwo było relacją faktyczną. Nie zaczynało się od ślubu, tylko od faktycznej chęci pozostawania razem jako mąż i żona. Dopiero wpływy filozofii chrześcijańskiej sprawiły, że zaczęto uważać ślubowanie sobie za coś istotnego prawnie. Myślę, że ten format był preferowany również dlatego, że wygodne dla państwa jest wiedzieć gdzie, kto i z kim jest" - wyjaśnił ukochany Lary Gessler.

"I teraz pojawia się pytanie: czy ja chcę, żeby państwo ingerowało w tę sferę? Czy ja chcę, żeby ktokolwiek ingerował w tę sferę? Ja jestem zwolennikiem tego, żeby ludzie robili to, co chcą i co czują możliwie w każdym momencie, jeśli kochają" - powiedział partner córki Magdy Gessler.

Małżeństwo rzymskie – Lara Gessler i Piotr Szeląg

Lara Gessler to córka słynnej restauratorki, prowadzącej program TVN "Kuchenne Rewolucje" – Magdy Gessler. Gwiazda jest w związku z prawnikiem Piotrem Szelągiem. Są oni rodzicami 2-letniej Neny. Niedawno przywitali na świecie także synka Bernarda.

Lara Gessler jest w ciąży
Małżeństwo rzymskie – Lara Gessler i Piotr Szeląg Źródło: MWMEDIA

Małżeństwo rzymskie – Otylia Jędrzejczak i Paweł Przybyła

Otylia Jędrzejczak jest związana z Pawłem Przybyłą. W 2017 r. na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko, córka Marcelina. Dwa lata później urodził się syn Grzegorz.

"Ślub nie jest mi potrzebny do szczęścia. Za dużo kosztuje! [...] Wolę te duże koszty przeznaczyć na dzieci i inne rzeczy. A ze znajomymi zawsze mogę się napić" - powiedziała mistrzyni olimpijska w pływaniu w wywiadzie dla Onetu.

Małżeństwo rzymskie – Otylia Jędrzejczak i Paweł Przybyła
Małżeństwo rzymskie – Otylia Jędrzejczak i Paweł Przybyła Źródło: MWMEDIA

Małżeństwo rzymskie – Maja Ostaszewska i Michał Englert

Maja Ostaszewska również żyje w nieformalnym związku ze swoim partnerem Michałem Englertem. Wspólnie wychowują dwoje dzieci Franciszka i Janinę.

Małżeństwo rzymskie – Maja Ostaszewska i Michał Englert
Małżeństwo rzymskie – Maja Ostaszewska i Michał Englert Źródło: MWMEDIA

Małżeństwo rzymskie – Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński

Partycja Markowska jest związana z aktorem Jackiem Kopczyńskim. Para ma syna Filipa.

Małżeństwo rzymskie – Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński
Małżeństwo rzymskie – Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński Źródło: MWMEDIA
Patrycja Markowska o karierze muzycznej syna. "Nie zamierzam mu torować dróg"
Patrycja Markowska o karierze muzycznej syna. "Nie zamierzam mu torować dróg" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Małżeństwo rzymskie – Paulina Holtz i Michał Nowakowski

Aktorka Paulina Holtz jest w związku z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim. Razem wychowują dwie córki Tosię i Marcysię.

"Moi rodzice też nie mieli ślubu, więc to dla mnie sytuacja naturalna i normalna. Moja córka zadała mi takie pytanie, dlaczego my z tatą nie mamy ślubu. Powiedziałam, że nie jest on nam do niczego potrzebny. To jest umowa cywilno-prawna, można ją zawrzeć przed Bogiem, jeżeli dla kogoś ta relacja jest ważna, można ją zawrzeć w urzędzie, bo wtedy to jest umowa, która zabezpiecza finansowo, podatkowo" - powiedziała w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN"

Małżeństwo rzymskie – Ania Wyszkoni i Maciej Durczak

Była wokalistka zespołu "Łzy" Anna Wyszkoni związana jest z producentem muzycznym Maciejem Durczakiem. Piosenkarka ma dwójkę dzieci – córkę Polę i syna Tobiasza. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości