Marcin Dorociński pokazał pamiątkę z Cannes. "Najlepsze zdjęcie mojej kariery"

Marcin Dorociński
Marcin Dorociński pokazał archiwalne zdjęcie z Cannes
Źródło: MW MEDIA
  Festiwal w Cannes dobiegł końca. Z tej okazji Marcin Dorociński podzielił się z internautami prywatną fotografią z czasów, gdy jego kariera dopiero nabierała tempa. "Korzystając z okazji przypominam najlepsze zdjęcie mojej kariery - ja na legendarnych, czerwonych schodach". Jak aktor prezentował się w Cannes przed laty?

Marcin Dorociński to jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów. Internauci z wielką niecierpliwością wyczekują jego kolejnych postów w mediach społecznościowych. Warto było czekać? 

"Panie Marcinie, tym zdjęciem udowodnił Pan, że jest legendą!" - napisał jeden z obserwatorów aktora. 

Marcin Dorociński pokazał archiwalne zdjęcie z Cannes

Aktor na swoim profilu na Instagramie udostępnił fotografię, na której dumnie pozuje na tle czerwonego dywanu w Cannes. Zdjęcie wykonane w 1997 roku przyciągnęło uwagę ze względu na nietypową stylizację, na którą zdecydował się Marcin Dorociński.

"Dzisiaj kończy się festiwal w Cannes. Święto kina (i mody). Trzymam gorąco kciuki za polskich filmowców i filmowczynie walczących o nagrody na Lazurowym Wybrzeżu. Niech to będzie piękny i pełen wzruszeń wieczór. Korzystając z okazji przypominam najlepsze zdjęcie mojej kariery — ja na legendarnych, czerwonych schodach, którymi dziś przejdą największe gwiazdy kina. Szczerze jednak wątpię, czy będą mieli tak brawurową, odważną i łączącą trendy stylizację, jak moja z 1997 roku. A jak mawiał klasyk: 'to był wspaniały rok, nie zapomnę go nigdy'. Jak widać na załączonym obrazku, moda była zawsze moją mocną stronę. Teraz nic tylko czekać na zaproszenie na Met Galę. Dobrego dnia!"- napisał w poście na Instagramie Marcin Dorociński. 

Marcin Dorociński - kariera i nagrody

Marcin Dorociński swoją karierę aktorską rozpoczął już podczas studiów. Na drugim roku Krystyna Janda zaproponował mu główną rolę Dona Rodryga w telewizyjnej wersji "Cyda". Od tego czasu systematycznie pojawiał się na deskach teatrów. Telewizyjną i kinową rozpoznawalność przyniosła mu rola gangstera w filmie "Pitbull". 

W 2008 roku Marcin Dorociński otrzymał statuetkę za aktorskie objawienie roku. Aktor został także dwukrotnym laureatem na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2016 roku zdobył nagrodę za działalność na rzecz ochrony przyrody a w szczególności zagrożonych gatunków zwierząt.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości