Mariusz "Maniek" Andraszek nie żyje. Muzyka żegnają artyści i przyjaciele

Mariusz "Maniek" Andraszek
Mariusz "Maniek" Andraszek
Źródło: PIXABAY, Facebook
W czwartek 25 stycznia światem artystycznym wstrząsnęła przykra wiadomość. Zmarł Mariusz "Maniek" Andraszek. Basista w swoim życiu był związany z różnymi grupami muzycznymi w tym z zespołem Jelonek. To właśnie m.in. muzycy z tego bandu powiadomili o odejściu przyjaciela.

Mariusz "Maniek" Andraszek był basistą znanym z Orkiestry Dni Naszych oraz działającym z projektem Jelonek, stworzonym przez Michała Jelonka z zespołu Hunter. Z zespołem Orkiestra Dni Naszych związany był od 1989 r. Grupa pochodziła z Siedlec i wykonywała muzykę folk oraz szanty. 

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Bliscy żegnają Mariusza Andraszka

Przyczyna śmierci Mariusza Andraszka nie została podana do publicznej wiadomości. Informacja o odejściu artysty pojawiła się niespodziewanie na profilach w mediach społecznościowych projektu Jelonek. W emocjonalnym wpisie artyści wyznali, że "Maniek" był dla nich nie tylko wspaniałym muzykiem, ale także inspiracją.

"Z ogromnym smutkiem, żalem i poczuciem bezpowrotnej straty, zawiadamiamy o śmierci naszego przyjaciela, wspaniałego muzyka, Mariusza "Mańka" Andraszka. Maniuś, będzie nam ciebie bardzo brakowało na scenie i w studio, będzie nam brakowało twojej wrażliwości i wyobraźni muzycznej, twojego mocarnego basu "z łapy", twoich sentencji, żartów, dyskusji i o sztuce i życiu, twoich opowieści o historii, zabytkach, architekturze i archeologii. Będzie nam ciebie bardzo brakowało..." - możemy przeczytać na stronie zespołu w serwisie Facebook.

Z Mariuszem Andraszkiem w poruszającym wpisie pożegnali się także muzycy grupy Hunter, z którym również od lat występował na scenie.

"W takich chwilach każde słowo wydaje się niewłaściwe. Z ogromną przykrością to piszemy... Odszedł Maniuś. Od początku istnienia basista Jelonka. Bardzo bliski i nam. Był nie tylko świetnym muzykiem, ale przede wszystkim niesamowitym, pełnym światła i humoru Człowiekiem. Taka wiadomość rozrywa serce." - napisali.

Artyści żegnają Mariusza Andraszka

Z projektem Jelonek Mariusz Andraszek był związany od początku jego istnienia. Przy jego muzycznej pomocy powstały takie albumy jak: "Jelonek", "Revenge", czy "Classical Massacre". W związku z wieloletnim działaniem w świecie muzycznym "Manik" pozostał po sobie pustkę w wielu artystycznych sercach. Koledzy z branży muzycznej, których poznał podczas wielu lat działania na scenie również pożegnali artystę w mediach społecznościowych.

"Maniuś, będzie nam ciebie bardzo brakowało na scenie i w studio, będzie nam brakowało twojej wrażliwości i wyobraźni muzycznej, twojego mocarnego basu »z łapy«, twoich sentencji, żartów, dyskusji i o sztuce i życiu, twoich opowieści o historii, zabytkach, architekturze i archeologii. Będzie nam ciebie bardzo brakowało…" — napisali przyjaciele muzyka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: PIXABAY, Facebook

podziel się:

Pozostałe wiadomości