Gwiazdy

74-letnia mama Elona Muska pozuje w stroju kąpielowym. Walczy z ageizmem

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Źródło:
ofeminin.pl
Elon Musk z mamą

Mama Elona Muska udowadnia, że wiek to tylko liczba. Mimo tego, że ma 74 lat, pracuje jako modelka i robi odważne sesje zdjęciowe. Ostatnio zapozowała w stroju kąpielowym.

Maye Musk, matka miliardera Elona Muska pojawiła się w najnowszym wydaniu popularnego katalogu "Sports Illustrated Swimsuit". Odważnym zdjęciem udowodniła, że starsze kobiety także mogą świetnie wyglądać w stroju kąpielowym.

Mama Elona Muska pozuje w stroju kąpielowym

Mama Elona Muska inspiruje kobiety, które doświadczają ageizmu. 74-latka nie zwalnia tempa i kontynuuje karierę modelki.

"Jestem bardzo szczęśliwa, że ludzie zapraszają mnie na wykłady o ageizmie i o tym, jak czuć się dobrze we własnej skórze w każdym wieku. Jestem też bardzo dumna, że mogę przekazać kobietom na świecie przesłanie, by dążyły do szczęścia, robiły rzeczy, które lubią robić, spotykały się z miłymi ludźmi, były życzliwe dla wszystkich, bo nigdy nic nie wiadomo, i realizowały siebie. Naprawdę żyję najlepszym życiem w historii, a nigdy się tego nie spodziewałam" - napisała na Instagramie pod zdjęciem w stroju kąpielowym.

Maye Musk podkreśla, że nie zamierza przechodzić na emeryturę.

"Będę pracować tak długo, aż nikt nie będzie mnie już chciał, a potem znajdę sobie coś innego i nadal będę dietetykiem prowadzącym badania żywieniowe, które uwielbiam" – twierdzi.

Danuta Stenka doświadczyła ageizmu
Danuta Stenka doświadczyła ageizmu

Maye Musk - kim jest? Czym się zajmuje?

Mayne Musk to 74-letnia modelka, dietetyczka i mama słynnego miliardera Elona Musk. Co ciekawe kobieta była znana o wiele wcześniej, zanim świat usłyszał o jej synu. Maye Musk zaczęła pracować jako modelka, gdy ukończyła 15 lat. Choć mówiono jej, że karierę zakończy na pewno przed swoimi osiemnastymi urodzinami, ostatecznie Maye Musk pracowała przez dziesięciolecia jako fotomodelka i chodziła na wybiegach. Po ukończeniu 60. roku życia kobieta zaczęła odnosić coraz większe sukcesy i dostawać jeszcze więcej zleceń. Wystąpiła nawet w teledysku do utworu "Haunted" Beyoncé.

Wielką furorę w świecie mody wywołała, towarzysząc synowi Elonowi Muskowi na MET Gala. Sukces, który osiągnęła pozytywnym przykładem także dla młodszych kobiet, które boją się, że z wiekiem będą musiały zakończyć karierę modelki.

"Młode dziewczyny zatrzymują mnie na ulicy i mówią, że moja kariera daje im nadzieję, że skoro ja robię to mając 70 lat, to one też mogą to robić mając 25" - powiedziała Maye Musk w wywiadzie dla "Forbes".

Maye Musk oprócz bycia modelką ma też wyższe wyskztałcwykształcenie. Posiada dwa tytuły magistra, jeden z dietetyki, a drugi z nauk o żywieniu. Prowadziła praktykę dietetyczną w RPA.

Maye Musk
Maye Musk Źródło: Getty Images

Maye Musk - mąż i dzieci

Podczas pracy jako dietetyczka w RPA Maye poznała Errola Muska. Po tym, jak wyszła za niego za mąż, okazało się, że mężczyzna stosuje przemoc domową. Znęcał się nad nią psychicznie oraz fizycznie, ale w latach 70. czasie prawo w RPA nie uznawało znęcania się za wystarczający powód rozwodu. Dopiero po zmianie przepisów rozwodowych Maye Musk mogła uwolnić się od męża. Z byłym mężem miała trójkę dzieci.

"Po rozwodzie musiałam utrzymać i wykarmić trójkę dzieci nie mając alimentów. Bieda sprawia, że trzeba naprawdę ciężko pracować. Pamiętam, że płakałam, gdy jedno z moich dzieci rozlało mleko" – stwierdziła w rozmowie z "Huffington Post".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło: ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/WireImage

Pozostałe wiadomości