Kim jest żona Dawida Kubackiego? Poznali się jeszcze na studiach

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Kim jest Marta Kubacka, żona Dawida Kubackiego?

Marta Kubacka od 2019 roku jest żoną jednego z najpopularniejszych skoczków narciarskich, jednak rzadko kiedy pokazuje się z nim publicznie. Co wiemy o żonie Dawida Kubackiego? Już od dzieciństwa interesowała się sportem.

Marta Kubacka ma problemy ze zdrowiem. Dawid Kubacki wyjawił, że jego ukochana przebywa obecnie w szpitalu, a jej stan jest określany jako "ciężki". Żona skoczka walczy o życie przy pomocy lekarzy, a cała Polska jest poruszona smutnymi wieściami, jakie płyną z Podhala. To właśnie Marta i Dawid Kubaccy oraz ich dwie córki na co dzień wiodą szczęśliwe i spokojne życie.

Przeczytaj także: Dawid Kubacki zawsze mógł liczyć na wsparcie żony, teraz ona walczy o życie. Historia miłości

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Krzysztof Skórzyński zdradził tajemnicę swojej szczęśliwej bransoletki. Otrzymał ją od córki
Krzysztof Skórzyński zdradził tajemnicę swojej szczęśliwej bransoletki. Otrzymał ją od córki

Marta Kubacka - kim jest żona Dawida Kubackiego?

Informacji na temat Marty Kubackiej w polskim internecie jest stosunkowo niewiele. Wiadomo jednak, że żona Dawida Kubackiego pochodzi z Kielc, a w tym roku skończy 33 lata. Kobieta w dniu ślubu zrezygnowała ze swojego panieńskiego nazwiska Majcher na rzecz nazwiska męża.

Marta i Dawid Kubaccy poznali się na studiach na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Okazuje się, że ukochana polskiego skoczka od dziecka interesowała się sportem, w tym właśnie sokami narciarskimi. Zbierała autografy od różnych zawodników, jeździła też na zawody do Zakopanego. Prywatnie próbowała swoich sił w innej dyscyplinie sportowej i przez dwa lata uprawiała szermierkę.

"Przygodę z szermierką zaczęłam w wieku 10 lat (...) Jako starsza zawodniczka startowałam w mistrzostwach Śląska, potem w mistrzostwach Polski, później trafiłam do kadry makroregionu, do kadry Śląska i w końcu do kadry Polski. Jako reprezentantka naszego kraju jeździłam na różne Puchary Świata, także na mistrzostwa Europy – nie powiem, żebym odnosiła tam jakieś większe sukcesy, jednak traktowałam ten sport poważnie" – zdradziła w wywiadzie na antenie Radia Zet.

Dawid Kubacki oświadczył się ukochanej w 2018 roku podczas wakacji w Egipcie. Rok później para wzięła ślub. Pod koniec 2020 roku państwo Kubaccy przywitali na świecie swoje pierwsze dziecko, córeczkę Zuzannę. W styczniu 2023 roku na świat przyszła ich druga córka, która otrzymała imię Maja.

Marta Kubacka stroni od show-biznesu, jednak jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie publikuje prywatne zdjęcia. Często pokazuje, jak razem z rodziną kibicują jej sławnemu mężowi.

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu. Jest w ciężkim stanie

Dawid Kubacki zrezygnował z udziału w tegorocznym Pucharze Świata w Skokach Narciarskich i nieoczekiwanie przed końcówką sezonu wrócił do Polski. PZN poinformował fanów, że sportowiec musiał wracać do domu z powodów osobistych. Wkrótce potem Dawid Kubacki wyjaśnił, co się naprawdę stało.

Dawid Kubacki opublikował zdjęcie swojej żony i córek na Instagramie. Do fotografii dołączył przejmujący opis. Sportowiec tym samym wyznał, że obecnie jego ukochana walczy o życie i tylko to jest obecnie dla niego najważniejsze.

"Mój nagły powrót do domu... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał.

Skoczek zapewnił, że Marta Kubacka ma fachową opiekę.

"Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - czytamy na profilu sportowca.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego:  Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości