Gwiazdy

Marcin Prokop miał zakaz jazdy motocyklem. "Mój ojciec miał kilka wypadków"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Marcin Prokop

Marcin Prokop w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiada o swojej pasji do motocykli. Dziennikarz nie ukrywa, że pierwszy raz wsiadł na jednoślad za plecami ojca, który zakazał synom tej formy spędzania wolnego czasu.

Marcin Prokop jest jednym z najpopularniejszych prezenterów w Polsce. Od lat towarzyszy Polakom podczas długich poranków, które spędzają w towarzystwie ekipy "Dzień Dobry TVN". W ciągu wieloletniej kariery prowadził kilka programów rozrywkowych, emitowanych na antenie stacji TVN. Aktualnie widzowie mogą oglądać Marcina Prokopa m.in. w programie "Mam Talent!". Prywatnie Marcin Prokop jest mężem Marii Prażuch-Prokop oraz ma córkę Zosię.

Marcin Prokop o pasji do motocykli. "Owoc zakazany smakuje najlepiej"
Marcin Prokop o pasji do motocykli. "Owoc zakazany smakuje najlepiej" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Prokop o pasji do motocykli. Ojciec tego nie pochwalał

Marcin Prokop w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiada o niezwykłej pasji do motocykli. Dziennikarz nie ukrywa, że jednoślady były czymś zakazanym w jego domu. To sprawiło, że młodego Marcina Prokopa jeszcze mocniej ciągnęło do motocykli.

- Pasja wzięła się stąd, że motocykl był przedmiotem zakazanym w moim rodzinnym domu, ponieważ mój ojciec miał kilka wypadków i swoim synom wpajał od najmłodszych lat, żeby się trzymali od tego z daleka. A wiadomo, owoc zakazany smakuje najlepiej. Więc postanowiłem, wbrew tatusiowi, spróbować i spodobała mi się wolność, którą daje motocykl oraz medytacyjność jazdy - jadąc myślisz o tym, żeby przetrwać, żeby dojechać, żeby się nie zabić - przyznaje Marcin Prokop.

Dla dziennikarza jest to taki wręcz oczyszczający proces. Jaki region świata chciałby zwiedzić, podróżując motocyklem?

- W tym roku zwiedziłem Bałkany i myślę, że ciąg dalszy nastąpi. Pewnie gdzieś Europa Wschodnia, w stylu Rumunia, Bułgaria, czyli miejsca, które nie są jeszcze tak turystycznie eksplorowane. I tak oczywiste, jak Grecja, Portugalia czy Hiszpania - dodaje.

Marcin Prokop o relacji z bratem. Jest dla niego idealnym partnerem

Marcin Prokop pielęgnuje relację z 10 lat młodszym bratem Sebastianem Prokopem. Panów łączą nie tylko wspólne pasje oraz biznes, ale również zamiłowanie do podróży. Wspólnie zrealizowali program "Niezwykłe Stany Prokopa", w którym to zwiedzali Stany Zjednoczone. W minione wakacje natomiast przemierzali Bałkany, a relacją z wyjazdu podzielili się za pośrednictwem serwisu YouTube.

Marcin Prokop w rozmowie z Kaliną Szymankiewicz przyznał, że to nie koniec wspólnych przygód. Dziennikarz, z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka, opowiada o licznych zaletach młodszego brata. Jak się okazuje, jest dla niego wymarzonym towarzystwem.

- Mój brat jest optymalnym wyborem podróżniczym. Po pierwsze nigdy nie zabiera ze sobą więcej niż trzech rzeczy, więc pakujemy się do jednej torby. Po drugie niewiele mówi w podróży, a cenię sobie to milczenie, zwłaszcza że siedzimy razem obok siebie przez 3 tygodnie i ktoś, kto byłby zbyt rozgadany, mógłby wpływać na mnie nerwowo i mógłbym chcieć mu zrobić jakąś krzywdę. Po trzecie niewiele je i niewiele oczekuje od rzeczywistości. Po czwarte znosi wszystkie moje żenujące żarty i upokorzenia z godnością. No i co jeszcze, jakie ma zalety? No i z moim bratem, a wiadomo, że rodzinę trzeba wspierać i w polityce, i w telewizji - mówi.

Kim jest brat Marcina Prokopa? Tego dowiecie się na cozatydzien.tvn.pl:

Marcin Prokop o relacji z bratem. "Znosi moje żenujące żarty i upokorzenia z godnością"

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości